28.1.2023

Série porážek dorostenců utnuta na Hané

Pardubičtí dorostenci vyjeli na další zápas na led Zlína. O osudu duelu se rozhodovalo ve druhé třetině, v níž Dynamo odskočilo dokonce na rozdíl čtyř branek. Domácím se sice podařilo ještě snížit, nakonec si ale dorostenci odvezli výhru v poměru 6:3, čímž přerušili sérii pěti porážek v řadě.

Extraliga dorostu, 7. kolo, sobota 28.1.2023, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

3:6
1:1, 2:4, 0:1
Branky a nahrávky: 13:46 Klimek (Valášek, Heš; 5/5), 31:34 Mořkovský (Pečner, Holba; 5/4), 38:54 Pešák (Uřičář, Nesrsta; 5/5) – 17:34 Bartoň (Kučera; 5/5), 21:23 Kučera (Úlehla; 5/5), 24:55 Bartoň (Pražan, Kantor; 5/5), 25:27 Krčál (Pilař, Švec; 5/5), 29:09 Oliva (Turena, Švec; 5/4), 40:23 Kučera (Turena, Švec; 5/3). Rozhodčí: Škach – Kaprál, Hendrych. Diváci: 69. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 33:51. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.
Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Kotala, Mořkovský, Řezníček, Uřičář, Lukaštík, Řimák, Schmied – Vaculík, Nesrsta, Holba, Pečner, Valášek, Pešák, Dvořák, Heš, Klimek, Plšek.
Dynamo Pardubice: Antoš – Švec, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Úlehla, Kučera, Bartoň, Pilař, Pražan, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena.

Hned na začátku první třetiny se ocitl v šanci pardubický Krčál, který vystřelil z pravého kruhu na Kowalczyka, ten ale střelu zastavil a připsal si tak první zákrok v zápase. Poté Rolinek dostal přihrávku před odkrytou klec a už se málem radoval, ale Kowalczyk se bleskově přemístil. Ve 13. minutě šli domácí do vedení, kdy Adam Klimek dostal přihrávku na levé křídlo a prostřelil vše - 1:0. O čtyři minuty později Dynamo vyrovnalo, kdy Šimon Bartoň se ocitl sám s pukem před zlínskou brankou, a překonal tak domácího brankáře - 1:1.

Na začátku druhé části šly Pardubice do vedení, Dominik Kučera vyjel z rohu až před zlínského brankáře a překvapil jej bekhendovým zakončením mezi nohy - 1:2. Za pár minut už šli Východočeši do dvoubrankového vedení, kdy se opět prosadil Šimon Bartoň - 1:3. Dynamo ale za pár vteřin vstřelilo čtvrtou branku, kdy Pilař našel na hraně brankoviště poměrně volného Davida Krčála, jemuž stačilo usměrnit puk do odkryté brány - 1:4. Zlín po tomto gólu odvolal brankáře, což mu moc nepomohlo, jelikož ve 29. minutě střela Matěje Olivy přeskočila betony zlínského brankáře a Dynamo tak vedlo o čtyři branky. - 1:5. Ve 31. minutě domácí snížili, kdy nahození od modré Jáchyma Mořkovského zaplulo až do pardubické branky - 2:5. Ke konci druhé třetiny ještě Zlín vstřelil třetí branku, kdy se prosadil Václav Pešák - 3:5.

Dynamo hned v úvodu třetí pasáže přidalo další gól, kdy využilo dvojnásobnou přesilovku a nádhernou trefou se blýskl Dominik Kučera - 3:6. Do konce zápasu si Pardubice držely puk na svých holích a nedovolily Zlínu skórovat. Východočeši si tak odváží výhru 6:3.