5.12.2021

Rohlík nadělil Zlínu dvě branky, Dynamo veze tři body za vítězství 4:1

Pardubičtí hokejisté zapisují třetí vítězství v řadě. Po úspěchu na ledě Olomouce a domácí přestřelce s Třincem vezou tři body také ze Zlína. Dynamo si za důležitým ziskem šlo po celý zápas, bylo aktivnější a zaslouženě slaví. Dvě branky vstřelil dvacetiletý Ondřej Rohlík, po gólu zaznamenali Anthony Camara a kapitán Jakub Nakládal.

Tipsport extraliga, 30. kolo, neděle 5.12.2021, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 41:50 Kubiš (Sedláček, Köhler) – 16:35 Camara (Cienciala, Musil), 27:07 Rohlík (Anděl, Mikuš), 37:31 Rohlík (Paulovič, Zdráhal), 56:35 Nakládal (Říčka, Blümel). Rozhodčí: Pešina, Obadal – Lederer, Rampír. Diváci: 1000. Vyloučení: 2:4. Střely na branku: 21:40 (7:12, 7:15, 7:13). Zblokované střely: 19:19. Hity: 8:6. Vhazování: 26:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Berani Zlín: Kašík – Mamčics, Gazda, Suhrada, Němec, Novotný, Hanousek, Ferenc – Mallet, Honejsek, Okál – Kubiš, Sedláček, Köhler – Zabusovs, Hejcman, Mikhasenok – Vopelka, Veselý, Fryšara.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Cienciala, Hecl – Pochobradský, Anděl, Rohlík.

Domácí vstoupili do utkání přesilovou hrou po zákroku Patrika Poulíčka. Zlínští se dostali do několika zakončení, to nejvýraznější měl na svědomí Patriks Zabusovs, proti kterému výborně zasáhl Milan Klouček. Dynamu se úvodních deset minut nepovedlo, soupeř je poměrně přehrával. Po polovině prvního dějství se hosté osmělili, zajímavě střílel Marek Hecl a po něm i Robert Kousal, ani jeden z nich ovšem nenašel recept na brankáře Zlína. Berani přesto v závěru první periody inkasovali. Radek Veselý byl vyloučen za hru vysokou holí a jeho faul potrestal dokonale Anthony Camara, který střelou z pravého kruhu nedal Kašíkovi šanci - 0:1.

Zkraje druhé části se do gólovky dostali domácí. Dynamo opět podržel brankář Klouček, ten zlikvidoval všechny střely, které na něho šly. Pardubice následně musely do čtyř, protože se provinily technickým přestupkem. Ondřej Rohlík převzal na pravé straně kotouč, vjel do pásma a nikým neatakovaný proměnil své sólo dokonalou střelou pod břevno - 0:2. V závěru druhé třetiny se mohli domácí dostat zpět do zápasu další početní výhodou. Ani to se jim nepovedlo, navíc krátce po jejím skončení obdrželi další branku. Ondřej Rohlík byl na konci pohledné akce, kterou z levého kruhu zakončil přesně na vzdálenější tyč - 0:3. V samém závěru byl ještě vyloučen Robert Kousal, ale defenzíva Dynama zvládla neinkasovat.

Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení snížení domácích. Berani dostali puk do útočného pásma a z prostoru před brankou dostal puk za Kloučka Pavel Kubiš - 1:3. Po obdržené brance se na chvilku hosté zatáhli, Okál mohl snížit na rozdíl jediné trefy, jenže si s jeho pokus poradil pardubický brankář. Na druhé straně ohrozil Kašíka svým zakončením Adam Musil, domácí gólman puk dokázal lapit. Po chybě v rozehrávce se téměř na dostřel dostali Berani. Ondřej Němec únik dvou na jednoho řešil střelou, Klouček si připsal další zákrok. Ani na druhé straně nebyla tato příležitost využitá, protože akce Matěje Blümela skončila pouze posunutou brankou domácích. Definitivní rozhodnout mohl při samostatném úniku Poulíček, ale svou šanci neproměnil. Čtvrtá trefa Dynama přeci jen přišla, na svědomí ji měl Jakub Nakládal, který mířil do odkryté branky přesně - 1:4. Více už se toho nestalo, Pardubice odvážejí ze Zlína tři body.

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): „Rozhodla naše špatná hra v přesilovce. Místo abychom si pomohli a dali gól, tak jsme dostali. Myslím si, že to byl zlomový moment. Pardubice, které mají velmi kvalitní ofenzivní tým, tu hru kontrolovali. Hráli výborně do ofenzívy, my jsme tam něco málo měli, ale za stavu 0:3 se zápas těžko otáčí proti tak kvalitnímu soupeři.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Než jsme se do zápasu dostali, měli jsme pomalejší rozjezd. Zlín byl aktivnější, ale od desáté minuty se to srovnalo. Rozhodující byla druhá třetina, kterou jsme odehráli velice dobře. Drželi jsme se na kotouči v jejich pásmu, vytvořili si hodně šancí, nějaké jsme zužitkovali. Skórovali jsme v oslabení, to byl důležitý gól. Ve třetí třetině jsme udělali nějaké chybičky vzadu, Zlín měl nějaké šance, ale myslím si, že jsme utkání měli pod kontrolou.“