12.10.2024

Junioři po třech porážkách zapisují skalp Přerova

Dynamo si vytvořilo hned v první třetině dvoubrankový náskok. Následně v obou dalších dvacetiminutovkách přidaly oba celky hned další dvě přesné střely a Pardubicím tak vytvořený náskok vydržel až do konce utkání.

Extraliga juniorů, 13. kolo, sobota 12.10.2024, Přerov, Zimní stadion

Přerov

3:5
1:3, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 05:32 Dobřecký (TS), 28:12 Ozollapa (Hlávka, Buršík; 5/5), 48:31 Koudela (Jarmara; 5/5) – 02:04 Dostál (Macek; 5/5), 06:19 Kubánek (5/5), 07:05 Štěpánek (Krčál, Burda; 5/5), 37:42 Dostál (Rolinek, Rájek; 5/5), 46:10 Burda (Krčál; 5/5). Rozhodčí: Kroček, Gebauer – Frais, Lainka. Diváci: 145. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Přerov: Vojtek – Pala, Mozr, Bárta, Janek, Šišák, Jarmara, Škňouřil – Dobša, Koudela, M. Hanák, Dobřecký, Netopil, Buršík, Hlávka, Kuchta, Ozollapa, Kolařík, J. Hanák, Nášel.
Dynamo Pardubice: Vilém – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Štěpánek, Rolinek, Teplý, Dostál, Burda, Kučera, Krčál, Korec, Macek, Yevtiekhov, Pumpinš.

Pardubičtí junioři vstoupili do utkání s Přerovem bravurně, hned ve 2. minutě si zajistili vedení. Zpoza branky přijal pas od Macka Dominik Dostál a bekhendem poslal kotouč do vzdálenějšího horního růžku - 0:1. Na druhé straně měl pak šanci Dobřecký, bližší horní roh ale minul. Vzápětí se jeden z pardubických hráčů dopustil faulu, ze kterého vzešlo trestné střílení pro Zubry. Adam Dobřecký se jej zhostil na jedničku a našel mezi betony Viléma skulinku - 1:1. Dynamo našlo na vyrovnavací branku ihned odpověď, v přečíslení se dostalo do útočného pásma a tvrdou ranou z pravého kruhu šanci proměnil Alex Kubánek - 1:2. Ani v tuto chvíli Pardubice nepolevily a přidaly i třetí branku. Nejprve pálil na Vojtka z pravé strany Krčál a o dorážku se následně postaral Jiří Štěpánek - 1:3.

První větší šanci ve druhé třetině měl Krčál, který nasměroval jedoucí kotouč na bránu, Vojtek ale zakročil betonem a šanci tím eliminoval. Dynamo se poté provinilo faulem, Přerov početní výhodu nezužitkoval, minutu po jejím konci však pardubický náskok ztenčil. K puku se dostal Rauls Ozollapa, jenž jej z prostoru před brankou pověsil pod horní tyč brány Viléma - 2:3. Další dvě vyloučení Pardubic Přerov také nepotrestal, role se poté otočily a ani Dynamo výhodu neproměnilo. Gól ale Pardubičtí vstřelili v tlaku po konci přesilovky. Po chybě Přerova si Rolinek nabruslil po levé straně až k bráně, odkud přihrál kotouč do mezikruží Dominiku Dostálovi, který střelou z první poslal puk za záda Vojtka - 2:4.

Ve třetí dvacetiminutovce Dynamo ještě navýšilo náskok poté, co po přihrávce Krčála propálil domácího gólmana Daniel Burda - 2:5. Přerov utkání nevzdal a dvě minuty na to snížil stav. Po nahození Jarmary tečoval kotouč do sítě Filip Koudela - 3:5. V závěru zápasu pak domácí ještě zkusili hru bez brankáře i ve vlastním oslabení, risk nicméně ovoce nepřinesl a tři body tak do tabulky zapisují Pardubice.