Pardubice prokázaly vůli, na ledě Slavie vybojovaly bod

08.12.2013 | Václav Baumann, Jan Hrabal

PRAHA — Tenhle hokej rozhodně nenudil a hlavně ukázal, že Pardubice mají tým, který se nikdy nevzdává! Východočeši prohrávali na ledě pražské Slavie 0:1, 1:3 a 3:4, vždy dokázali vyrovnat a získat bod za plichtu v základní hrací době. Skvělý výkon předvedl elitní útok Nosek – Kousal – Radil, který vstřelil tři pardubické branky.

29. kolo, neděle 8.12.2013 od 15:00 hodin, O2 arena
Slavia Praha

4 sn

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:3 – 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 4:27 Valach (Kadlec, Žejdl; 5/4), 34:07 Valach (Kadlec, P. Jelínek; 5/4), 36:42 T. Doležal (Klhůfek, Valach; 5/5), 55:55 Bednář, rozhodující samostatný nájezd Bednář – 6:34 Nosek (Radil, Kočí; 5/5), 45:01 Kousal (Benák, Nosek; 5/5), 51:32 Endál (Zohorna; 5/5), 56:41 Nosek (Vašíček; 5/5). Rozhodčí: Hrubý, Pavlovič – Flégl, Štofa. Vyloučení: 7:4 (1:1, 3:2, 1:1 – 2:0), navíc Vašíček (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5130. Střely na branku: 29:25 (10:9, 14:5, 3:8 – 2:3). Srážky: 23:14 (7:5, 8:4, 7:3 – 1:2). Vhazování: 37:33 (14:8, 10:14, 11:9 – 2:2). Blokované střely: 3:14 (0:8, 1:2, 2:3 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Nejlepší hráči: Juraj Valach – Tomáš Nosek.
Slavia Praha: Furch – Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Šenkeřík, Knot – Bednář, Žejdl, Krenželok – Skokan, Růžička ml., Tomica – Doležal, Klhůfek, Stránský – P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.
Dynamo Pardubice: Salfický – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček – Radil, Kousal, Nosek – Sýkora, Zohorna, Somík – Semorád, Moučka, Endál – Číp, Nahodil, Rys. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pardubické hokejisty přijelo do pražské O2 areny podpořit několik stovek fanoušků, v brance dostal přednost Dušan Salfický, do prvního útoku se posunuli mladíci Tomáš Nosek, Robert Kousal a Lukáš Radil. Tahle lajna o sobě dala opět vědět: Tomáš Nosek vstřelil dvě branky, Robert Kousal jednu.

Tomáš Nosek srovnal na 1:1

Zpočátku to vypadalo, na zápas hlídaný zejména zezadu, ale naprosto dokonale otevřel skóre v 5. minutě slávistický Juraj Valach. Při přesilové hře obdržel kotouč po modré od Kadlece a vystřelil směrem na bránu. Salfického zastihl v době, kdy měl zakrytý výhled a kotouč mířící nad jeho rameno neviděl – 1:0.

Vedení domácích nevydrželo bez odezvy dlouho. V 7. minutě se díky přesné přihrávce Kočího dostal do přečíslení dva na jednoho Radil s Noskem. Prvně jmenovaný byl stíhán obráncem v červenobílém dresu, a tak raději přihrál Tomáši Noskovi, který do kotouče holí umně práskl a našel volnou mezeru v domácí bráně – 1:1.

Slavia odskočila na 3:1

Slávisté se pak pouštěli do útoků. Pardubičtí hokejisté byli nuceni faulovat dvakrát v krátkém sledu za sebou, čímž domácím darovali přesilovou hru pět na tři trvající minutu a osmnáct vteřin. Tu využil po necelé minutě Juraj Valach, který svým druhým gólem v dnešním utkání vrátil vedení na stranu Slavie – 2:1.

Stav 2:1 nevydržel dlouho a po dvou minutách se měnil znovu. To se totiž před bránou dostal Tomáš Doležal ke kotouči, který ho přesnou tečí dostal za Salfického – 3:1.

Pardubice dokázaly vyrovnat na 4:4

Do posledního dějství nastoupili hosté podstatně lépe a tlak přinesl ve 46. minutě ovoce. Volného Roberta Kousala našel Benák a přihrál mu přesně na hůl. Následná dorážka už nebyla žádný problém – 3:2.

Pardubičtí okamžitě začali tlačit a snažili se ze všech sil vyrovnat. To se jim podařilo v 52. minutě, když Wharton nedokázal zastavit rozjetého Lukáše Endála a vyrovnal stav zápasu na 3:3. Havlíčkobrodský odchovanec tak parádně oslavil své 27. narozeniny.

To ovšem ještě zdaleka nebyl konec všech gólů. V 56. minutě se za Salfického trefil Jaroslav Bednář, čímž vrátil vedení na stranu domácích – 4:3.

Hosté se však nehodlali vzdát tak snadno. O minutu později přidal další gól Tomáš Nosek, díky kterému se zápas nerozhodl v základní hrací době.

Prodloužení přineslo oběma týmům přesilovku

Žádný z týmů se netrefil ani v prodloužení, ve kterém se Pardubice bránily pětiminutovému oslabení. V něm ale slávisté dvakrát v témže čase faulovali a nabídli hostům také početní výhodu. Žádný z týmů ji ale nevyužil.

Vítěze dnešního zápasu určily samostatné nájezdy, v nich se dvakrát trefil Jaroslav Bednář – 5:4.

Vladimír Růžička st. (HC Slavia Praha): „Dnes to byl vyrovnaný zápas. Pardubice byly od začátku aktivnější, ale my jsme využívali přesilovky, což nás dostalo do vedení. Rozhodnutí až po nájezdech je určitě spravedlivé, ale byl bych rád, kdybychom vyhráli za tři body.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Byl to kvalitní zápas, který měl dobrou úroveň. My jsme byli lepší v první polovině, v té druhé nás Slavia úplně přehrávala. Jsem rád, že jsme nakonec dokázali vyrovnat, i když jsme nezvládli dovézt zápas do vítězného konce.“

Vzájemné zápasy 2013/2014
20.9.13 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 2:1sn