14.12.2022

Junioři domácí zápas proti Kometě nezvládli. Vyšli střelecky naprázdno

Pardubičtí junioři chtěli navázat na vítězství proti Jihlavě hned další den ve středu proti brněnské Kometě. Jenže Dynamu se nepovedlo zachytit hned úvod, když v 8. minutě prohrávalo už 0:2. V poslední pětiminutovce přidali hosté další dvě branky a o vítězi bylo po jednoznačném průběhu rozhodnuto. Pardubicím se nepovedlo za brankáře Kavana dostat ani jeden z 45 střeleckých pokusů.

Extraliga juniorů, 32. kolo, středa 14.12.2022, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

0:4
0:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 05:14 Sedláček (Bělohlav; 5/5), 07:58 Rakus (Sedláček, Bůžek; 5/5), 55:57 Zembol (Otava, Fajmon; 5/5), 58:11 Bělohlav (5/4). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Dědek, Jurak. Diváci: 60. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 45:40. Průběh utkání: 0:4.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Švec, Sopoušek, D. Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Dostál, Štetka.
Kometa Brno: Kavan – Řehák, Bůžek, Fajmon, Eich, Svoboda, Ulbricht, Němec – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Sedláček, Cakl, Masař, Bělohlav, Nesvadba, Boltvan, D. Bárta, Horváth.

Hned po dvaceti vteřinách ujel domácí obraně Otava, ale Matěchu střelou na lapačku nepřekonal. Kometa se ale brzy do vedení dostala, po zaváhání před bránou se k puku dostal Ivo Sedláček, který si puk ještě lehce potáhl a trefil nechytatelně pod horní tyč – 0:1. Rázem ale mohlo být vyrovnáno, puk se dostal za Kavana, ale před brankovou čárou se zastavil. V 8. minutě už Brno vedlo o dvě branky, když rychlý protiútok vyřešil Sedláček přihrávkou na Robina Rakuse, který čekal na druhé tyči a měl už lehkou pozici, ze které se nemýlil – 0:2. Robin Rakus si pohledně s Fajmonem narazil puk a snažil se natlačit před Matěchu, který sice puk úplně nezastavil, spoluhráči mu teď ale pomohli. V přesilové hře těsně před koncem první třetiny vydoloval u mantinelu Tomas puk, poslal ho na modrou, kde stál Tvrdík, který puk poslal na úplně volného Daniela Herčíka, jenž ještě mohl nastřelovat na teč, jenže zvolil přímou střelu pod betony, kterou Kavan kryl.

Tentokrát pardubičtí junioři vstoupili do třetiny lépe. Už se zdálo, že Herčíkovi puk uteče, ale nestalo se tak, ohlédl se za sebe, kde si všiml Tvrdíka, který nedostal puk pod obránce. Ke snížení mnoho nechybělo. Jenže během chvíle mohl odpovědět Kevin Horváth, jehož bekhend si Matěcha pohlídal. Na další velké šance se muselo čekat až ke konci. Nejprve prokázal šikovnost Kubíček, který přihrál na vzdálenější tyč na Matěje Kloze, který ale bránu minul. V následné akci přebruslil obránce Pavol Štetka a střelou na bližší tyč rozezvučel konstrukci brány za Kavanem.

Po kombinaci po ose Horváth – Boltvan musel zasáhnout Matěcha a ukrýt puk ve své moci. Dynamo se snažilo snížit, Pavlata našel Herčíka, který zakvedlal s pukem a poslal ho na Kavana. Ten se sice za sebe ohlížel, ale puk měl pod kontrolou mezi betony. Deset minut před koncem ještě ve hře Dynama udržel naději brankář Matěcha, který vytasil proti střele Zembola k tyči vyrážečku. Jenže v 56. minutě Pardubice inkasovaly potřetí, když do brány dostal puk Jakub Zembol – 0:3. Ještě při přesilové hře zkoušeli trenéři odvolat gólmana, jenže Kometa procpala puk do středního pásma, odkud trefil odkrytou klec Matěj Bělohlav – 0:4.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Začátek byl stejně katastrofální jako včera, akorát to už dneska soupeř potrestal. A už se to s námi vezlo celý zápas. Byla tam taková snaha o změnu výsledku, celé to ale bylo takové nijaké, nemělo to energii. Někteří hráči stále nechápou, jak se má hrát hokej se vším všudy, což není jenom o gólech, ale také o bojovnosti. Tím si potom ten gól zaslouží. Zatím se vezeme na dvou, třech hráčích, kteří góly dávají, a ti ostatní by se měli přidat. Sice třeba bojují, ale také od nich potřebujeme bodový příspěvek. Na nula gólů se prostě vyhrát nedá. Soupeř byl lépe připraven, bruslil. Přehrál nás a zaslouženě vyhrál 4:0.“

David Pazourek (HC Kometa Brno): „Dneska musím říct, že jsme podali úplně jiný výkon než včera v Hradci. Musím pochválit kluky za to, jak dneska hráli dobře od první minuty. Byla tam bojovnost, plnili taktické věci a tentokrát vydrželi celý zápas. Opravdu jsme za dnešní výkon rádi, z venku vezeme důležité body. Dneska pro všechny pochvala, zápas opravdu odmakali.“