3.9.2022

Junioři v prvním zápase prohráli. Rozhodly až nájezdy

Pardubičtí junioři odehráli svůj první zápas na ledě Litvínova, kdy se hned ve dvanácté minutě prosadil Daniel Herčík. O pár vteřin později bylo vyrovnáno. Dynamo šlo poté znovu do vedení, ale čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou Litvínov vyrovnal. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde byli domácí úspěšnější. Pardubice tak prohrály v Litvínově 2:3.

Extraliga juniorů, 2. kolo, sobota 3.9.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

1:1, 0:1, 1:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 12:45 Bednařík (Hocelík, Vopat; 5/5), 59:56 Hocelík (Slavík, Svoboda; 5/5), 65:00 – 12:16 Herčík (Chabada, Švec; 5/5), 37:00 Paleček (Tomas, Kalužík; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Glanc – Kotlík, Pěkný. Diváci: 114. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 49:60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Litvínov: Klika – Hora, Vyhlídal, Werner, Hocelík, Janda, Dudáček, Bystřický – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Vopat, Čech, Dej, Bednařík, Ščislák, Špaček, Svoboda.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Hned na začátku první třetiny se k puku dostal hostující Kubíček a rychlou střelou pálil na domácího brankáře Kliku, který jeho pokus vyrazil. Do protiútoku poté vyrazil domácí Slavík, ale před pardubického brankáře se kvůli bránícím protihráčům nedostal.

Ve dvanácté minutě šly Pardubice do vedení, když si před Kliku najel Chabada s Danielem Herčíkem a druhý jmenovaný dostal puk za záda domácího brankáře – 0:1. Už o třicet vteřin později bylo vyrovnáno, Hocelík nahrával Jakubu Bednaříkovi, který překonal pardubického Borovičku – 1:1. Poté přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně Litvínova. Dynamo mělo v přesilové hře plno šancí jít znovu do vedení, to se ale nepodařilo. Ke konci třetiny byl vyloučen jeden z pardubických hráčů, a domácí si také zahráli přesilovou hru, kterou se jim nepodařilo využít a do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Dynamo si na začátku druhé třetiny zahrálo další početní výhodu, v níž měl největší šanci Štetka, který pálil z mezikruží na Kliku, jenž však jeho střelu schoval do lapačky. O tři minuty později přišlo vyloučení i na hostující straně, litvínovský Beran se hnal před Borovičku, ale ten byl na jeho střelu připraven. Poté se dostal před domácího brankáře Fiala, zakončit se mu ale nepodařilo. Následovala další dvě vyloučení, nejdříve na straně Litvínova a pak na straně Dynama, ani jeden z celků přesilovou hru nevyužil. Ve 37. minutě šlo do vedení Dynamo, kdy si Adam Paleček najel před domácího brankáře a rychlou střelou zakončil – 1:2. Ke konci druhé části byl ještě vyloučen pardubický Tvrdík, ale Litvínov si nedokázal vytvořit větší šanci.

Ve třetí třetině si Dynamo ve 42. minutě zahrálo přesilovku, při níž Herčík střílel z pravého kruhu, ale Klika byl na jeho střelu připravený. Poté se domácí Špaček dostal do útočného pásma, kde nahrával Beranovi. Ten ale kotouč za Borovičkovy záda nedostal. Litvínov šel potom znovu do čtyř, ale i toto oslabení dokázal zvládnout. Do samostatného úniku se potom dostal pardubický Kubíček, který vyslal rychlou ránu na Kliku, střela šla ale vysoko nad branku. Čtyři vteřiny před koncem utkání se podařilo Litvínovu podruhé v zápase vyrovnat, o branku se postaral Lukáš Hocelík - 2:2. V základní hrací době se nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

Ani v prodloužení branka nepadla a proto musely následovat samostatné nájezdy. O rozhodující nájezd se postaral domácí Jan Ekrt, který zajistil domácím výhru 3:2.