21.3.2023

První výhra! Pardubičtí junioři vykročili do play-off vítězstvím v Třinci

Pardubičtí junioři vstoupili do čtvrtfinálových bojů zápasem na půdě vítěze základní části, kterým se stal Třinec. Úvod zápasu zvládli lépe junioři Dynama, kteří šli po úvodních dvaceti minutách do vedení 1:0. Rychlý start prostřední části zápasu odšpuntovala druhá branka Pardubic, avšak vzápětí se Třinec opět dotáhl na rozdíl jedné branky. Následně Dynamo dokázalo znovu odskočit, ale v polovině druhé třetiny domácí zase snížili. Závěr zápasu již patřil Dynamu, které vsítilo dvě branky a připisuje si výhru v úvodním zápase čtvrtfinále Extraligy juniorů.

Extraliga juniorů, ČF1, úterý 21.3.2023, Třinec, MINI WERK ARENA

2:5
0:1, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 21:34 Šilar (Ramik, Hrůzek; 5/4), 30:46 Haas (Ramik; 5/5) – 07:42 Gromadzki (Štetka, Kalužík; 5/5), 20:50 Herčík (Pavlata, Chabada; 4/5), 23:42 Pavlata (Fiala; 5/4), 44:11 Herčík (Pavlata, Novotný; 5/5), 48:45 Herčík (Pavlata, Novotný; 5/5). Rozhodčí: Koziol, Hranoš – Bartoň, Tvrdý. Diváci: 73. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Oceláři Třinec: Král – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Chabada, Rájek, Červenka, Koudelka, Tvrdík, Vachun, Hebek, Helikar – Kalužík, Štetka, Gromadzki, Herčík, Novotný, Pavlata, Paleček, Fiala, Tomas, Kubíček, Burda.

Rychlý vstup do utkání ze strany Třince mohl otevřít skóre již v sedmnácté vteřině poté, co se před Matěchou strhla mela, kterou však pardubický gólman zvládl ustát a podržel puk. V sedmé minutě přišla úvodní branka zápasu, při které Kalužík zpoza branky přihrál do prostoru mezikruží Štetkovi, jenž adresoval přihrávku na volného Adriana Gromadzkiho, který dělovou ránou pod břevno poslal Dynamo do vedení - 0:1. V závěru třetiny mohlo přijít srovnání, avšak přečíslení Kozlíka s Haasem nedokázal druhý jmenovaný zakončit, jelikož mu na poslední chvíli sjel puk z hokejky.

Bleskový start druhé dvacetiminutovky nastartovalo Dynamo, které již v první minutě zvýšilo vedení z hole Daniela Herčíka, kterého našel přihrávkou Pavlata v prostoru mezikruží, kde pardubický útočník zamíchal s pukem a poslal kotouč mezi betony Krále - 0:2. O necelou minutu později se naopak radovali domácí, kteří snížili díky rychlému protiútoku, při kterém Ramik přihrál na kraj levého kruhu Tomášovi Šilarovi, jenž střelou pod břevno rozvlnil síť Dynama - 1:2.

Dvě minuty na to dokázaly Pardubice opět odskočit poté, co se do střely probojoval Adam Fiala, jehož střelu z pravého kruhu nakonec do branky pod lapačku Krále tečoval Dominik Pavlata - 1:3. Velká euforie domácích přišla v jednatřicáté minutě, kdy Ramik poslal puk z mezikruží na Oskara Haase, který propálil Matěchu střelou z první - 2:3.

Závěr zápasu patřil Dynamu, které se v pětačtyřicáté minutě dostalo zásluhou kombinace trojice útočníků opět do dvoubrankového vedení. Dlouhá kombinace mezi Novotným a Pavlatou nakonec skončila u Daniela Herčíka, který si sjel před branku Třince a střelou zápěstím vymetl roh branky - 2:4. Na konečný výsledek poté upravil v devětačtyřicáté minutě opět Daniel Herčík, jenž vystřelil z prostoru mezikruží a díky teči Haase zkompletoval pardubický útočník hattrick - 2:5. Pro Dynamo to tak znamená vítězství v prvním čtvrtfinálovém utkání na půdě Třince, který skončil po základní části první.