25.9.2023

Béčko slaví první výhru! Litoměřicím nasázelo pět branek

Hokejisté Dynama B slaví první ligovou výhru v sezoně! V pátém kole Chance ligy zvítězili na ledě Litoměřic 5:2. Na první gól Tomáše Urbana domácí odpověděli, poté se ale prosadili dvakrát Robin Kaplan, Michal Rouha a Michal Pochobradský a Dynamo vedlo o čtyři branky. Litoměřice poté ještě snížily, ale pardubické béčko už si výhru pohlídalo.

Chance liga, 5. kolo, pondělí 25.9.2023, Litoměřice, Kalich Arena

Litoměřice

2:5
0:1, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 23:22 Černohorský (Svoboda, Jícha; 4/5), 48:06 Kuťák (Korkiakoski, Sihvonen; 5/5) – 18:03 Urban (Mikyska, Žálčík; 5/5), 24:37 Kaplan (Kubíček, Kaštánek; 5/4), 24:51 Rouha (Štetka, Voženílek; 5/5), 30:06 Kaplan (Lichtag; 4/5), 41:24 Pochobradský (Herčík, Kaštánek; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Sýkora, Baxa. Diváci: 718. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 30:37 (13:14, 7:13, 10:10). Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
Litoměřice: Pařík (Cichoň) – Černohorský, Kroupa, Strejček, Husák, Tomek, Aubrecht – Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Chlubna – Hrabík, Vitouch, Kordule.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka – Mikyska, Urban, Žálčík – Pavlata, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Štetka, Rouha.

V první třetině se v Litoměřicích hrál vyrovnaný hokej, oba týmy si zahrály dvě přesilové hry, ale využít je nedokázaly. První gól zápasu vstřelil krátce před přestávkou Tomáš Urban, který se trefil po pěkném průniku a přihrávce Lukáše Žálčíka.

Dynamo B si další početní výhodu zahrálo na začátku střední části. Místo tlaku ale přišel inkasovaný gól, v oslabení srovnal na 1:1 Jakub Černohorský. Pardubice si ale dokázaly ještě v téže přesilové hře vzít vedení zpátky, po přihrávce Kubíčka se v samostatném úniku trefil Robin Kaplan. Zbytek druhé dvacetiminutovky patřil hostujícímu týmu, díky gólu Michala Rouhy a druhému zásahu Robina Kaplana šla pardubická rezerva do šaten s tříbrankovým náskokem.

Na startu třetí třetiny navíc přidal před brankou nikým nehlídaný Michal Pochobradský pátý gól. Domácí ve 49. minutě snížili zásluhou Filipa Kuťáka, více už zápas ale nezdramatizovali. Dynamo B vyhrálo na ledě Litoměřic 5:2 a připisuje si první výhru do tabulky druhé nejvyšší soutěže.

Richard Král (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice B): „Dneska byl ten zápas z naší strany povedený. Měli jsme dobrý pohyb a hráli jsme dobře směrem dopředu, vytvořili jsme si spoustu šancí, další jsme neproměnili. Až na pár chyb, co jsme vymysleli dozadu, tak i slušný výkon v defenzivě. Jediné, co nám zatím nejde, jsou přesilovky. Na nich budeme pracovat, a to musíme zlepšit, protože vyrovnané zápasy se lámou v přesilovkách a my si v nich musíme pomoct. Na tom budeme pracovat. Jinak dobrý výkon a musím kluky za dnešek pochválit.“