13.10.2021

Proti Vítkovicím s šesti góly a čistým kontem! Poprvé se trefil Koffer

Domácí Dynamo sehrálo utkání proti Vítkovicím ve velké pohodě a vesele si zastřílelo. Vítězství 6:0 pojišťoval dvěma premiérovými góly v extralize Filip Koffer. Pardubice odskočily do vedení o dvě branky už v první třetině a od té doby byl průběh utkání zcela v jejich režii. Opět se tak dotáhly na vedoucí tým z Mladé Boleslavi.

Tipsport extraliga, 5. kolo, středa 13.10.2021, Pardubice, enteria arena

Vítkovice

6:0
2:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 09:28 Říčka (Košťálek, Robertson), 14:38 Kousal (Musil, Camara), 38:09 Koffer, 49:23 Roman (Říčka, Cienciala), 50:11 Blümel (Paulovič), 56:14 Koffer (Hrádek, Blümel) – . Rozhodčí: Hodek, Veselý – Axman, Kajínek. Diváci: 7123. Vyloučení: 4:3. Střely na branku: 32:31 (11:8, 13:13, 8:10). Zblokované střely: 11:20. Hity: 3:4. Vhazování: 34:31. Průběh utkání: 6:0.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Camara, Kousal, Musil – Říčka, Roman, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Koffer, Anděl, Rohlík.
Vítkovice: Stezka – Plášil, Polák, Galvins, Gewiese, Koch, Machů, Kovář – Krenželok, Marosz, Bukarts – Dej, Hruška, Svačina – Fridrich, Flick, Kalus – Bondra, Chlán, Afanasyev.

Dohrávka 5. kola Tipsport extraligy se odehrála v pardubické enteria areně, kde se představily Vítkovice. Po opatrnějším úvodu se v 5. minutě dostal do samostatného úniku Lukáš Anděl, úspěšný proti Stezkovi ale nebyl, ten jeho úmysl přečetl. Po ubráněném oslabení se Dynamo už do vedení dostalo. Jan Košťálek našel přesnou přihrávkou Roberta Říčka a ten od modré čáry překonal střelou do protipohybu Stezku – 1:0. Obratem mohlo být srovnáno, když Svačina našel v mezikruží Jana Hrušku, kterému Klouček vychytal jasný gól. Na druhém gólu Dynama se podílela první formace skvělou souhrou. Musil roztáhl hru k mantinelu na Anthonyho Camaru, který přihrávkou z první našel před bránou Roberta Kousala, který už jen tečoval kotouč za bezmocného brankáře – 2:0. Hosté neskórovali ani z protiútoku ke konci třetiny, když si Fridrich vyměnil puk s Maroszem, nakonec ale střelou brankáře ani neohrozili, protože mířila vedle. V posledních sekundách střílel znovu Říčka po přihrávce Zdráhala, střela ale byla zblokována vítkovickými hokejisty před brankářem.

Hosté se hned v úvodu druhé části nadechli k dobré šanci, když Marosz nabil Bukartsovi, jehož střelu Klouček chytil. Aktivní Marosz dělal pardubické obraně opět problémy, když se nejprve od mantinelu snažil překonat Kloučka střelou na betony a poté ještě přesnou přihrávkou našel v mezikruží svého spoluhráče z útoku. Třetí gól vstřelil po faulu z trestného střílení Filip Koffer, pro něhož to byla vůbec první extraligová trefa – 3:0.

Hned ze začátku třetí třetiny musel Klouček kontrolovat střelu Tomáše Machů. Ve 49. minutě v početní výhodě nabil na střelu Mikuš Kousalovi, jehož nevydařená střela z dobré pozice letěla vedle. Pardubice byly velice efektivní, na 4:0 upravoval Ondřej Roman, který sledoval Říčkovu střelu a dorazil puk do brány. O několik vteřin později ujel vítkovické obraně Matěj Blümel, který nasměroval svoji střelu mezi betony – 5:0. Dynamo zůstávalo hladové i nadále a vytvářelo si několik zajímavých střel, branku se snažil vstřelit i soupeř a nejblíže byl k ní Guntis Galvinš, který ale z blízkosti nevyzrál na brankáře domácích. Druhou branku v zápase a zároveň v extraligové kariéře zaznamenal Filip Koffer, který dorazil puk do prázdné brány po střele Hrádka – 6:0.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, prvních deset minut bylo kvalitních, vypracovali jsme si dvougólový náskok a od té doby si myslím, že jsme hráli hodně lehkovážně. Zejména druhá třetina byla z našeho pohledu velice špatná, kde jsme soupeře pustili do hodně šancí, do hodně přečíslení a tam nás podržel Kloudy, který chytal celý zápas výborně. Ve třetí třetině nám to tam napadalo, což se nám nedařilo v posledním zápasu s Olomoucí. Dneska se nám tam puky odrazily a samozřejmě jsme za to rádi, ale myslím si, že výsledek 6:0 úplně neodpovídá obrazu hry.“

Radek Philipp (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Hodnotí se to hodně těžce, z naší strany špatný zápas. Vstup do utkání nebyl vůbec dobrý, propadávali jsme, nevyhrávali osobní souboje. Samozřejmě výsledek 6:0 není příjemný, Pardubice nám ukázaly lekci z produktivity, byly ve všem rychlejší, v útočném pásmu měly důraz do brány. Musím pogratulovat, Pardubice hrály parádní hokej.“