17.11.2021
Redakce

Šňůra proher končí, junioři vysokým rozdílem porazili Kometu

Pardubičtí junioři dokázali prolomit šestizápasovou sérii proher, poté co doma zdolali Kometu vysokým rozdílem. Pardubice dominovaly již od úvodních minut a to se projevilo i na skóre. Dynamo si celý čas hlídalo utkání hlavně díky skvělému Danielovi Herčíkovi, který si připsal hattrick, premiérové dva góly v dresu Dynama zaznamenal Tomáš Urban. Pardubice porazily Kometu Brno 7:3.

Extraliga juniorů, 24. kolo, středa 17.11.2021, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

2:0, 3:2, 2:1
Branky a nahrávky: 4:36 Urban (Rouha; 5/5), 10:02 Kaplan (Štetka, Chabada; 5/5), 22:40 Urban, 32:04 Herčík (Kaštánek, Urban; 5/3), 37:50 Herčík (Chabada, Urban; 5/4), 50:29 Kaplan, 59:01 Herčík (Urban, Gromadzki; 5/5) – 6:26 Malý (Šalé, Sedláček; 5/5), 38:22 Harmim (Bartes, Cápay; 5/5), 47:40 Šalé (Malý; 4/5). Rozhodčí: Veinfurter – Bohuněk, Hájková. Diváci: 50. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 7:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Hrádek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Rouha, Herčík, Formánek, Paleček, Urban, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Grauer, Holemý, Eich, Sedláček, Svoboda – Horký, Cápay, Bartes, Hrnčíř, Šalé, Sedláček, Bělohlav, Malý, Otava, Nesvadba, Harmim.

Komentář

Úvod utkání začal lépe pro domácí Dynamo, když se již v první minutě mohl prosadit Herčík, ten se pokusil rychle obtočit kolem Schnattingerovy branky a zakončit, to si však brankař Komety pohlídal. Otevřít skóre se podařilo v páté minutě, kdy rozjel rychlou akci Touha, kterému se povedlo najít ve volném prostoru Tomáše Urbana, jenž se svou střelou nemýlil a zaznamenal tak první trefu v dresu pardubického Dynama – 1:0. Na druhý gól Dynama jsme nemuseli čekat moc dlouho, jelikož v desáté minutě se po neproměněné šanci Štetky k puku dostal Robin Kaplan a úspěšně zakončil – 2:0.

V druhé třetině se s góly roztrhl pytel, další gól v dresu Dynama si připsal Tomáš Urban ve 23. minutě, když se sólovou akcí probojoval až před brankaře a zakončil pod břevno – 3:1. O pár minut později Kometa otevřela své gólové konto, konkrétně ve 27. minutě, poté, co se hráči dostali do rychlého protiútoku, ze kterého těžil Jakub Malý – 3:1.

Dynamo následně dostalo šanci v podobě dvojnásobné přesilové hry, tu hráči využili perfektně, když Kaštánek našel volného Daniela Herčíka, který již zakončoval do odkryté branky – 4:1. Při pátém gólu Dynamo dokázalo opět využít přesilovou hru a podobě jako u předchozího gólu našel Chabada křižnou přihrávku Daniela Herčíka, jenž opět střelou do odkryté brány zvýšil vedení Dynama – 5:1. Kometa vzápětí po vyhraném buly vyslala do útoku Nesima Harmimiho, jehož střela k levé tyči znamenala druhý gól a korekci nepříznivého stavu pro Kometu – 5:2.

Poslední třetina utkání začala lépe pro Kometu, když Malý vyslal v oslabení do samostatného protiútoku Eduarda Šalého, jenž svým bekhendem opětovně snížil vedení Dynama – 5:3. Pardubické napadání přineslo ovoce o pár minut později, kdy Robin Kaplan vypíchl puk bránícímu hráči a následný nájezd proměnil mezi betony Schnattingera – 6:3. Ke konci utkání dokázal ještě Urban najít volného Daniela Herčíka, který svým gólem nad beton gólmana zkompletoval hattrick – 7:3.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Po sérii porážek jsme chtěli doma uspět, byli jsme posílení hráči z Litoměřic a z A-týmu, kteří nám jak bodově, tak herně opravdu pomohli. Věříme, že se po tomto zápase zvedneme a budeme podávat takové výkony, jaké bychom si představovali.“