26.11.2022

B tým veze ze Zlína dva body! V nájezdech rozhodl Martin Belluš

Po pěti porážkách v řadě si pardubický B tým připisuje důležité vítězství! Ve Zlíně se dostal do vedení už ve druhé minutě, na další branku si však musel počkat až na konec třetí třetiny, kdy poslal utkání do prodloužení Tomáš Kaut. Rozhodnutí nakonec muselo přijít až v nájezdech, ve kterých přisoudil Dynamu B dva body parádně provedeným nájezdem Martin Belluš.

Chance liga, 24. kolo, sobota 26.11.2022, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

2:3sn
1:1, 1:0, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 14:26 Luža (Hejcman, Köhler; 5/5), 39:43 Bartko (Illéš, Kubiš; 5/4) – 01:50 Pochobradský (M. Machač, Zdráhal; 5/4), 57:38 Kaut (Nedbal, Urban; 5/4), 65:00 . Rozhodčí: Skopal, Micka – Polák, Komínek. Diváci: 1942. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 36:23 (13:8, 15:3, 5:10). Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 30:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Berani Zlín: Kašík – Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko – Ondráček, Honejsek, Mrázek – Kubiš, Kindl, Illéš – Köhler, Hejcman, Pospíšil – Zabloudil, Gago, Luža.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nedbal, Zdráhal, Chabada, Drtina, Hrádek, Sýkora – Belluš, Kaut, Lichtag – Urban, P. Machač, Půhoný – M. Machač, Zeman, Pochobradský – Kaplan, Herčík, Rohlík.

Dynamo B začalo utkání na výbornou. Už po minutě hry se do dobré střelecké pozice dostal Ondřej Chabada, proti kterému ještě stačil Kašík zasáhnout. V čase 2:13 se už ale mohli pardubičtí hokejisté radovat. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Jan Zdráhal, jehož střelu ještě tečovali za Kašíka dobře postavení Michal Machač a Michal Pochobradský - 0:1. První výraznější příležitost domácích přišla v šesté minutě, kdy Klouček vytáhl skvělý zákrok lapačkou proti Gaga. V polovině první části pak musela po střele Ondráčka zachránit Dynamo tyč.

Zlín se však přeci jen mohl ještě v první třetině radovat. Přečíslení dva na jednoho na sebe vzal Dominik Luža a tvrdou střelou překonal Kloučka - 1:1. V poslední minutě první dvacetiminutovky pak ještě musel Klouček hasit další dobrou příležitost Gaga, proti kterému se však rychle přesunul a nedovolil tak obrat ve skóre.

Také ve druhé třetině musel Klouček předvést několik velice důležitých zákroků. Nejprve skvěle zakročil proti dorážce Pavla Kubiše a poté i proti nebezpečné střele Hejcmana. Nestačil až na přesilovkovou trefu z poslední minuty druhé třetiny. Zcela volný byl na levém kruhu Jan Bartko, který dostal přesnou přihrávku a napálil kotouč z první přesně nad Kloučkovo rameno - 2:1.

Ve třetí třetině si nejprve musel v obrovské šanci poradit se skákavým pukem zlínský Denis Kindl, proti němuž se však stačil Klouček přesunout a expardubickému útočníkovi zmařit příležitost. Na druhé straně zachránila Kašíka v nepřehledné situaci po střele od modré čáry jedna z bruslí pardubických útočníků. Na vyrovnání si tak muselo Dynamo počkat až do 58. minuty, kdy po šesti vteřinách využil přesilovou hru povedenou tečí Tomáš Kaut a nasměroval tak zápas do prodloužení - 2:2.

V něm oba týmy zvolily spíše opatrnou strategii. Do dobré pozice se dostali pouze Tomáš Urban na straně Dynama a zlínský Jiří Ondráček, oba však bez gólového efektu. O vítězi tak museli rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se jako první prosadil povedenou střelou Tomáš Zeman, za domácí však vyrovnával mladík Dominik Luža. Rozhodla tak až paráda Martina Belluše, který si přikopl puk bruslí a následnou střelou nedal Kašíkovi šanci. B tým tak po pěti porážkách v řadě poznal chuť vítězství a v tabulce se přiblížil třináctému Kolínu.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to byla těžká situace. Měli jsme sérii proher a ve Zlíně jsme neměli co ztratit. Měli jsme dobrou první třetinu a výborný vstup do utkání. Známe sílu soupeře a bohužel gól na 2:1 na konci druhé třetiny nás poté trošku položil, pořád jsme ale věřili, že to můžeme zlomit. Naštěstí jsme dostali dvě přesilovky a dvě minuty před koncem jsme jednu zužitkovali. Prodloužení a nájezdy už byly vabank. Musím ale hráčům poděkovat, dva body ze Zlína jsou skvělé."