13.2.2022

Pardubice dvakrát vedly, přesto jedou z Třince po prohře 2:3 bez bodů

Dynamo v obměněné sestavě, v níž chyběli Rohlík s Camarou, bojovalo na ledě prvního Třince. V utkání se jim povedlo jít dvakrát do vedení, když se prosadili Říčka a Cienciala. Ocelářům se ovšem povedlo vždy najít odpověď, navíc ve třetí třetině rozhodl z přesilové hry Růžička. Pardubice tak odjíždějí z WERK ARENY bez bodů.

Tipsport extraliga, 44. kolo, neděle 13.2.2022, Třinec, WERK ARENA

Oceláři Třinec

3:2
1:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 17:06 Vrána (Marcinko, Růžička; 5/4), 24:03 Zbořil (Hrehorčák, Vrána; 5/5), 48:27 Růžička (Doudera, Svačina; 5/4) - 11:07 Říčka (Poulíček, Cienciala; 5/5), 20:38 Cienciala (Poulíček; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Ganger, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 26:26. Zblokované střely: 10:18. Hity: 4:6. Vhazování: 30:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Oceláři Třinec: Kacetl – Adámek, Doudera, Jaroměřský, Zbořil, Teper, Krenželok, Zahradníček – Růžička, Vrána, Hrehorčák – Kovařčík, Nestrašil, Kofroň – Svačina, Marcinko, Bakoš – Dravecký, Kovařčík, Chmielewski.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Sergijenko, Košťálek, Vála, Petgrave – Říčka, Poulíček, Cienciala – Kousal, Musil, Paulovič – Hecl, Švyrjov, Anděl – Herčík, Roman, Kaplan.

Již ve druhé minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou ovšem nedokázali využít. To Pardubičtí měli svou první početní výhodu ještě před polovinou úvodní třetiny zajímavější. Košťálek trefil tyč a o chvilku později byl v závaru před brankou aktivní Cienciala, Říčka a Hecl, puk za brankáře Třince ale nedostali. Ve 12. minutě hosté slavili, Říčka dostal přihrávku na levý kruh, odkud střelou švihem překonal Kacetla - 0:1. Oceláři se poté v 17. minutě dostali v přesilové hře k tyčce, kterou nastřelil Růžička. O několik vteřin později již domácí skórovali, na konci pohledné akce se prosadil střelou z prostoru mezi kruhy Vrána - 1:1. Tímto výsledkem úvodní dějství skončilo.

Začátek prostřední třetiny vyšel Dynamu na jedničku. Cienciala rozjel rychlý protiútok, na jehož konci se sám ocitl, jeho střelu neměl šanci Kacetl chytit - 1:2. Vedení Pardubicím vydrželo necelé čtyři minuty. Hrehorčák v útočném pásmu objel branku a přihrál na vrchol levého kruhu, odkud všechno propálil Zbořil - 2:2. Zakrátko mohli jít dokonce Oceláři poprvé v zápase do vedení, jenže Nestrašil nedokázal využít zajímavou akci. Po polovině duelu se zaskvěl v oslabení Dynama Frodl, který vykopl nebezpečnou střelu Vrány. Více se toho ve druhé periodě nestalo.

Ve třetí třetině se dokázali Oceláři poprvé v utkání obrátili vývoj skóre. Opět jim k tomu pomohla přesilová hra, kterou využil Růžička střelou z levého kruhu - 3:2. O chvilku později se Dynamo dostalo do tlaku, který ovšem nedokázal využít Říčka, do jeho tvrdé rány skočil Adámek. Pardubice měly poté početní výhodu, kterou se jim využít nepovedlo. Východočeši v závěru bojovali, aby alespoň vyrovnali. V 56. minutě se o to pokoušel Musil, ale nadvakrát v prostoru před brankou neuspěl. Po něm to zkoušel Zdráhal, toho však vychytal Kacetl. Třinecký brankář byl úspěšný i proti pokusu Říčky. V samotném závěru mělo Dynamo možnost hrát šest na čtyři, jenže domácím se povedlo hubený náskok ubránit.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec) „Chtěl bych klukům poděkovat za bojovný výkon. V první třetině jsme ztráceli krok a dostávali se do problémů. Kdybychom prohrávali 0:2, tak bych se nedivil. Bylo to pro nás malé vítězství, že jsme dokázali srovnat. Ve druhé třetině jsme se snažili v útoku vytvořit šance, dostat hosty pod tlak. To se nám dařilo, bylo to 2:2 a v těchto zápasech rozhoduje jeden gól. Ceníme si proti kvalitnímu soupeři třech bodů, i když to bylo hodně odmakané z naší strany. Tři body jsou důležité, přestože hra nebyla optimální.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice) „Měli jsme dobrý vstup do utkání, drželi jsme se našeho plánu. Byli jsme silní na kotouči, byli jsme schopni hrát u nich ve třetině a vytvořili jsme si nějaké šance. Měli jsme tam bohužel přidat další gól. Druhou třetinu jsme absolutně nezvládli, nebyli jsme schopní držet puk, ztráceli jsme ho na modrých čarách. Třinec nás dostával pod tlak, nestíhali jsme. Třetí třetina byla relativně vyrovnaná, soupeř si pomohl dvěma góly v přesilovkách a to asi rozhodlo. “