23.9.2024

Pardubičtí dorostenci se proti Zlínu vrátili zpět na vítěznou vlnu!

Dorost Dynama vyjel na utkání 6. kola Extraligy dorostu do Zlína, kde po suverénním vstupu do zápasu a dvou gólech v první třetině už nedal Beranům šanci zvrátit utkání na jejich stranu. Přestál i nedisciplinovanou druhou dvacetiminutovku. V té třetí si už zápas pohlídal a z Valašska si odváží tři body za výhru 5:2.

Extraliga dorostu, 6. kolo, sobota 21.9.2024, Zlín, CCM Aréna

2:5
0:2, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky: 43:31 Venený (Matula, Marek; 5/5), 49:28 Dubrava (Riedl, Škrip; 5/5) – 08:09 Tvrdik (Joska; 5/5), 10:48 Jindřichovský (Joska; 5/5), 25:04 Drábek (Ryšavý, Sekanina; 5/4), 43:45 Tvrdik (Jindřichovský, Joska; 5/5), 57:40 Jindřichovský (Ruml; 5/5). Rozhodčí: Škach – Wesley, Babulík. Diváci: 89. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Berani Zlín: Kocyan – Provazník, Frömel, Coufalík, F. Sedláček, M. Sedláček, Kubečka – Dubrava, Pánek, Marek, Kočica, Venený, Páže, Riedl, Škrip, Matula.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Čihák, Řivnáč, Jirouš, Kincl, Dubovči – Kovář, Jindřichovský, Fiala, Vaňha, Joska, Sekanina, Ryšavý, Šimonek, Drábek, Tvrdik.

Hokejisté z města perníku už od začátku utkání tlačili na domácí Zlín a tento aktivní přístup se jim vyplatil. Po osmi minutách hry, kdy se ani jeden tým do žádné větší šance nedostal, se totiž k puku za brankou Beranů dostal Václav Joska, který ho naservíroval do brankoviště pro Pavla Tvrdíka a ten otevřel skóre zápasu – 1:0. Navýšení vedení na sebe nenechalo dlouho čekat, když se ke střele z mezikruží dostal po asistenci Václava Josky Matěj Jindřichovský a střelou pod víko znovu změnil skóre – 2:0.

Ihned po startu druhé periody odešel do sprch po hrubém krosčeku domácí Jáchym Kubečka, který za svůj zákrok od hlavního sudího slyšel rozsudek 5 minut + trest do konce zápasu. Pardubičtí měli s využitím dlouhé početní výhody problém, ke konci si však odražený kotouč po střele Matyáše Ryšavého našel Dominik Drábek a na jeho střelu byl brankář Kocyan krátký – 3:0. Po navýšení vedení se ale ukázala nedisciplinovanost Dynama a Berani začali diktovat tempo hry díky přesilovkám a několika šancím. Pardubice držel nad vodou skvělý výkon brankáře Veřmiřovského a i díky němu šlo utkání do třetí třetiny bez další změny skóre.

Vstup do poslední dvacetiminutovky Dynamu sice nevyšel, když se Berani ve 44. minutě po bleskové dorážce dočkali snížení – 3:1. Ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, bylo to přesně 14 vteřin. Václav Joska protáhl puk za branku domácích a po spolupráci s Matějem Jindřichovským se puk dostal na kraj levého kruhu k Pavlu Tvrdikovi, který střelou nad pravý beton opět mění skóre zápasu – 4:1.

Zlínští začali více tlačit a ještě v 50. minutě se pokoušeli o zdramatizování utkání, kdy snižoval Dubrava svou střelou na 4:2. Zápas pak ale spěl ke svému konci bez vážnějších šancí. Domácí si ke konci ještě vyzkoušeli hru bez brankáře, tento risk jim ale nevyšel a svým druhým gólem v utkání upravil na konečných 5:2 Matěj Jindřichovský, jenž tím udělal definitivní tečku za sérií dvou porážek v řadě. Dynamo si spravilo chuť po nepovedené domácí štaci a ze Zlína veze všechny body.