3.3.2023

Dorostenci se proti Třinci výsledkově drželi první polovinu utkání, poté hosté čtyřmi góly rozhodli

V předposledním utkání nadstavbové skupiny o pořadí v play off drželi pardubičtí dorostenci s Třincem krok jen v první polovině utkání. Od 31. minuty bylo utkání už v režii Ocelářů. I když šlo Dynamo zásluhou pěkné trefy Bartoně do třetí třetiny se ztrátou jedné branky, tak v 53. minutě rozhodl Pohludka a do prázdné brány jistil výhru Dravecký.

Extraliga dorostu, 21. kolo, pátek 3.3.2023, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

1:4
0:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 36:32 Bartoň (Kantor, Turena; 5/5) – 30:17 Graněčný (Pohludka, Rybnikár; 5/5), 32:57 Sajdok (Blaha; 4/5), 52:59 Pohludka (Byrtus, Mrtka; 5/5), 58:35 Dravecký (Solowski; 3/3). Rozhodčí: Trnka – Stacho, Bublová. Diváci: 49. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Antoš – Švec, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Bartoň, Andrushchenko, Úlehla, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Turena.
Oceláři Třinec: Milota – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Čmiel, Zielinski – Sajdok, Pohludka, Blaha, Weiss, Rybnikár, Hebar, Urbánek, Graněčný, Mikula, Hrček.

Předposlední kolo dorostenecké nadstavbové části začalo převahou hostujícího Třince. Holub zahrozil ve vlastním oslabení, bránu jen o kousek netrefil. Následně byl ještě předkládán puk před bránu Urbánkovi, který ho tečoval také mimo. Těsně před koncem první třetiny z první vážnější šance také domácí hrozili. Švecovo nahození z vlastního pásma se odrazilo ideálně do jízdy Tadeáši Kantorovi, jenž zamířil pouze do Miloty.

Na začátku druhé části dohrávali domácí početní výhodu a i když to dlouho na nic nevypadalo, nakonec mohl do poloprázdné brány zakončovat David Krčál, tomu ale krok chyběl. V další přesilové hře dorážel na hranici brankoviště Kantor, ale zasáhl jen boční síť. Neskórval ani Vápeník, jenž si sjel z pozice obránce před bránu. Puk se snesl těsně nad horní tyč.

Zrovna když už to vypadalo, že by Dynamo mohlo z tlaku něco vytěžit, tak to byli hosté, kteří udeřili. Vojtěch Graněčný dostal kotouč za obranu a přesně vymetl prostor nad ramenem Antoše – 0:1. Třinec opařil domácí celek ve vlastním oslabení, když zmatků před vlastním brankářem využil Tobias Sajdok, který se s pukem vytočil zpoza brány a zasunul ho pod beton Antoše – 0:2. Dynamo ale ještě před druhou pauzou snížilo. Výborně vyřešený rychlý protiútok zakončil po přihrávce Kantora Šimon Bartoň, který krásnou střelou z otočky nedal Milotovi šanci zasáhnout – 1:2.

Hodně nervózní třetí třetina nabídla spoustu trestů na obou stranách, hra tedy nebyla vůbec plynulá a bylo pro oba týmy složité se dostat do tempa. Když už to opět vypadalo, že z tlaku Pardubice by mohlo něco vzejít, tak udeřili hosté, konkrétně Šimon Pohludka, jenž se nacházel sám v prostoru mezi kruhy, odkud přesně zamířil – 1:3. Za další půlminutu mohlo být pro Dynamo ještě hůř, ale Antoš natáhnutým betonem zamezil dalšímu navýšení skóre. Třinec si pojistil vítězství gólem do prázdné brány, když se trefil Vladimír Dravecký – 1:4.