10.8.2021

První prohra v přípravě. Dynamo nestačilo na Vítkovice

Skóre třetího utkání Letních hokejových her bylo třicet minut bezgólové, i když aktivnějším týmem bylo domácí Dynamo. Poté se ale jako první prosadily Vítkovice, a to hned dvakrát v rozmezí dvou minut. Pardubice se dvakrát dotáhly na rozdíl jediné trefy díky gólům Romana a Camary, nakonec však padly 2:4. Následné předem domluvené prodloužení rozhodl Rohlík.

přát., úterý 10.8.2021, enteria arena

Vítkovice

2:4
0:0, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 33:34 Roman (Říčka; 5/5), 58:15 Camara (Košťálek; 5/5) – 31:24 Svačina (Bukarts; 5/5), 32:02 Dej (Marosz; 5/5), 55:24 Flick; 5/4, 59:36 Kalus (Bondra; 5/6). Rozhodčí: Micka, Pilný – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář – Musil, Cienciala, Camara – Říčka, Roman, Rohlík – Pavlata, Poulíček, Blümel – Koffer, Costa, Anděl.
Vítkovice: Stezka – Plášil, Machů, Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář – Bukarts, Hruška, Svačina – Fridrich, Marosz, Dej – Bondra, Flick, Kalus – Lednický, Chlán, Bernovský.

Odvetu proti Vítkovicím rozehráli aktivněji opět hokejisté Dynama, kteří hned od prvních vteřin atakovali střeleckými pokusy brankáře soupeře. Svoji aktivitu se snažili využít v následné přesilové hře, kterou také sehráli velmi dobře. Po Mikušově střele od modré čáry Musil tečoval puk jen těsně mimo branku, následně Říčkovu střelu z první pokryl Stezka. V 11. minutě obdržel Vladimír Svačina přesný pas, který ale nezvládal usměrnit do poloodkryté části branky, v následném přečíslení na druhé straně neuspěl ani Adam Musil, který těsně přestřelil horní tyč. Pět minut před koncem první třetiny se do pásma dostal obránce Koch, jenž nebyl nikým bráněn, střela přesto nebezpečná nebyla a Frodl si s ní věděl rady. Nebezpečné přečíslení dva na jednoho na straně Vítkovic překazila nepřesná nahrávka Deje. O pár vteřin později se zakončovalo opět na druhé straně, Anděl se prokličkoval až před brankáře, zakončit se mu už ale nezadařilo.

I druhá třetina začala lépe pro Pardubice, když nejprve Robertson tvrdě vypálil od modré čáry. Následně si najel do gólové šance Musil, který obdržel puk od spoluhráče z levého kruhu, kotouč ale nedostal do brány přes natažený beton Aleše Stezky. První střelou ze strany Vítkovic ve druhé periodě vyzkoušel pozornost Frodla hráč čtvrté formace Petr Chlán. Ve 25. minutě chytře podržel puk Poulíček, rozhlédl se a přesně našel najíždějícího si Jakuba Nakládala, který ale vyslal jen puk do náručí připraveného gólmana. Dynamo si vytvořilo ve 28. minutě do té doby vůbec největší šanci v utkání, Ondřej Roman ale z dobré pozice netrefil bránu! Po drobné chybě u modré čáry se dostal Bukarts do samostatného úniku, ten Frodl ještě stačil vyrazit, ale pouze na hokejku Vladimíra Svačiny, který byl u puku jako první a s dorážkou do horní poloviny brány neměl sebemenší problém – 0:1. Poté, co to vypadalo, že Dynamo vstřelí každou chvílí gól, muselo dotahovat už dvougólovou ztrátu. Na brankové čáře zabojoval Rastislav Dej a se štěstím poslal puk za Frodla – 0:2. S góly se roztrhl pytel a Pardubice za minutu snížily na rozdíl jediné trefy. Ondřej Roman dostal přesný pas na hokejku a nechytatelnou střelou k tyči nedal brankáři Vítkovic šanci k zásahu – 1:2. Hosté se po úvodní pasivitě začali ke konci druhé třetiny více prosazovat, Frodl ale držel naděje Pardubic.

Ve třetí části mohl hostující celek navýšit své vedení, Chlán si ale dvakrát nedokázal poradit s Frodlem, který se na čáře roztáhnul a zabránil tak jasnému gólu. V 51. minutě Blümel přenechal kotouč Poulíčkovi, který byl ale tísněn vítkovickými hráči a do prázdné brány tak nezakončil. Při hře čtyři na čtyři se ke střele propracoval Jan Košťálek, zakončení chyběl větší důraz a Stezka ho lapil. Dynamo vrhlo všechny zbývající síly do útoku a obrana zapomněla na Roba Flicka, který při nájezdu překonal Frodla – 1:3. Při hře bez brankáře se Dynamo přece jen prosadilo. Po střele Košťálka byl na dobrém místě Anthony Camara, který doklepl puk do prázdné brány – 2:3. Šanci domácích na vyrovnání ukončil Marek Kalus, trefou do prázdné branky stanovil konečné skóre na 2:4.

Poté ještě stejně jako v ostatních zápasech Letních hokejových her následovalo prodloužení, které individuální akcí úspěšně rozhodl Ondřej Rohlík.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Zápas byl ovlivněn kvalitou ledu, která logicky po tom, co dnes šli hráči do akce po pěti dnech, kdy je led hotový, nebyla příliš dobrá. Puk prostě moc nejezdil, hodně se sekal. I to bylo těžké na bruslení, led byl měkký. Nasazení se vůbec nedá upřít, ale byly tam nepřesnosti v kombinaci, což bylo určitě zapříčiněné ledem. Opticky jsme měli ze hry více, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit gólově a soupeř poté naše chyby potrestal, takže asi zaslouženě vyhrál. Od Anthonyho Camary už víme, co čekat, teď byl zraněný, takže minulý týden moc netrénoval. Společně s Dominikem Frodlem, myslím, podali slušný výkon. Stále jsme v přípravě, na tyto zápasy nic neladíme, normálně trénujeme, je to pořád příprava, potřebujeme být ready 10. září.“

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Těší mě jak výsledek, tak hlavně hra, protože se na to dnes dalo dobře dívat. Ráno jsme měli vážnější pohovor okolo situace v tréninku a viděl jsem, že si to hráči vzali za své. Dneska jsme byli velice zdatným soupeřem, chtěli jsme hrát vyloženě dobře z obrany, protože nás to loni posouvalo k dobrým výsledkům. Dobře zachytal Aleš Stezka. Chtělo by to ještě vyladit přesilovky, ale dobrou práci jsme zase dělali v oslabení. Pardubicím chyběli asi tři útočníci, jinak hráli v silné sestavě. Od nás velice dobré a vítězství si cením.“