7.3.2021

Omlazená sestava Dynama zdolala Kometu! V předkole nás čeká karlovarská Energie

Pardubice odehrály v posledním zápase základní části Tipsport extraligy s velmi mladou sestavou skvělé utkání! V zápase na ledě Komety pardubičtí hokejisté využili tři přesilové hry, dva kanadské body si zapsali Denis Kusý a Marek Ďaloga. Svoji první extraligovou trefou v prvním zápase se blýskl po nádherné akci šestnáctiletý František Formánek. Výsledkem bylo vítězství Pardubic v poměru 5:2 a další tři body do konečné podoby extraligové tabulky. V předkole play off jde Dynamo na Energii Karlovy Vary!

Tipsport extraliga, 52. kolo, neděle 7.3.2021

Kometa Brno

2:5
1:1, 1:3, 0:1
Branky a nahrávky: 7:14 Holík (Mueller; 5/5), 37:09 Šoustal (Král, Vincour; 5/4) - 16:33 Blümel (Rohlík, Kolář; 5/5), 25:01 Ďaloga (Kusý; 5/4), 26:02 Roman (Paulovič; 5/4), 39:31 Horký (Ďaloga; 5/4), 52:56 Formánek; 5/5. Rozhodčí: Kika, Lacina – Frodl, Zíka. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. Diváci: 0. Střely na branku: 25:31 (8:11, 1:9, 16:11). Zblokované střely: 6:11. Hity: 14:9. Vhazování: 37:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5.
Kometa Brno: Klimeš – Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, Vincour – Bondra, Kusko, Šoustal.
Dynamo Pardubice: Barulin – Kolář, Hrádek, Ďaloga, Bučko, Vála, Jelínek, Chabada – Paulovič, Rohlík, Blümel – Horký, Roman, Kusý – Pochobradský, Kratochvil, Kosticyn – Koffer, Zeman, Formánek.

Omlazená sestava Dynama se do Brna pustila s velkou energií hned od úvodních minut. Michal Hrádek si dobře nabruslil do útočné třetiny, odkud vyslal zajímavou střelu, kterou musel Klimeš vyrazit nad sebe. V přesilové hře se ke střele dostal Luboš Horký, pokus do horní části brány ale brankář Komety chytil. Po nedorozumění Barulina a Vály se puku zmocnil Petr Holík, který už samostatné sólo bezpečně zakončil do prázdné brány, když obehrál rozhozenou obranu hostů – 0:1.

V přesilové hře mohla Kometa odskočit do dvoubrankového vedení. Peter Mueller chytře našel Schneidera, který ale přihrávku příliš neočekával a puk nedokázal namířit do poloodkryté brány. Chvíli po skončení první početní výhody Brna ujel do samostatného úniku Matěj Blümel, který ale dobrou pozici pro zakončení prováhal. V 17. minutě přihrál Ondřej Rohlík na Matěje Blümela, který zůstal opět volný, ale tentokrát se už nemýlil a Klimeše překonal svižnou střelou těsně nad ledem – 1:1.

Otočení skóre přišlo po přestávce při druhé přesilové hře. Kotouče se zmocnil Marek Ďaloga, který měl překvapivě hodně času, tak se opřel do puku a ten skončil pod horní tyčí. Brankář Komety nic neviděl, proto neměl šanci ani zareagovat – 1:2! Velmi povedený úvod do druhé části pokračoval. Puk se na hranici brankoviště dostal k Ondřeji Romanovi, kterému puk skvěle naservíroval Paulovič. Pardubický centr pak už měl jednoduchou pozici, když mu stačilo puk umístit do úplně odkryté brány, jednalo se navíc od další využitou hru proti čtyřem brněnským hráčům – 1:3.

Pardubice zůstávaly i nadále aktivní. Horký se poté na levém kruhu zbavil bránícího hráče a snažil se Klimeše překonat střelou nad lapačku, ale právě touhle částí výstroje brněnský brankář zasáhl a zabránil čtvrtému gólu za jeho zády. Ve 38. minutě se Kometa dotáhla na rozdíl jedné branky. Svižná střela Krále se dokutálela po teči Tomáše Šoustala až za Barulina – 2:3. Nakonec padl před druhou sirénou ještě jeden gól. Luboš Horký využil svého skvělého bruslení, natlačil se před brankáře Klimeše a zakončil nechytatelně k tyči – 2:4.

I začátek třetí třetiny byl od Dynama znamenitý. Jelínek předložil puk Luboši Horkému, jehož střela z úhlu moc šancí na úspěch neměla. V 50. minutě pozapomnělo Dynamo na Zaťoviče, který z blízkosti Barulina nepřekonal, ruský brankář zachoval klid a neuvolnil prostor mezi betony. Kometa stále více otevírala hru, z čehož plynuly následné nebezpečné protiútoky ze strany Pardubic. První extraligový gól zaznamenal při premiérovém extraligovém startu teprve šestnáctiletý František Formánek, který drzou kličkou poslal Svozila na druhou stranu a svůj únik mazácky zakončil. Nádherná akce pardubického mladíka – 2:5. Kometa Brno se ještě v závěru snažila alespoň snížit, to se jim ale nepovedlo a Pardubice si zapisují zasloužené vítězství 5:2.

V předkole čeká pardubické Dynamo Energie Karlovy Vary, startuje se již ve středu!

* časy začátků zápasů budou upřesněny

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „Dneska jsme zaostávali ve všech herních činnostech. V soubojích jsme nebyli, špatně jsme forčekovali. Měli jsme spoustu faulů a soupeř přesilové hry využíval. Tak proto to takhle dopadlo.“

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany to bylo skvěle sehrané utkání. Skvělé přesilovky. Měli jsme jenom kostru kádru, přijeli jsme v trochu jiné sestavě než normálně. Všechno se to sešlo, kluci makali tak, jak měli. Dovolil bych si říct, že jsme dneska byli lepší než Kometa.“