Junioři i díky Duškově hattricku vyhráli v Plzni a jsou třetí!

27.01.2018 | Matěj Vybíral

PLZEŇ — Výrazný úspěch pro pardubický mládežnický hokej! Junioři Dynama dokázali vyhrát v posledním kole první části sezony 4:3 v prodloužení na ledě silné Plzně. Tři branky vsítil Dominik Dušek, tu čtvrtou v nastavení přidal Lukáš Zukal.

34. kolo, sobota 27.1.2018 od 13:00 hodin, Home Monitoring Aréna
Plzeň

4 p

Třetiny: 1:1, 2:2, 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 15:54 Eret (Reitspies), 27:25 Markov (Kovařík), 38:18 Eret – 11:35 Dušek (Machač, Antoníček), 29:09 Dušek (Faltys, Hoskovec), 34:52 Dušek (Hoskovec, Jelínek), 60:45 Zukal (Pochobradský, Matýs). Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 59. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Plzeň: Beran – Houdek, Kačena, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel – Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Markov, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Červenka, Eret, D. Roubal, Rubner.
Dynamo Pardubice: Kulich – Jelínek, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Dušek, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý.

Úvod utkání patřil mírnému favoritovi z Plzně. Už ve druhé minutě pálil z předbrankového prostoru Hanzlík, ovšem puk skončil pouze na tyči. Poté již hrozilo Dynamo. Matýs přebruslil Sysla, který podklouzl, ale svůj únik v tísni nezakončil přesně. O pár minut později to byl znovu Matýs, který ujel obraně, ale nakonec pálil pouze do Beranovy masky.

Hosté dostali k dispozici přesilovou hru, kterou po minutě dokázali využít. Antoníček se natlačil před bránu, po velkém závaru dorazil odražený puk za dezorientovaného Berana Dominik Dušek. V další početní výhodě trefil pardubický Zídek pouze horní tyč a o chvíli později Západočeši vyrovnali. Nejproduktivnější hráč indiánů se ze strany natlačil před Kulicha, ten ještě zasáhl, ale Petr Eret si odražený kotouč vzal opět pod kontrolu a z mezikruží vypálil pod horní tyč. Za pár okamžiků mohla Plzeň dokonce vést. Přikryl založil rychlý brejk indiánů, po kterém pálil z druhé vlny Sysel, jeho pokus ještě tečoval Matiášek, ale Kulich i tak dokázal zasáhnout, a tak platil stav po první třetině 1:1.

Ve druhé třetině byly aktivnější Pardubice, avšak byli to indiáni, kteří se dostali do vedení. Přihrávka zpoza brány se dostala až k Davidu Markovovi, který trefil odkrytou bránu. Vedení domácích však netrvalo ani dvě minuty, Dynamo si vytvořilo veliký tlak, který zužitkovalo. Dominik Dušek přebruslil obránce a rázem byl sám před Beranem, kterého překonal střelou nad beton. Západočeši poté měli k dispozici přesilovou hru, kterou však vůbec nezvládli. Nejen, že si nevytvořili jedinou střelu na branku, ale v závěru početní výhody ujel Jakub Hoskovec s Dominikem Duškem a druhý jmenovaný po přihrávce Hoskovce protlačil puk mezi Beranovy betony a dokonal hattrick.

Ve 37. minutě si Plzeň nepohlídala Tomáše Jelínka, který ujel, Beran proti němu vyrazil pozdě a dopustil se podražení. Jelínek měl možnost navýšit vedení při trestném střílení, ale pokus mezi betony si Adam Beran pohlídal. Hned po buly o tři vteřiny později pálil Antoníček z pravého kruhu těsně mimo. Modrobílí opět stihli vyrovnat do konce třetiny, a to velice šťastně. Přihrávku Petra Ereta si hosté smolně srazili bruslí, puk se obloukem snesl za Kulicha, ten se po něm natahoval marně. Poslední perioda nabídla několik šancí, avšak ani jednu branku. Na domácí straně nevyužil samostatný únik Eret, který střílel mimo, na druhé straně zase pálil pouze do betonu Berana Faltys. Byli to právě Eret a Faltys, kteří měli největší šance. První jmenovaný dostal kotouč na levou stranu, byl sám před bránou, ale Kulicha nepřekonal. Faltys se poté prosmýkl mezi obránci, ale Beran proti němu vyrazil včas a dostatečně mu zmenšil střelecký úhel. Utkání mohl rozseknout Petrus, ale z mezikruží nastřelil jen tyč.

Duel tak dospěl až do prodloužení, které však mělo rychlý konec. Lukáš Zukal přebruslil Josefa Roubala a rychlý brejk zakončil střelou do horního rohu Beranovy branky, Dynamo tak získává bonusový bod.

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Velmi vyrovnané utkání, nakonec pro nás vyznělo špatně. Získali jsme jen jeden bod, prohráli jsme už třikrát v prodloužení, a to nás mrzí.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Poslední zápas základní části nebyl špatný. Bylo to kvalitní utkání a jsme spokojeni se dvěma body.“

Vzájemné zápasy 2017/2018
18.11.17 Dynamo Pardubice – Plzeň 0:4