6.1.2022

Junioři udolali Kladno až po nájezdech, zářil Paleček

Až nečekaně těžký zápas odehráli junioři proti Kladnu, které zdolali 4:3 po nájezdech. Kladno se v první třetině ujalo vedení a Dynamo se poprvé prosadilo až po třiceti minutách, zápas však otočilo ještě ve druhé třetině. V 54. minutě vedlo Dynamo už 3:1, v posledních minutách třetí třetiny ale Kladno vyrovnalo a až zásluhou dvou proměněných nájezdů domácí urvali bod navíc. Zápas se výrazně povedl Adamu Palečkovi, který ke dvěma gólům přidal rozhodující samostatný nájezd.

Extraliga juniorů, 28. kolo, čtvrtek 6.1.2022, Pardubice, enteria arena

Rytíři Kladno

4:3sn
0:1, 2:0, 1:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 31:44 Paleček (Šťastný; 5/5), 39:40 Costa (Kaplan; 5/5), 53:31 Paleček (Šťastný; 5/5), rozh. sam. náj. Paleček – 15:07 Strnad (Koštoval, Kočka; 5/5), 58:32 Sachr (Strnad, Funk; 5/5), 59:56 Sachr (Vimmer; 5/5). Rozhodčí: Veinfurter, Čáp – Hnát, Dědek. Diváci: 50. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Lichtag, Herčík, Costa, Kalužík, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Rytíři Kladno: Gabriška – Strnad, Koštoval, Funk, Sýkora – Hurta, Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Sachr, Kuzďas, Kouba, Vimmer, Hvězda.

V úvodu první třetiny se na puku drželi více junioři Pardubic. Do první větší šance se dostal Paleček, jehož střela přízemní střela do protipohybu brankáře Gabrišky skončila na tyčce. Přesilovou hru domácí také nesehráli vůbec špatně, jenže v největší šanci pálil z levého kruhu Herčík jen vysoko nad bránu. V oslabení se zvládly Pardubice také ubránit, jenže pár vteřin po návratu Palečka se do puku opřel na modré čáře Jan Strnad, jehož pokus ve cloně před bránou Borovička neviděl a Kladno se mohlo po první třetině radovat z průběžného vedení – 0:1.

Ve 25. minutě se Dynamo dostalo do přečíslení dva na jednoho, střílel Paleček, jehož střelu vyrazil Gabriška betonem. Ve 32. minutě se Pardubice konečně dočkaly dlouho očekávaného gólu. Puk si v útočném pásmu vzal Adam Paleček, který na nic nečekal a od pravého mantinelu přesně zavěsil pod horní tyč – 1:1. O minutu později se prokličkoval Costa až před brankáře, kde byl faulován. Z následné početný výhody však gól nepadl. Ve 37. minutě se objevil před bránou znovu Costa, jenže skákající kotouč se mu nepodařilo usměrnit do prázdné brány. Ještě před druhou sirénou ale domácí zápas otočili, když Kaplanovu střelu Gabriška vyrazil jen před Kalea Costu, jehož střela se dokutálela až za brankovou čáru – 2:1.

Ve třetí třetině mohl srovnat David Kočka po individuální chybě, jenže Borovička Dynamo podržel. Když se v 54. minutě podruhé prosadil střelou z první Adam Paleček, vypadalo to, že náskok už Dynamo nepustí – 3:1. Jenže v 59. minutě byla potrestána chyba ve středním pásmu a Filip Sachr překonal pardubického brankáře střelou na bližší tyč – 3:2. Při hře bez brankáře hosté dokázali srovnat čtyři sekundy před třetí sirénou, když po zmatku po vhazování se puk odrazil před Filipa Sachra, který naprosto precizně trefil volný prostor nad Borovičkou – 3:3.

V prodloužení si vypracovaly zajímavé příležitosti oba týmy, s úspěchem se ale nesetkaly, proto musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec Dynamo vybojovalo bod navíc zásluhou proměněných nájezdů Kaplana a Palečka.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Jsme určitě zklamaní. Nejsme spokojeni ani s předvedenou hrou a ani s výsledkem. Ztracený bod nám vadí. Po vánoční pauze jsme nedokázali navázat na vlnu, kterou jsme měli před svátky a po dvou taktických chybách v poslední minutě jsme obdrželi dvě branky. Ve třetí třetině jsme se v podstatě klepali o výsledek, protože jsme to takticky nezvládli. Soupeři výborně zachytal gólman, hráli organizovaně, po celé utkání bránili a my jsme se nedokázali prosadit.“