27.12.2022

Pardubice B třetí výhru v řadě na domácím ledě nepřidaly, s Třebíči padly

Dynamo před fantastickou domácí kulisou bohužel nezachytilo začátek zápasu a po sedmi odehraných minutách prohrávalo 0:2. Po faulu na Zemana vrátil Pardubice do hry proměněným nájezdem Tomáš Urban, jenže o tři minuty později to bylo opět o dvě branky. Také ve druhé třetině dvěma góly diktovala hru Třebíč, ve třetí části se o druhou branku domácích postaral Ondřej Matýs.

Chance liga, 32. kolo, úterý 27.12.2022, Chrudim, Zimní stadion

Horácká Slavia Třebíč

2:5
1:3, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 10:56 Urban (TS), 54:46 Matys (Urban, Hanousek; 5/5) – 03:03 Meluzin (Novák, Svoboda; 5/5), 06:32 Psota (Bořuta, Dočekal; 5/4), 13:53 Michálek (Ferda, Bořuta; 5/5), 22:07 Dočekal (Kříž, Psota; 5/5), 24:14 Dočekal (Vodný, Bittner; 5/4). Rozhodčí: Micka, Grygera – Kučera, Maňák. Diváci: 685. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 44:34 (18:11, 8:15, 18:8). Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Dynamo Pardubice: Klouček – Hanousek, Nedbal, Hrádek, Bučko, Zdráhal, Kubíček – Vildumetz, Rákos, Matys – Půhoný, Kaut, Zeman – Machač, Urban, Lichtag – Kaplan, Belluš, Rohlík.
Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Tureček, Kříž, Hunkes, Fajmon, Furch, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Michálek, Ferda – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzin, Svoboda, Novák.

Hosté z Třebíče se do vedení dostali velmi brzo. Špatné vyvezení puku od Zdráhala potrestali v přečíslení bezchybně Matěj Novák a zakončující Erik Meluzín – 0:1. Dynamo mohlo bleskově odpovědět, z hole Tomáše Kauta letěl puk do lapačky Mičána. A i u další šance byl Kaut, tentokrát umně udeřil do puku ze vzduchu a ten se prokutálel po brankové čáře mimo tři tyče. Vyloučení Dynama hned po buly hosté bohužel potrestali. Po jednoduché střele od Bořuty tečoval před Kloučkem puk Matěj Psota a poslal Horáckou Slavii do vedení 2:0. Pardubice se ale odmítaly vzdát a po individuální akci byl při střele zahákován Zeman a rozhodčí neměl jinou možnost, než nařídit trestné střílení. Toho se ujal Tomáš Urban, který si vyjel od mantinelu až do mezikruží, odkud svižnou střelou zápěstím k tyči snížil – 1:2. Po drobnějším tlaku, kdy Kaplan přebruslil beka se puk dostal na Hanouska, jehož střela vypadla Mičánovi z lapačky. Belluš ale nedokázal dorazit kotouč za jeho záda. Hosté byli v první třetině efektivní. Za obranu si najel David Michálek, který tváří v tvář překonal Kloučka mezi betony – 1:3.

Začátek druhé třetiny ale také nebyl ze strany Pardubic vůbec povedený, protože hned v 22. minutě využil situace, kdy Kloučkovi v souboji před bránou vypadla hokejka, Martin Dočekal, kterému stačilo zvednout puk – 1:4. Po zákroku Belluše následovala pětiminutová přesilová hra hostů, kterou využili k pátému gólu. Puk proplul na zadní tyč na Ladislava Bittnera, který přehodil brankáře Pardubice – 1:5. Dalšímu gólu navíc Klouček zabránil, když se skvěle natáhl proti dorážce Holce, která měla gólové parametry. Ve vlastním oslabení zahrozilo také domácí Dynamo, které hnal plný stadion. Matýs narýsoval skvělou kolmici na Tomáše Kauta, který už čekal za obranou, ale dojíždějící hráče ho lehce seknul přes hokejku a se zakončením si tak Mičán poradil.

Ve 47. minutě po nenápadné akci hosté zahrozili střelou z úhlu, kdy Klouček vyrážečkou minul puk, ten naštěstí skončil těsně vedle brány. Na druhý gól útočil David Michálek, ale puk se zastavil na brankové čáře a puk poté domácí Pardubice odklidily. V přesilové hře ostřelovaly Pardubice Mičána, po Zdráhalově pumelici ještě u tyče dorážel Matýs, ale Mičán puk vykopl. Nakonec ale Dynamo alespoň snížilo, o druhou branku v zápase se po tlaku v útočném pásmu postaral Ondřej Matýs, který byl u tyče dostatečně důrazný – 2:5. V poslední minutě v přesilové hře ještě pálil z levého kruhu Tomáš Kaut a od ruky Mičána se puk odrazil těsně vedle levé tyče.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Do utkání vstoupíme tak, že v první třetině uděláme tři hrubé individuální chyby a prohráváme 1:3. Je to pořád dokola, je to o přístupu hráčů. Každý má na zádech svoje jméno a hraje za Pardubice, už tím by mělo být řečeno vše. Od začátku by měli mít hráči jiný přístup, protože nejde začít hrát ve 30. minutě za stavu 1:5. To je samozřejmě pozdě proti jakémukoliv soupeři. Každý si musí uvědomit, o co jde a o co se hraje.“