Pardubice bušily na Slavii marně. V neděli půjde o všechno!

14.03.2014 | David Záruba

PRAHA — Tahle porážka hodně mrzí. Pardubičtí hokejisté mohli v pražské O2 areně ukončit sérii předkola se Slavií, ale nepovedlo se. Východočeši byli po většinu utkání lepší, soupeře výrazně přestříleli, ale gól vsítit nedokázali. Slavia si pak jediným gólem v 54. minutě vynutila rozhodující zápas. Ten se bude hrát v neděli od 18.20 hodin v Pardubicích.

PRE4, pátek 14.3.2014 od 18:20 hodin, O2 arena
Slavia Praha

Branka a nahrávky: 53:36 Tomica (Jelínek, Stránský; 5/5). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Zavřel, Charvát. Vyloučení: 5:0 (3:0, 1:0, 1:0). Bez využití. Diváci: 5708. Střely na branku: 14:36 (5:10, 6:15, 3:11). Srážky: 21:3 (6:2, 6:1, 9:0). Vhazování: 30:27 (12:12, 8:5, 10:10). Blokované střely: 13:16 (3:6, 4:9, 6:1). Průběh utkání: 1:0. Nejlepší hráči: Dominik Furch – Radoslav Tybor. Stav série: 2:2.
Slavia Praha: Furch – Šenkeřík, Kadlec, Holub, Valach, Wharton, Kolařík, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, Jelínek, Stránský – Doležal, Růžička ml., Skokan – Poletín, Klhůfek, Vrdlovec. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Kočí, Píša – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Nahodil, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupili do utkání opět se třemi formacemi, do sestavy se vrátil Radoslav Tybor. Východočeši sehráli vrcholně smolný zápas…

Pardubice útočily od první minuty

Od prvních minut bylo na Slavii jasně znát, že do dnešního zápasu vyrukovala s vyčkávací a opatrnou taktikou. Východočeši hned na začátku zápasu k dispozici přesilovou hru, které se ale dokázali červenobílí bez větších potíží ubránit a hned vzápětí na druhé straně kontrovali. Jelínek se ocitl ve slibné pozici a po přihrávce zpoza branky zazvonil na pravou tyč Hudáčkovy klece.

V několika dalších minutách měli navrch opět Pardubičtí, ale optickou převahu nedokázali přetavit v branku. Přesně v polovině první části se museli sešívaní bránit čtyřminutové přesilovce, v níž si hosté vytvořili hned několik vyložených šancí. V té největší se nedokázal prosadit Nosek, kterému při dorážce do prázdné branky na poslední chvíli kotouč sjel z čepele.

Po druhém úspěšném oslabení sešívaní také zahrozili. Tvrdou ranou od modré ale Wharton Hubáčka nepřekvapil.

Neúspěšná kanonáda pokračovala

V úvodu prostřední dvacetiminutovky byli aktivnější hosté, ale k výraznějšímu ohrožení svatyně hostí se nedostali. Vyčnívalo snad jen pardubické přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Cetkovský. Jeho tvrdou střelu vytěsnil mimo tři tyče Furch pravým betonem.

Pardubičtí následně přidali na aktivitě a jejich útočné výpady dělaly obraně sešívaných značné problémy. Další šanci Východočechů měl Tybor, proti střele z mezikruží ale vytáhl Furch další parádní zákrok. Slávistický brankář byl následně potrestán za zdržování hry a další dobrou možnost na prolomení bezbrankového stavu měl Kolář, jenž však z pozice mezi kruhy přestřelil.

I v závěru prostřední části přetrvávala znatelná převaha Pardubických, v dobré pozici byl například Sýkora, jeho střela jen těsně minula odkrytou část Furchovi klece.

Slavia urvala zápas v 54. minutě

V ojedinělé příležitosti červenobílých se objevil Khlůfek, po odrazu od jeho nohy však kotouč také prošel pouze vedle Hubáčkovy tyče a bylo jasné, že dnešní zápas rozsekne až závěrečná perioda, prodloužení, nebo samostatné nájezdy.

Zhruba v polovině třetí dvacetiminutovky se zdálo, jakoby si oba celky uvědomily důležitost dnešního duelu, moc šancí nebylo k vidění ani na jedné straně a hrálo se převážně po mantinelech a ve středním pásmu. Slávisté hrozili opravdu jen sporadicky, za Pardubice v dobré pozici přestřelil Nosek.

Nakonec byli ale sešívaní přeci jen šťastnější. Sedm minut před koncem zlomil bezbrankový stav Marek Tomica, když dokázal zužitkovat Jelínkovu přihrávku zpoza branky a procedit kotouč skrz Hudáčkovy betony – 1:0.

Pardubice zavelely k závěrečnému náporu, ale při závěrečné hře bez brankáře už vyrovnávací branku vsítit nedokázaly. Série se tedy přesouvá k pátému zápasu na východ Čech, kde se v neděli rozhodne o posledním čtvrtfinalistovi letošního play off.

Vladimír Růžička st. (HC Slavia Praha): „Chtěli jsme hrát trochu jinak než včera, více jsme se zaměřili na obranu a vyráželi do protiútoků. Nerozhodný stav nám vyhovoval a ve třetí třetině jsme dokázali využít šanci. Hokej se nehraje na krásu, ale na to, kdo dá góly, a to jsme byli my. Výborně zachytal brankář Furch."

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Podali jsme velmi dobrý výkon po celých 60 minut. Rozhodla jediná chyba v obranném pásmu. Výsledek je pro nás krutý, měli jsme na to, abychom sérii ukončili. Bez gólu se ale vyhrát nedá."

Vzájemné zápasy 2013/2014
20.9.13 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 2:1sn