5.1.2024

Pardubičtí junioři po obratu otevírají rok 2024 vítězně! V derby porazili Hradec

Dynamo nevstoupilo do zápasu vůbec dobře, když po první třetině prohrávalo již o dvě branky. Prostřední část zápasu přinesla hned pět branek a pardubičtí junioři se dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu. Opatrný závěr zápasu prolomilo až šestnáct vteřin před koncem Dynamo, které srovnalo stav zápasu, a rozhodnout tak muselo prodloužení, ve kterém domácí celek rozhodl o své výhře 5:4.

Extraliga juniorů, 10. kolo, čtvrtek 4.1.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

5:4p
0:2, 3:2, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 20:37 Kalužík (Koudelka, Pavlata; 5/5), 35:55 A. Fiala (Pavlata, Kalužík; 5/5), 39:09 Koudelka (A. Fiala, Pavlata; 5/4), 59:44 Pavlata (Koudelka, Kaštánek; 5/5), 63:16 Pavlata (Kalužík, Koudelka; 3/3) – 07:06 Dobner (Dommers; 5/5), 16:54 Prášek (Mach, Hrdlička; 5/5), 25:53 P. Fiala (Dommers, Dobner; 5/5), 26:48 Jón (V. Aschenbrenner, P. Fiala; 5/5). Rozhodčí: Červenka, Hacaperka – Maňák, Teršíp. Diváci: 100. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Pilař, Pavlata, Yevtiekhov, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, A. Fiala, Jaša, Krčál, Helikar.
Mountfield HK: Mrázek – Pavelka , Hrbek, J. Aschenbrenner, P. Fiala, Černý, Pavič, Pinkas – Zámečník, Prášek, Novotný, Matašovský, V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička, Mach, Dobner, Beneš, Hora, Jón.

Do úvodní třetiny vstoupili lépe hosté, kteří šli v osmé minutě zásluhou Miroslava Dobnera do vedení, po dobré přihrávce Dommerse – 0:1. Následně přišla vyloučení na obou stranách, ale žádnou gólovou radost nepřinesla. Druhá branka Hradce přišla až v sedmnácté minutě poté, co Mach našel najíždějícího si Jaroslava Práška, jenž přesně zakončil za záda pardubického gólmana – 0:2.

Ve druhé třetině se protrhl pytel s góly. Odstartovaly to Pardubice, které snižovaly již v jednadvacáté minutě. Koudelka rozjel rychlou útočnou akci, při niž adresoval přesnou přihrávku na hokejku Tadeáše Kalužíka, kterému střela sedla a rozvlnila hradeckou síť – 1:2. Následně však Mountfield opět odskočil. Tentokrát se o to zasloužil Petr Fiala, jenž ránou od modré propálil Viléma střelou nad beton – 1:3.Druhou branku vzápětí přidal Hradec z čepele Jakuba Jóna, ke kterému se dostal kotouč po delší kombinaci v útočném pásmu a tvrdou ránou ke vzdálenější tyči poslal Mountfield do tříbrankového vedení – 1:4.

Následně byl dlouhou dobu klid, ale to se změnilo v šestatřicáté minutě, kdy se o slovo přihlásil první pardubický útok. Konkrétně Adam Fiala přijal přihrávku od Pavlaty a nájezdem před branku překonal Mrázka – 2:4. V závěru zápasu se Dynamo dostalo ještě do početní výhody, kterou v poslední minutě třetiny využil Jakub Koudelka – 3:4.

Opatrný průběh závěrečné dvacetiminutovky oživil až šestnáct vteřin před koncem Dominik Pavlata, jenž při rychlém protiútoku dostal puk, který poslal do hradecké svatyně, čímž poslal utkání do prodloužení – 4:4. V tom se čekalo na branku něco málo přes tři minuty, kdy se pardubickým hrdinou stal opět Dominik Pavlata, jenž završil pardubický obrat – 5:4.