HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
18.11.2017
Adam Joska

Junioři doma nestačili na lídra z Plzně

PARDUBICE — Juniorům Dynama se po páteční prohře nepovedl ani sobotní zápas, ani proti vedoucímu mužstvu tabulky se nedokázali prosadit. V první a druhé třetině inkasovali po dvou brankách, ve 30. minutě nahradil Vlk v brance Jánského a Pardubice už další gól neobdržely.

DHL extraliga juniorů, 17. kolo, sobota 18.11.2017, Tipsport arena

Dynamo Pardubice

Plzeň

0:4
0:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 8:23 J. Roubal (Hanzlík, Rubner), 18:53 Pour (Eret), 28:00 Kovařík (Sysel, Reitspies), 29:12 Rubner (Matiášek, Přikryl). Rozhodčí: Ondráček – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:4
Dynamo Pardubice: Jánský (29:12 Vlk) – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Pražák, Žouželka, Zukal – Antoníček, Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Kubišta, Pochobradský, Štefka, Syrovec, Veverka, Zídek.
Plzeň: Kolář – Čechura, Kačena, Lokajíček, Staněk, Sysel, Váchal – Eret, Hanzlík, Kovařík, Markov, Matiášek, Pour, Přikryl, Reitspies, J. Roubal, D. Roubal, Rubner, Váňa, Vavřička.

Komentář

Pardubice sice vstoupily do zápasu aktivně, jenže je srazila oslabení, při druhé vyloučením v 9. minutě poprvé inkasovaly. Při Rubnerově střele clonil před Jánským Hanzlík, od kterého se puk odrazil na pravou stranu k volnému Josefu Roubalovi, jenž ihned zakončoval za bezmocného brankáře, který se nestihl přesunout k tyčce – 0:1. Vyrovnat mohl Pochobradský z rychlé útočné akce, jenže po přihrávce na pravou stranu od Koffera zakončil přímo do Koláře, před kterým byl sám. Minutu před koncem první části Plzeň opět udeřila, hosté se vydali do rychlé protiakce, Eret se stahovačkou uvolnil od protihráče a mohl nahrát na Jakuba Poura, který už měl lehkou práci, když z první zakončoval do odkryté části brány – 0:2.

Ve druhé části se Dynamo snažilo snížit, jenže střelecky se mu nedařilo, nepomohla jim ani přesilová hra. Po jejím ubránění předvedli hosté parádní souhru, celou akci vykombinovali až do prázdné branky, kam uklidil puk Vojtěch Kovařík po nahrávce od Sysla – 0:3. O minutu a dvanáct vteřin později se Plzeň opět radovala, opět vykombinovala celou akci, Matiášek vybídl ke skórování Marka Rubnera, který přesným zásahem vyhnal Jánského z branky, nahradil ho Vlk – 0:4. Další dvě oslabení Pardubice ustály, při druhém měly však velké štěstí. Přikryl dlouho čekal v předbrankovém prostoru se zakončením, nakonec si ještě trochu popojel a poslal puk k levé tyčce, s jejíž pomocí Vlk neinkasoval. Zídek s Kofferem jeli dva na jednoho, Zídek to vzal na sebe, jenže střelou zápěstím minul branku. Hezkou kličkovanou předvedl Přikryl, který se dostal až před Vlka, chtěl zakončit mezi jeho betony, pardubický brankář je sklapl k sobě.

Plzeňští chtěli zřejmě akce kombinovat až do prázdné branky, po Vavřičkově přihrávce netrefil z pravé strany branku Pour. U dalšího úniku dvou na jednoho v podání Dynama byl opět Zídek, tentokrát nahrával, jenže příliš pozdě a Faltys neměl šanci nasměrovat puk do branky. Východočechům ke snížení ve třetí třetině nepomohly ani dvě přesilovky, do nadějné šance se dostal po chybě v rozehrávce Váchala Koffer, který však vystřelil zápěstím pouze do připraveného brankáře.