26.11.2022

Pardubičtí junioři berou po dvou porážkách plný počet bodů! Doma přehráli Liberec

Juniorům se podařilo po sedmi zápasech konečně sebrat soupeři plný počet bodů. V první třetině se Dynamo dostalo do vedení, ale na to Liberec rychle odpověděl. Start prostřední části zápasu vyšel skvěle Dynamu, které již během úvodních třech minut vstřelilo dvě branky. V závěrečné dvacetiminutovce se roztrhl pytel s góly, avšak lépe z toho vyšlo Dynamo, které v závěrečné třetině přehrálo Liberec 3:2 a bere tak tři body.

Extraliga juniorů, 25. kolo, pátek 25.11.2022, Pardubice, enteria arena

6:3
1:1, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 14:10 Herčík (Koudelka, Pavlata; 5/4), 21:56 A. Fiala (Novotný, Kalužík; 5/5), 22:41 Štetka (5/5), 49:34 Herčík (Pavlata, Koudelka; 5/4), 52:13 Tvrdík (Rájek, Tomas; 5/5), 57:39 Pavlata (Vachun; 5/5) – 16:43 Kříž (Hladík, Pérez; 5/5), 47:12 Pérez (Kříž, Bačkovský; 5/5), 49:58 S. Fiala (Patzelt; 5/5). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Polák, Jiruška. Diváci: 90. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Bárta, Tvrdík, Rájek, Helikar, Koudelka – Pavlata, Jaša, Tomas, Herčík, Kubíček, A. Fiala, Burda, Novotný, Štetka, Gromadzki, Sydorenko, Kalužík.
Bílí Tygři Liberec: Petříček – Patzelt, Hladík, Meisel, Rybář, Culek, Duschka – Bačkovský, S. Fiala, Pérez, Kříž, Janata, Hois, Przybyla, Plos, Brouček, Jenčovský.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně, avšak první velká šance přišla až ve čtrnácté minutě, kdy se do situace dva na jednoho dostal liberecký Fiala, který vzal situaci na sebe a střelou na bližší roh se snažil prostřelit Matěchu, jež na poslední chvíli puk vytěsnil. O minutu později na druhé straně kluziště bylo veseleji domácím, jelikož po vykombinované akci našel Koudelka u pravé tyče volného Daniela Herčíka, kterému se tak povedlo vsítit úvodní branku zápasu – 1:0. Netrvalo to dlouho a bylo vyrovnáno. Hladíkova střela nedělala Matěchovi problém, ale na následnou dorážku Filipa Kříže byl již pardubický gólman krátký – 1:1.

Snový start do druhé třetiny zažilo Dynamo, to již ve druhé minutě dokázalo vstřelit branku poté, co zužitkoval dlouhý pobyt v útočné třetině Adam Fiala, jež po přihrávce Novotného posunul Dynamo zpět do vedení – 2:1. O necelou minutu později se opět prosadil domácí celek. Tentokrát zakončil svou sólovou akci Pavol Štetka, jemuž se podařilo blafákem rozvlnit libereckou síť – 3:1. Liberec mohl v půlce třetiny snížit, avšak Rybář mířil mezi betony Matěchy, který dokázal mezeru včas zavřít.

Závěrečná dvacetiminutovka začala lépe pro hosty. Ti se v osmačtyřicáté minutě prosadili z hole Jaromíra Peréze, který využil rychlého protiútoku – 3:2. Na to se Dynamu podařilo odpovědět a už v padesáté minutě odskočilo opět na rozdíl dvou branek. Druhá využitá přesilovka v podání Dynama, ne jejíž začátku byl Pavlata, ten si všiml na druhé tyči volného Daniela Herčíka, jež měl na konci jednoduchou úlohu – 4:2.

O půl minuty později jsme tu měli další snížení Liberce. Patzelt našel neobsazeného Samuela Fialu, jemuž se přesným zásahem nad beton gólmana podařilo opět dotáhnout na rozdíl jedné branky – 4:3. Ve třiapadesáté minutě se ale naděje Liberce zásluhou Vojtěcha Tvrdíka ztráceli, tomu se po dlouhé kombinaci na polovině soupeře povedlo dostat puk za záda Petříčka – 5:3. Definitivní tečka za zápasem přišla necelé tři minuty před koncem, kdy již na konečný výsledek 6:3 upravoval do prázdné branky Dominik Pavlata.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice) - „Konečně jsme po mém nástupu vyhráli za plný počet bodů, což jsme strašně potřebovali a je dobré že se nám to podařilo proti silnému týmu, kterým Liberec je. Nějakým způsobem jsme se snažili kluky připravit hlavama, což bylo to hlavní, jelikož se pohybujeme dole, tak potřebujeme mít dobře nastavené hlavy. To se nám dnes skoro šedesát minut dařilo, ale taky jsme tam měli nějaké výpadky, které k tomu asi patří. Každý si plnil svoje věci a bylo opravdu vidět že všechny góly byly dobře vymyšlené a nebylo to o náhodě.“

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec) - „Hodnotí se mi to velice těžko. Vstup do zápasu by relativně slušný, ale poté jsme trochu polevili a dostali dva góly na začátku druhé třetiny, o čemž jsme si něco řekli, avšak nemělo to žádný účinek. Soupeř nám poté odskakoval o dva góly, a pak jsme teprve začali zase hrát, takže zápasy začínáme hrát až když prohráváme, a to je prostě pozdě.“