Pardubice se rozstřílely, na Slavii to však nestačilo

27.10.2013 | David Záruba

PARDUBICE — Ani na pátý pokus to nevyšlo. Pardubičtí hokejisté na domácím ledě proti Slavii konečně nalezli střeleckou formu, ale ani čtyři góly na bodový zisk nestačily. Východočeši vedli na začátku druhé třetiny o dvě branky, Slavia pak ale třemi góly v řadě otočila skóre. Ve třetí třetině se parádní zápas proměnil v přestřelku, ze které vítězně vyšli hosté.

16. kolo, neděle 27.10.2013 od 17:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

Branky a nahrávky: 15:12 Radil (Kousal, Nosek; 5/5), 20:29 Zohorna (Benák, Cetkovský; 5/5), 43:47 Sýkora (Ďaloga; 5/5), 59:23 Tybor (Kočí; 5/5) – 23:08 Valach (Bednář; 3/5), 24:55 Skokan (Žejdl, Krenželok; 4/5), 42:32 V. Růžička ml. (Žejdl, Sklenář; 5/5), 51:50 Krenželok (Bednář, Valach; 5/5), 59:03 Bednář (Krenželok; 6/5). Rozhodčí: Homola, Wagner – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6 (0:3, 3:2, 1:1). Využití: 0:2. Diváci: 9242. Střely na branku: 38:18 (9:3, 16:5, 13:10). Srážky: 9:6. Vhazování: 38:31. Blokované střely: 16:7. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5. Nejlepší hráči: Lukáš Radil – Juraj Valach.
Dynamo Pardubice: M. Růžička – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Kousal, Nosek – Tybor, Marha, Starý – Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.
Slavia Praha: Furch – Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Holub, Valach, Knot – Stránský, Bednář, Krenželok – Žejdl, V. Růžička, Sklenář – Skokan, Jelínek, Poletín – Micka, Klhůfek, Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann

Trenéři Pardubic po čtyřech porážkách v řadě pořádně zamíchali sestavou. Kvůli zranění scházel Radovan Somík, naopak poprvé letos do extraligového utkání naskočili Půhoný a Semorád.

Pardubice nevyužily tři přesilovky, do vedení je přesto poslal Radil

Bouřlivá atmosféra vyburcovala oba týmy k maximálnímu nasazení už od úvodního vhazování. V první dobré šanci se ocitl Jaroslav Bednář, jehož ránu zblízka vyrazil nad branku Růžička. Odpověď domácích obstaral při přesilovce Kousal, jehož ráně chyběly do poloprázdné branky Slavie pouze centimetry.

Pardubický centr poté vymyslel i první změnu skóre. Po jeho přiťuknutí se do krátkého nájezdu dostal Lukáš Radil, který si parádním blafákem položil Furcha a pak bezpečně zavěsil pod břevno – 1:0.

Slavia během první třetiny vystřelila na branku pouze třikrát, jednou však velice nebezpečně. V oslabení pláchl bekům Petr Jelínek a bekhendem označil horní tyč, což následně potvrdil i videorozhodčí. Pardubičtí hráči měli v závěru třetiny citelnou převahu, avšak další puk za záda Furcha nedopravili.

Slavia slepenými góly srovnala

To se povedlo až na začátku druhé třetiny. Nejprve sice slušnou šanci neproměnil Cetkovský, pak už ale Furch kapituloval. Benákovo lehké nahození si před brankou zpracoval Tomáš Zohorna a poté poslal puk bekhendem do sítě – 2:0.

Slavii pomohly zpátky do hry přesilové hry, konkrétně dvě slepená vyloučení Semoráda a Zohorny. Dvojnásobnou přesilovku využil okamžitě Juraj Valach, který bombou od modré nedal Růžičkovi šanci. Pardubický gólman přes hradbu těl viděl puk až v síti – 2:1.

I pokračující přesilovou hru pět na čtyři dokázali hosté zužitkovat. Žejdl pasem přes brankoviště oslovil neobsazeného Davida Skokana, který mohl za parádní pobídku ke gólu jen poděkovat – 2:2.

Pardubice byly v ofenzivě pořád nebezpečnější, ale ani Furch nemusel řešit moc zapeklitých situací. Nejvíce práce mu nachystal Ďaloga, který s pukem na holi projel z vlastního pásma až do zakončení a pak bekhendovou střelou přinutil slávistického brankáře k zákroku ramenem.

Přestřelku ovládli hosté, Pardubice v závěru sahaly po vyrovnání

Slavia skóre otočila ve 43. minutě, kdy se nejlépe před pardubickou brankou zorientoval Vladimír Růžička a dorážkou do prázdné svatyně na chvíli rozradostnil hosty – 2:3.

Jásání Slavie totiž nemělo příliš dlouhého trvání. Hostující obránci totiž podcenili rychlost Petra Sýkory, který se mezi nimi protáhl až do zakončení a bleskovou ranou mezi betony opět srovnal – 3:3.

Přestřelka pokračovala v 52. minutě, kdy Valachovo nahození šikovně tečoval před Růžičkou Krenželok a opět přiblížil hosty ke třem bodům – 3:4.

Domácí ale zápas nevzdali a připravili si několik šancí. Závěr ještě sliboval pořádné drama. Při pardubické hře bez brankáře sice zvýšil na rozdíl dvou branek Bednář – 3:5, Slavia však pořád neměla vyhráno.

Třicet sedm vteřin před koncem se trefil Tybor a dotáhl svůj tým na jednogólový distanc – 4:5. Pardubice pak všechny síly vrhly do útoku a v čase 59:50 mohl srovnat Zohorna, ale Furch obrovskou možnost zlikvidoval.

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Začali jsme dobře a dostali se do dvoubrankového vedení. Celkově jsme se zlepšili v produktivitě, ale na druhou stranu jsme inkasovali velmi laciné góly. Nemáme body, takže nemůžeme být spokojení.“

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): „V první třetině jsme si vypracovali dvě dobré šance, ale neproměnili je a domácí nás potrestali. Naštěstí se nám po dlouhé době povedlo zužitkovat dvojnásobnou přesilovku. Soupeř pak byl lepší, víc bruslil, nám se moc nedařilo zachytávat jeho protiútoky. V infarktovém závěru jsme málem dvakrát inkasovali, to by se nemělo stávat.“

Vzájemné zápasy 2013/2014
20.9.13 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 2:1sn