23.1.2022

Série výher nepřerušena! Dynamo přehrálo také zlínské Berany

Pardubice po karanténě hrály s posledním Zlínem a navázaly na svoji neporazitelnost z kalendářního roku 2022. Již ve druhé minutě zápasu se radovali domácí, náskok Dynama následně rostl. V utkání se o dva góly postarali Anthony Camara a Patrik Poulíček, kteří byli hlavními strůjci vítězství. Dynamo vyhrálo nad Berany 4:1 a připsalo si tak pátou výhru v řadě, díky kterému se výrazně přiblížilo druhému místu tabulky Tipsport extraligy.

Tipsport extraliga, 45. kolo, neděle 23.1.2022, Pardubice, enteria arena

4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 01:07 Camara (Kousal, Košťálek; 5/5), 31:45 Camara (Košťálek, Kousal; 5/5), 36:00 Poulíček (Roman; 5/4), 44:52 Poulíček (Blümel; 5/5) – 50:08 Honejsek (Makarenko, Gazda; 5/4). Rozhodčí: Kika, Lacina – Gerát, Komárek. Diváci: 1000. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:2. Střely na branku: 37:25 (14:8, 10:13, 13:4). Zblokované střely: 23:13. Hity: 7:4. Vhazování: 40:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergienko, Nedbal – Hecl, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Matys, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík.
Berani Zlín: Huf – Mamčics, Gazda, Němec, Suhrada, Žižka, Ferenc, Hamrlík – Honejsek, Claireaux, Mallet – Zabusovs, Makarenko, Mikhasenok – Kubiš, Hejcman, Vopelka – Okál, Sedláček, Fryšara.

Do dnešního zápasu poprvé zasáhl ruský obránce Jurij Sergijenko, do utkání se také po zranění vrátil Ondřej Roman.

V první třetině po uplynutí dvou minut se Pardubice ujaly vedení, Anthony Camara nenápadnou střelou z úhlu poslal puk za záda Hufa – 1:0. Blümel s Poulíčkem řádili před brankou Zlína. První jmenovaný nahrával druhému, který mohl trefit prázdnou bránu, to se mu ale nepodařilo. Poté přišla první přesilová hra domácích, při které pardubický Camara střílel od modré, jeho střelu Huf schoval do lapačky.

Zlínští hráči se pak na delší dobu usadili v útočném pásmu, kde trápili Frodla, ten ale zůstal v klidu a vše zvládnul. Francouzský Claireaux se potom dostal ke kotouči, skákavý puk ale do klece nezamířil. V posledních vteřinách první třetiny se Dynamo dostalo k mnoha šancím skórovat, zlínský brankář ale všechny střely pochytal.

Na začátku druhé třetiny byly Pardubice velmi aktivní, vyslaly na hostujícího brankáře mnoho střel, Huf je ale všechny vyrazil betonem. Poté si Berani zahráli přesilovku pět na tři, při které zlínský Gazda pálil na domácí branku, Frodl ale jeho střelu vystihl a zastavil ji. Kousal potom vystřelil z mezikruží, Huf jeho střelu vyrazil ramenem do rohu.

Po chybě v domácí obraně se mohl prosadit zlínský Ferenc, ten trefil jen ale tyč. Ve 31. minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Anthony Camara si najel před branku a pohotově vypálil na Hufa a tím dal svůj druhý gól večera – 2:0. O pět minut později přidaly Pardubice třetí gól, tentokrát se trefil Patrik Poulíček, který po vyražené střele Romana uklidil puk do brány – 3:0. To bylo z druhé třetiny vše, z důvodu opravy ledu se musely tři minuty odehrát ve třetí třetině.

Hned na začátku třetí třetiny střílel pardubický Hecl z otočky, jeho střelu Huf vyrazil betony. Ve 44. minutě Dynamo vedlo 4:0, Patrik Poulíček nejprve skočil po puku, který přihrál Matěji Blümelovi a ten ho vrátil zpět prvnímu jmenovanému, který se podruhé v zápase trefil. Poté byl kazašský obránce Sergijenko v dobré příležitosti přidat pátý gól, zlínský Huf mu ale radost pokazil. V 51. minutě Zlín snížil na 1:4, Frodla překonal v přesilové hře Antonín Honejsek . Ve třetí třetině se už více nestalo a Pardubice tak vyhrály nad Zlínem 4:1 a v kalendářním roce 2022 zůstávají neporaženy.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „První dvě třetiny přinesly z obou stran hodně nepřesností, rozhodla naše koncovka, protože jsme tři šance proměnili. Paradoxně ve třetí třetině jsme vyhrávali souboje, ale výsledek byl 1:1. Chci poslat gratulaci do kabiny a samozřejmě ta největší pochvala míří k Dominikovi Frodlovi.”

Luboš Rob (PSG Berani Zlín): „Stejně jako Pardubice jsme nastoupili do zápasu po pauze a byli jsme sami zvědaví, jak to tým zvládne. Začátek utkání ovlivnil rychlý gól z nenápadné akce, po kterém se třetina vyvíjela v podobném trendu. Zbrzdilo to naše cíle uhrát první třetinu bezbrankově. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná a my jsme možná měli střelecky navrch, ale trápí nás koncovka. Měli jsme dát kontaktní gól, ale my naopak dva dostali a zápas se začal více výrazně vyvíjet v náš neprospěch. Nevěřili jsme si a tak to i dopadlo. Za stavu 0:4 to už bylo těžké. Po našich neproměněných přesilovkách byl zápas jasně na straně Pardubic a my nebyli schopni s tím již cokoliv udělat.”