15.10.2021

Zpět na první místo! Pardubice vezou z Třince vítězství po nájezdech

Východočeši uspěli v souboji týmů z horních pater tabulky a vybojovali nad Třincem cenné dva body. Jednou z hlavních postav byl nejlepší střelec extraligy Robert Říčka, který se na výsledku podílel dvěma brankami v základní části. V desáté sérii nájezdů rozhodl Patrik Poulíček, Milan Klouček zneškodnil osm nájezdů.

Tipsport extraliga, 14. kolo, pátek 15.10.2021, Třinec, WERK ARENA

2:3sn
1:2, 0:0, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 12:03 Daňo (Růžička, Vrána), 46:17 Marinčin (Nestrašil, Doudera) – 10:02 Říčka (Mikuš, Poulíček), 14:14 Říčka. Rozhodčí: Obadal, Stano – Hynek, Ganger. Diváci: 3550. Vyloučení: 1:3. Střely na branku: 26:18 (10:5, 8:8, 5:3). Zblokované střely: 26:14. Hity: 11:5. Vhazování: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Oceláři Třinec: Mazanec – Musil, Kundrátek, Doudera, Marinčin, Jaroměřský, Adámek, Zahradníček – Daňo, Vrána, Růžička – Nestrašil, Roman, Kovařčík – Šedivý, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Szturc, Dravecký.
Dynamo Pardubice: Klouček – Robertson, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Musil – Camara, Kousal, Blümel – Říčka, Roman, Rohlík – Koffer, Anděl, Formánek.

Šlágr pátečního večera započal v Třinci v 17 hodin. Úvodní minuty patřily domácím hokejistům, kteří zaměstnávali obranu a zejména brankáře pardubického Dynama. Klouček ovšem svůj tým několikrát podržel a následně udeřili právě hosté. Na začátku 11. minuty si nabruslil Mikuš do útočného pásma, mohl zkusit vystřelil, ale všiml si skvěle postaveného spoluhráče před brankou, byl jím Robert Říčka, kterému do přihrávky od Mikuše stačilo pouze vložit hůl - 0:1.

Úvodní ofenzivní smršť znamenala rychlé vyrovnání. Třinečtí zamkli Pardubice v jejich obranném pásmu a po pěkné kombinaci střílel do odkryté klece osamocený Marko Daňo - 1:1. Remízový stav opět nevydržel dlouho. Dynamo se dostalo v útočném pásmu v 15. minutě do přečíslení dvou na jednoho, které vyřešil nejlepší extraligový střelec Robert Říčka střelou. Obránce Marinčin kotouč ztečoval mimo dosah brankáře, tudíž šli Východočeši opět do vedení - 1:2.

V úvodu druhého dějství hráli hokejisté Dynama první přesilovou hru v zápase. Ta se jim ovšem příliš nepovedla, aktivní Oceláři výborně bránili. Byli to naopak Třinečtí, kdo mohl po ubráněném oslabení vstřelit gól. Čtvrtá letka vzbudila zmatek v obranném pásmu Pardubic, po Szturcově střele dorážel do odkryté klece Šedivý, jenže Klouček se fantasticky přesunul a stoprocentní šanci domácímu útočníkovi sebral. Pardubický brankář se zaskvěl i v následném oslabení, když vychytal z úhlu střílejícího Hrňu. Závěr periody již nic zajímavějšího nenabídl.

Domácí ve třetí třetině zabrali, byli hladoví po srovnání. Hosté dobře bránili, přesto jeden pokus do branky Kloučka přeci jen doputoval. Ve 47. minutě nahazoval kotouč od modré čáry Martin Marinčin, a ten skončil až za zády pardubického brankáře - 2:2. O pět minut později mohl otočit skóre Daňo, jeho nebezpečná střela z prostoru mezi kruhy ovšem skončila nad brankou Dynama. Hra se v závěru přelévala ze strany na stranu, rozhodnutí ovšem nepřišlo. Následovalo prodloužení.

Úvodní vhazování vyhráli Třinečtí, ti se tak ujali prvního útoku. Do zakončení se dostal Nestrašil, jenže Kloučka nepřekonal. Na druhé straně zaútočily Pardubice ve třech, nicméně nepřesná přihrávka znamenala, že ohrožení branky nepřišlo. V polovině prodloužení se do samostatného úniku dostal Daňo, Klouček svůj celek podržel a střelu Oceláře mezi betony zachytil. V závěru se dostal do dobré příležitosti Říčka, jeho pokus ale Mazanec dokázal lapit. Následný protiútok znamenal únik Růžičky, domácí útočník však branku přestřelil. Ani v prodloužení se tedy nerozhodlo.

V samostatných nájezdech skórovali za domácí pouze Szturc a Růžička, na pardubické straně byli úspěšní Mikuš, Koffer a Poulíček, který v desáté sérii přisoudil bonusový bod na stranu Dynama.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Jsem spokojený s výkonem hráčů. Myslím, že jsme hráli velmi dobře. Dostali jsme slepené branky, ale kluci zabrali, měli to těžké. Bušili jsme na branku, ale bez výsledku. Selhali jsme v produktivitě. Bod navíc jde soupeři, ale myslím si, že pro nás je to krutý výsledek za hru, kterou jsme předváděli.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Všichni jsme věděli, jak silný tým soupeř je. Přesvědčili jsme se o tom během zápasu, ale naše taktika nesla úspěch. Vedení jsme drželi do 47. minuty, poté Třinec vyrovnal. Díky naší bojovnosti a úsilí našich hráčů v prostoru před brankou jsme udrželi výsledek 2:2. V prodloužení byli domácí jasně lepší, nájezdy jsou o štěstí. My jsme za bonusový bod rádi a chtěl bych tímto hráčům poděkovat za jejich přístup.“