9.9.2022

Junioři zvládli první domácí utkání! Porazili Jihlavu

Pardubičtí junioři sehráli první domácí utkání nové sezóny proti Jihlavě. Vyrovnaný vstup do utkání zlomilo Dynamo až čtyři minuty před koncem, kdy šly Pardubice do vedení. Hned o minutu později se Dynamo radovalo podruhé a do druhé třetiny šlo s dvougólovým náskokem. V úvodu druhé dvacetiminutovky se radovalo potřetí, avšak Jihlava se do konce třetiny stihla přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Závěrečná třetina nám přinesla gól do prázdné branky až v úplném závěru zápasu a znamená to tak první výhru Dynama v nové sezóně.

Extraliga juniorů, 3. kolo, pátek 9.9.2022, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

4:2
2:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 16:07 Vachun (Tomas; 5/5), 17:19 Pavlata (Štetka, Koudelka; 5/5), 24:40 Paleček (Novotný; 5/5), 59:59 Herčík (5/5) – 31:43 Jungwirth (Rauš; 5/5), 33:33 Kudrna (Bulík, Peš; 5/5). Rozhodčí: Micka, Červenka – Komárek, Hnát. Diváci: 111. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Dukla Jihlava: Maláč – Číhal, Vovsík, Matějíček, Tomšík, Kravec, Chvátal, Šabatka – Báťa, Modl, Jungwirth, Kudrna, Valach, Pavelec, Rauš, Peš, Bulík, Broš, Sojka, Straka.

Vyrovnaný start do utkání mohla přerušit dvojice Peš a Číhal. Nejdříve se ke střele dostal Peš, jehož šanci Matěcha vyrazil k hokejce Číhala, ale i s jeho střelou si pardubický gólman poradil. Gólová radost přišla až v sedmnácté minutě, kdy se Dynamo pustilo do rychlé akce na jejímž konci se mohl radovat Dominik Vachun - 1:0. Dynamo pokračovalo v tlaku a to se zúročilo o minutu později. Tentokrát zkusil Štetka sólovou akci, se kterou se dostal až za branku soupeře a na poslední chvíli si všiml najíždějícího si Dominika Pavlaty, jež střelou nad beton Maláče zvýšil vedení Dynama – 2:0.

Druhou třetinu začali lépe pardubičtí hráči, kteří se již v pětadvacáté minutě mohli radovat potřetí, když ihned po vhazování v útočné třetině našel přihrávkou Novotný volného Adama Palečka. Ten svou tvrdou střelou propálil Maláče a navýšil vedení na rozdíl tří branek – 3:0. Jihlava se poté dostala více do hry a to se ukázalo hned ve dvaatřicáté minutě, kdy se Rauš po nepovedené střele dostal ještě k puku a ihned ho poslal na přijíždějícího Jonáše Jungwirtha, který střelou nad pravé rameno Matěchy snížil vedení domácích – 3:1.

O chvíli později, konkrétně v čtyřiatřicáté minutě se po vykombinované akci o slovo přihlásil Václav Kudrna, jež dělovou ránou rozvlnil brankovou síť. Do konce třetiny se ještě mohl prosadit Kalužík, ale jeho pokus obtočit se kolem branky nevyšel.

Závěrečná dvacetiminutovka byla od obou celků opatrná a k větší šanci se dostal až v sedmačtyřicáté minutě Gromadzki, jež se probojoval k odraženému puku, ale jeho následnou střelu vyrazil gólman Maláč betonem. Jihlava ještě ke konci utkání vyzkoušela hru bez gólmana, čehož využil sekundu před závěrečnou sirénou Daniel Herčík, který tak upravil skóre na konečných 4:2. Pardubičtí junioři si tak hned v prvním domácím zápase nové sezóny připisují plný počet bodů.

Marek Hemský (HC Dynamo Pardubice) „Byl to těžký zápas, ale dobře jsme do něj vstoupili, dobře jsme bruslili, měli jsme dobrý pohyb a třicet minut jsme plnili to co jsme měli, což bylo znát na výsledku. Potom jsme z nějakého nepochopitelného důvodu přestali hrát a všechno se vytratilo a bylo to drama až do konce, takže jsme rádi za tři body a jdeme do dalšího zápasu.“