31.1.2024

Dynamu B nevyšlo domácí utkání s Litoměřicemi

Po výhře nad tabulkovým sousedem z Kolína chtělo Dynamo bodovat také proti Litoměřicím, se kterými mělo ve vzájemných zápasech v této sezoně pozitivní skóre. To však neplatilo o dnešním utkání, v němž byli hosté lepším celkem a brali všechny tři body po vítězství 5:1. Jediný gól Pardubic dal v 50. minutě Žálčík.

Chance liga, 44. kolo, středa 31.1.2024, Chrudim, Zimní stadion

Litoměřice

1:5
0:1, 0:1, 1:3
Branky a nahrávky: 49:18 Žálčík (Urban, Rákos; 5/5) – 17:19 Koláček (Chlubna, Kuťák; 5/5), 37:27 Svoboda (Kuťák, Krutil; 5/4), 43:34 Costa (Hauser, Jícha; 5/5), 51:38 Chlubna (Kuťák, Kordule; 5/4), 57:58 Koláček (Sihvonen; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Juránek, Maňák. Diváci: 263. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:38 (12:17, 8:13, 9:8). Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 41:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, Koudelka – Kaplan, Kaut, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Lichtag, Rákos, Žálčík – Rouha, Herčík, Zeman.
Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Tomek, Tůma, Benda, Pavlák – Costa, Jícha, Hauser – Kordule, Vitouch, Svoboda – Koláček, Kuťák, Chlubna – Korkiakoski, Plos, Sihvonen.

Do první šance se dostal ve 3. minutě hostující Chlubna, jenž v pádu zakončoval, ale Vomáčka v leže po letícím puku máchl rukou a puk vyrazil. Ke gólu bylo blízko i Dynamo, když Kaplan vybídl lépe postaveného Ondřeje Chabadu, ten ale svižnou ranou minul. Cichoň by nestačil zareagovat. V 17. minutě Kaut poslal jemnou žabku na hůl Dominika Hrníčka, jenž se řítil vstříc brankáři. Zvolil střelu pod horní tyč, ale úspěšný nebyl. A za pár vteřin naopak udeřily Litoměřice. Čtveřice pardubických hráčů dorážela před zmateným brankářem, ale zároveň úplně zapomněla na modrou čáru, kde zůstal Josef Koláček, který tváří v tvář Vomáčku překonal mezi betony – 0:1.

Po pauze nastoupili domácí velmi dobře a toužili po vyrovnání. Po střele Nedbala se před Cichoněm zjevil Mikyska, měl čas na dorážku, ale Cichoň se proti kličce do forhendu natáhl a podržel svůj celek.Ani další šance neskončila brankou, Urban zakončil únik jen do brankáře. Neskóroval ani hostující Lukáš Plos, který měl spoustu času zakončit, puk otřel lehce o Vomáčku a ten zamířil vedle tyčky. Po Herčíkově trestu dostali hosté přesilovku, kterou využili, když Přemysl Svoboda doklepl puk za brankovou čáru – 0:2.

Ve třetí třetině už to mělo domácí Dynamo hodně složité, zvlášť po tom, co po teči Hauserovy střely navýšil na 3:0 Kale Costa. Domácí přeci jen dokázali snížit, když po vypršení přesilovky Urban vybídl Lukáše Žálčíka, který trefil ideálně nad beton Cichoně – 1:3. Druhou přesilovku v utkání využil Tomáš Chlubna trochu se štěstím, dostal se k němu puk po nepovedené bekhendové střele a u tyče tak mohl v klidu zakončit – 1:4. Pardubice i přes nepříliš optimální výkon chtěli alespoň snížit, a tak se trenéři odhodlali k odvolání brankáře. To ale potrestal druhou brankou v utkání Josef Koláček, díky které rozhodl o vítězství Litoměřic – 1:5.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Špatně jsme do utkání vstoupili, obecně jsme k utkání špatně přistoupili. Nevím, kde se to v nás vzalo, ale to, co zdobilo naše poslední utkání, jsme úplně ustoupili. Zaslouženě jsme dneska prohráli, tohle není cesta k úspěchu. Potřebujeme každý bod a nemůžeme si dovolit hrát takové zápasy."