10.10.2020

Druhá domácí výhra ve dvou dnech. Junioři přehráli i České Budějovice

Po nařízené karanténě odehráli junioři Dynama tři zápasy a získali 9 bodů. Na delší dobu poslední zápas jim vyšel na výbornou. Motor musel vždy dotahovat, což jim mladé naděje Dynama ani jednou nepovolily a pohodlně si došly za vítězstvím. Hattrick si připsala letošní posila juniorů Robin Kaplan.

Juniorská liga akademií, 19. kolo, sobota 10.10.2020, Pardubice, enteria arena

České Budějovice

5:2
3:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky:9. Nedělka (Costa), 12. Kaplan (Chabada), 15. Rohlík (Trejbal), 29. Costa (Herčík, Kaplan), 30. Kaplan (Antoníček) – 11. Masopust (Welser), 40. Masopust (Janoch) . Rozhodčí:Bejček – Hynek, Šimánek. Vyloučení:3:8 + Hubata (CEB) 10 min a A. Čížek (CEB) 5+OK. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
Dynamo Pardubice: Borovička – Tvrdík, Nedělka, Odehnal, Jelínek, Secký, Kaštánek, Chabada – Štetka, Formánek, Kloz, Trejbal, Antoníček, Pavlík, Costa, Kaplan, Rohlík, Herčík, Šťastný.
České Budějovice: Dvořák (15. Ludvík) – Najman, Hubata, Remta, Vaněk, Svach, Pavlát, Čížek – Cháb, Karbulka, Hrubec, Welser, Masopust, Březina, Kašpar, Janoch, Chocholoušek, Schwartz, Pouzar.

Pardubičtí junioři vstupovali do zápasu s Motorem v roli favorita a už v první třetině potvrdili, že před nucenou pauzou mají skvělou formu. Skóre otevřel v deváté minutě Robin Kaplan, asistenci si připsal australský útočník Kale Costa - 1:0. Motor, který dokázal v minulém zápase porazit hradecký Mountfield odpověděl v jedenácté minutě. Matouš Masopust, který vede bodování juniorky Motoru dokázal překonat Borovičku poprvé a vyrovnat na 1:1. Z vyrovnaného skóre se však Jihočeši neradovali dlouho, už za půl minuty to byl opět Kaplan, který vrátil vedení na pardubickou stranu - 2:1. Třetí gól Dynama ještě přidal po nahrávce Trejbala Ondřej Rohlík, pro kterého to byl už jedenáctý bod v sezoně - 3:1. To už nevydržel brankář Motoru Marek Dvořák a přepustil své místo o rok mladšímu Dominikovi Ludvíkovi.

Druhá třetina nabídla další tři góly. Nejprve se po nahrávkách Herčíka a Kaplana prosadil po devíti minutách druhé třetiny Kale Costa - 4:1. A přesně po minutě hry zvýšil už na 5:1 opět Robin Kaplan, když po přihrávce Antoníčka dokázal využít jedinou z mnoha přesilovek Dynama a připsat si tak hattrick! Těsně před druhou přestávkou se dočkaly také České Budějovice. Podruhé v zápase se trefil Matouš Masopust a snížil na 5:2.

Třetí třetina gól nenabídla. Místo toho se v prázdné enteria areně vylučovalo. V čase 57:24 vyfasoval od rozhodčích budějovický Čížek trest na 5 minut a do konce zápasu za nedovolené bránění. Pardubičtí junioři už si náskok tří gólů pohlídali a připsali si tak po karanténě třetí výhru v řadě. Skvělým výkonem se prezentoval především Kaplan, ke třem gólům dokázal přidat i jednu asistenci. Gól a nahrávku si může odškrtnout také Costa. Borovička v brance Dynama zasahoval dvacetkrát.