5.11.2022

B tým nestačil na Třebíč. Favoritovi podlehl 1:4

Pardubický B tým nedokázal navázat na domácí výhru nad Slavii a z Třebíče odjíždí po porážce 1:4 bez bodu. O výsledku utkání rozhodla hlavně druhá třetina, ve které domácí nejprve odskočili do dvoubrankového vedení a následně zvládli rychle zareagovat na snížení Dynama.

Chance liga, 19. kolo, sobota 5.11.2022, Třebíč, ZS města Třebíče - KHNP ARENA

Horácká Slavia Třebíč

4:1
0:0, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 24:15 Holec (Michálek, Šilhavý; 5/4), 33:25 Dočekal (Vodný, Psota; 5/4), 37:21 Dočekal (Tureček; 5/5), 52:58 Vodný (Poizl, Forman; 5/5) – 35:24 Kaut (Lichtag, Chabada; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Otáhal, Blažek. Diváci: 916. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 47:17 (14:5, 23:5, 10:7). Zblokované střely: 18:9. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Michálek, Vodný – Meluzin, Malý, Ferda – Svoboda, Šilhavý, Novák – Mácha.
Dynamo Pardubice: Klouček – Chabada, Drtina, Kubíček, Zdráhal, Nedbal, Sýkora, Kulhánek – Lichtag, Kaut, Rouha – Machač, Herčík, Půhoný – Zeman, Pochobradský – Turek, Hajný, Rohlík.

V první třetině se diváci v Třebíči branky nedočkali. Největší příležitost otevřít skóre zápasu měl na hokejce Jiří Půhoný, který se zjevil zcela osamocený před Jekelem, ten se však nenechal rozhodit a podržel svůj tým. Třebíč zahrozila hlavně při přesilových hrách v polovině úvodní dvacetiminutovky, při kterých musel několikrát zasahovat pozorný Klouček.

Ve druhé třetině už dokázala Horácká Slavia pardubické vyloučení trestat. Nejprve dostal na pravém kruhu hodně prostoru Miroslav Holec, který se s pukem otočil a přesnou střelou na bližší tyč překonal Kloučka - 1:0. Velkou příležitost navýšit vedení domácích měl následně Meluzín, jemuž však zamezil ve skórování do odkryté části brány jeden z pardubických obránců.

Další využitou přesilovku si Třebíč připsala ve 34. minutě, kdy Vodný našel dobře postaveného Martina Dočekala a ten se trefil přesně pod horní tyč Kloučkovy branky - 2:0. Snížení se Dynamo dočkalo přesně o dvě minuty později. Přihrávku na pravý kruh dostal Tomáš Kaut, který svou střelou z úhlu překvapil Jekela na bližší tyči - 2:1.

Jednobrankový rozdíl ve skóre však netrval dlouho. O další dvě minuty později si totiž Martin Dočekal obhodil obránce a přesnou střelou do pravého horního rohu překonal Kloučka potřetí - 3:1. V poslední minutě druhé třetiny navíc mohl Dočekal zkompletovat hattrick, tentokrát si však na pardubického brankáře střelou po ledě nepřišel.

Začátek třetí třetiny rychle přinesl práci pro Milana Kloučka, který musel řešit nejprve nepříjemnou střelu Turečka a následně také dorážku Bittnera. Z dobré pozice poté těsně minul levou tyč třebíčské branky Tomáš Kaut a neprosadil se ani Chabada, jehož střelu vyrazil Jekel hokejkou. Úspěšnější už byl na druhé straně Michal Vodný, který využil toho, že Kloučkovi vypadl kotouč z výstroje a pohotovou dorážkou vystřelil svému týmu třígólové vítězství- 4:1.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Z naší strany to bylo špatné utkání. Byli jsme nedisciplinovaní, měli jsme šest vyloučených a domácí nás dvakrát potrestali. V první třetině jsme neměli dobrý pohyb a ta hra neměla naše obvyklé parametry. Začali jsme se zvedat po kontaktní brance, přišla ale chyba obránce a za stavu 3:1 už jsme si nevypracovali moc šancí. Třetí třetina byla vabank, měli jsme tam dobré momenty, na soupeře to ale nestačilo."