17.1.2024

El Clásico pro Dynamo! Před úchvatnou kulisou zvítězilo v O2 areně v prodloužení

Pardubičtí hokejisté zvítězili v dohrávce 29. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Sparty 2:1 v prodloužení! Do vedení šla ve druhé třetině Sparta, krátce na to ale srovnal Lukáš Sedlák. Vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém o výhře Dynama rozhodl krásnou střelou Martin Kaut! Pardubice si připisují čtvrtou výhru v řadě.

Tipsport extraliga, 29. kolo, středa 17.1.2024, Praha, O2 arena

Sparta Praha

1:2p
0:0, 1:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:11 Chlapík (Najman, Mikliš; 5/5) – 32:50 Sedlák (Hyka, Košťálek; 5/5), 60:11 Kaut (Čerešňák, Sedlák; 3/3). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lederer, Ondráček. Diváci: 16646. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 26:35 (9:9, 11:11, 6:14). Zblokované střely: 15:13. Hity: 7:7. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Sparta Praha: Kořenář – Krejčík, Mikliš, Kempný, Moravčík, Němeček, Irving, Tomek – P. Kousal, Sobotka, Řepík – Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Forman – Mužík, Žmola, Hauser.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Čerešňák, Vála, Košťálek, Hájek, D. Musil – Cienciala, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Říčka.

Také druhý zápas v O2 areně v této sezoně rozhodoval nastavený čas. V prvním případě zvítězila Sparta v nájezdech, tentokrát bylo úspěšnější Dynamo a bere po výhře 2:1 v prodloužení dva body. V extraligové tabulce nyní na pražského rivala ztrácí jeden bod.

Prodloužení rozhodl skvělou ranou Martin Kaut, který skóroval ve čtvrtém zápase v řadě!

Lukáš Sedlák ve druhé třetině srovnával na 1:1. Kapitán Dynama bodoval v osmém zápase v řadě, celkově si v tomto počtu utkání připsal dvanáctý bod.

Souboj o první místo v tabulce byl velmi vyrovnaný, svědčí o tom také statistika střel, kdy oba týmy měly v první i druhé třetině shodný počet střeleckých pokusů.

Jan Košťálek nastoupil na Spartě ke svému 300. utkání v Tipsport extralize. 140 z nich odehrál Koště v červenobílém dresu!

Dynamo v prvních dvou třetinách nedostalo výhodu přesilové hry, naopak dvě početní převahy soupeře ubránilo.

Zápas v O2 areně sledovalo 16 645 diváků. Pardubičtí fanoušci vyrazili po 16 letech na zápas do největší haly u nás Dynamo Expressem, další tisíce z nich pak po vlastní ose. Souboj o první místo v tabulce tak doprovázela skvělá atmosféra.

Aleš Krátoška (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice):„Musím říct, že jsme rádi, že před takovou fanouškovskou kulisou jsme to zvládli, nicméně to utkání nebylo vůbec jednoduché. Sparta hrála velmi dobře, řekl bych, že to utkání se blížilo k zápasu play-off. Pro nás bylo důležité ubránění těch oslabení, nedostali jsme z nich žádný gól. Řekl bych, že od druhé třetině jsme možná byli o něco málo lepší tým. Samozřejmě ten druhý bod v prodloužení už je takový vabank, ale myslím, že jsme si ho zasloužili.“