20.9.2023

Šlágr musel do nájezdů. Dynamo si z Prahy odváží bod

Dynamo v předehrávce třetího kola extraligy podlehlo v O2 areně Spartě 3:4 po nájezdech. V atraktivním utkání dvou ambiciózních celků se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Skóre otevřel Robert Říčka, ale Sparta srovnala a ve druhé části se dostala do vedení. Na začátku třetí třetiny nastartoval Dynamo vyrovnáním Matej Paulovič a obrat krátce na to dokonal Lukáš Radil. Sparta srovnala třicet vteřin před koncem a zápas rozhodovaly až nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí hráči a Dynamo si tak z Prahy odváží jeden bod.

Tipsport extraliga, 3. kolo, středa 20.9.2023, Praha, O2 arena

4:3sn
1:1, 1:0, 1:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 08:49 Řepík (Chlapík; 5/4), 32:50 Sobotka (Chlapík, Řepík; 5/5), 59:30 Horák (Lajunen, Chlapík; 5/5), rozh. náj. P. Kousal – 06:09 Říčka (Paulovič, Musil; 5/5), 40:11 Paulovič (5/5), 41:10 Radil (Zohorna, Kolář; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Hynek. Diváci: 10256. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:31 (5:7, 4:15, 11:7). Zblokované střely: 13:16. Hity: 6:5. Vhazování: 30:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Sparta Praha: Kořenář – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mozík, Němeček, Irving, Mikliš – Chlapík, Sobotka, Řepík – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Vitouch, Najman, Konečný.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček.

Od úvodní minuty se v 02 areně před nejvyšší návštěvou v sezoně hrál atraktivní hokej. Šance se střídaly na obou stranách, skóre otevřel v sedmé minutě po dobré práci před brankou Robert Říčka. Sparta poté získala výhodu přesilové hry a využila ji, střelou z kruhu srovnal Michal Řepík.

Ve druhé třetině ubylo šancí a hrál se urputný bojovný hokej. Střelecky aktivnější bylo Dynamo, ale vedení na svou stranu překlopili Pražané. Vladimír Sobotka se trefil z vůbec první sparťanské střely na branku ve druhé třetině. Krátce na to diváci po další šarvátce u branky sledovali bitku Jana Mandáta s Davidem Vitouchem.

Pardubičtí hokejisté si přichystali drtivý nástup do třetí třetiny. Hned z první akce vyrovnal po 11 vteřinách hry Matej Paulovič. O 59 sekund později už Dynamo vedlo, když Lukáš Radil po nabídce Tomáše Zohorny skóroval do prázdné branky. Červenobílá část hlediště se o chvíli později radovala znovu, ale střela Ciencialy pouze orazítkovala brankovou konstrukci a videorozhodčí tak branku neuznal. Sparta se poté vrhla do útoku, ale vyrovnat se jí dlouho nedařilo. Až 30 vteřin před koncem při hře bez brankáře poslal zápas do prodloužení Roman Horák.

V nastaveném čase gól nepadl, o vítězi tak rozhodovaly nájezdy. Úspěšnější v penaltovém rozstřelu byli domácí hráči a získali tak bod navíc. Dynamo prohrálo na Spartě 3:4 po nájezdech.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Já si myslím, že to byl z obou stran velmi kvalitní zápas na to, že je teprve třetí kolo. My jsme sem do Prahy jeli s tím, že chceme vybojovat tři body. To se nám nakonec nepodařilo, máme jeden, ale musím říct, že ten náš výkon byl až na některé pasáže slušný a určitě jsme sahali po více bodech. Soupeř měl štěstí, hlavně ve třetí třetině potřeboval dát gól a srovnal to. Myslím, že to bylo vyrovnané a spravedlivě se rozhodovalo v dovednostech, které nakonec přisoudily bod navíc domácím. Já jim gratuluji a těším se na další zápas v neděli.“