17.11.2020

Dynamo porazilo Kometu 2:1 a připisuje si první tříbodovou výhru v sezóně

Kometa nastoupila na led enteria areny s cílem připsat si třetí výhru v řadě a Dynamo po šesti porážkách toužilo konečně naplno bodovat. Uspěli domácí. Po brankách Svačiny a Tybora vedly Pardubice 2:0 a výhru za tři body si, i přes kontaktní trefu soupeře, už pohlídaly. Po vítězství pardubický tým zároveň opustil poslední příčku extraligové tabulky.

Tipsport extraliga, 13. kolo, úterý 17.11.2020

Kometa Brno

2:1
0:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 23:53 Svačina (Mandát; 5/5), 27:38 Tybor (Camara, Claireaux; 5/5) - 52:17 Zaťovič (Holík; 5/5) Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 0. Střely na branku: 22:22 (5:6, 13:4, 4:12). Zblokované střely: 16:7. Hity: 5:9. Vhazování: 29:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Nakládal, Kolář, Holland, Vála – Mandát, Poulíček, Svačina – Camara, Claireaux, Tybor – Blümel, Anděl, Paulovič – Machač, Rohlík, Kusý.
Kometa Brno: Vejmelka – Král, Hájek, Zbořil, Němec, Gulaši, Svozil, Freibergs – Zaťovič, Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – Plášek ml., Brabenec, Horký – Svoboda, Gajarský, Luciani.

Utkání začalo ve svižném tempu, hráči na obou stranách několikrát vyzkoušeli oba brankáře. Nejnebezpečnější střelu vyslal navrátilec do sestavy Komety Peter Mueller. První šanci Dynama měl na hokejce Patrik Poulíček, kterému mezi kruhy přihrával po skvělé práci za brankou Vladimír Svačina. Na druhé straně na sebe vzal přečíslení obránce Filip Král, jeho tvrdá rána ale minula Kantorovu branku.

Do druhé třetiny nastoupilo Dynamo výborně. Už po necelých třech minutách se díky svému důrazu na brankovišti prosadil Vladimír Svačina, který protlačil puk mezi betony Karla Vejmelky - 1:0. Vyrovnat mohl hned v dalším střídání Peter Mueller, který trefil tyčku. Daniel Rákos pak nedokázal poslat puk do odkryté branky. A tak to bylo opět Dynamo, kdo se mohl radovat. Anthony Camara skvělou přihrávkou vybídl ke skórování Radoslava Tybora, a ten svojí šancí nepohrdl - 2:0!

Dynamo pokračovalo v aktivitě a do konce třetiny měli šance na skórování ještě Blümel a Tybor. Oba dva ztroskotali na Vejmelkovi. Třetí třetinu začala skvěle Kometa. Tyč trefil Schneider a velkou šanci zahodil také Vincour. V čase 52:17 se už Brno dočkalo. Snížení na 1:2 obstaral po přihrávce Holíka veterán Martin Zaťovič - 2:1. Necelé dvě minuty před koncem se Libor Zábranský rozhodl odvolat brankáře. Ani to Kometě nepomohlo a Dynamo si tam může připsat další důležité body do tabulky!

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): V první řadě nám spadl kámen ze srdce, že jsme konečně vyhráli za tři body. Kluci předvedli bojovný výkon, vytvořili jsme si i nějaké gólové příležitosti. V oslabení se nám podařilo ubránit střelce Brna, což bylo klíčové. Výborný výkon v bráně předvedl také Pavel Kantor.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Hodnotí se mi to těžko, domácí byli hodně aktivní. Zapas jsme si prohráli ve druhé třetině, kde nás soupeř přebruslil a přehrál. V určitých fázích nás zatlačit, z čehož vyústil i gól. Ve třetí třetině jsme měli šance, snížili jsme. Bohužel nám nebylo přáno a soupeř zaslouženě vyhrál.