25.2.2023

Dynamo B těsně prohrálo ve Zlíně, má však jistotu záchrany v Chance lize

Pardubický B tým se dvě kola před koncem základní části Chance ligy může radovat ze záchrany v druhé nejvyšší soutěži. A to i přesto, že ze Zlína odjíždí bez bodu. Dynamo se ve vyrovnaném duelu nedokázalo ani jednou prosadit a padlo 0:1.

Chance liga, 50. kolo, sobota 25.2.2023, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

1:0
0:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 47:30 Kindl (Sedlák, Suhrada; 5/4). Rozhodčí: Veselý, Zubzanda – Vašíček, Komínek. Diváci: 2799. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:21 (11:13, 12:4, 18:4). Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 29:23. Průběh utkání: 1:0.
Berani Zlín: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Riedl, Talafa, Zavřel – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Gago, Mrázek – Kubiš, Hejcman, Pospíšil – Sedláček, Sadovikov, Köhler.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Hanousek, Nedbal, Bučko, Chabada, Hrádek, Drtina – Rohlík, Rákos, Lichtag – Kaplan, Hruška, Svoboda – Matys, Urban, Rouha – Machač, Zeman, Pochobradský.

Start utkání byl svižný, zajímavé šance si v úvodu vytvořila obě mužstva. Velkou příležitost otevřít skóre měl na zlínské straně Gago, který dorážel kotouč ve skrumáži před bránou, gólman Klouček však odolal. Stejně tak si následně poradil s Mrázkem, který po akci Kubiše mohl zakončovat do poloodkryté branky, pardubický brankář ale vytáhl parádní zákrok. V 15. minutě se musel činit také na druhé straně Huf, když po chybě Zbořila šly Pardubice do přečíslení dvou na jednoho, pardubické zakončení bohužel nakonec skončilo mimo tři tyče. Velkou šanci dostat se do vedení měli hosté v závěru třetiny, jenže klasickou přesilovku, ani tu pět na tři, nedokázali zužitkovat.

Ve 27. minutě se opět ve svém brankovišti hodně činil Klouček, Sadovikov se dobrým pohybem uvolnil za bránou, vytočil se a snažil se uklidnit puk do brány, to mu pardubický gólman znemožnil betonem. Zápas pokračoval se zajímavými šancemi na obou stranách, o něco více práce měl pardubický gólman Klouček, stav stále zůstával bezbrankový. Na konci třetiny měly Pardubice znovu příležitost dvojnásobné početní výhody, jenže ani v tomto případě recept na zlínskou obranu nenašly, do zajímavé příležitosti se dostal Matýs, který nemířil přesně mezi tři tyče.

Na konci třetiny přišlo také vyloučení na hostující straně, Berani si většinu přesilovky přenesli do závěrečné periody. Na začátku třetí dvacetiminutovky Suhradovo nahození ještě dorážel Kratochvíl s Sedlák, Milan Klouček i nadále pokračoval v parádním výkonu. Další vyloučení Dynama už však bylo potrestáno, ve 48. minutě Suhrada vystřelil od modré, Klouček jen vyrazil puk před sebe a z levé strany ho dorazil za jeho záda dojíždějící Denis Kindl – 1:0. Šanci na vyrovnání dostaly Pardubice čtyři minuty před koncem, jenže přesilové hry nebyly v sobotním duelu jejích šálek kávy, dokázaly se udržet v útočné třetině, ale ne Hufa nevyzrály. Minutu před koncem to ještě zkusily při hře bez brankáře, do ohrožení branky se ovšem nedostaly, a tak odjeli zpět na východ Čech s porážkou nejtěsnějším možným rozdílem. To je však nemusí až tolik mrzet, jelikož po 50. kole již mají definitivní jistotu záchrany v Chance lize.