Dorostenci Dynama po dvou vítězstvích padlo proti Vítkovicím 3:1
Dorostenci Pardubic hostili v rámci dohrávky patnáctého kola dorostenecké Extraligy Vítkovice. Bleskový start Vítkovic zajistil hostům vedení již v první minutě, na což se Pardubicím podařilo odpovědět až v poslední minutě třetiny. Pozvolný vstup do prostřední části zápasu prolomily až dvě branky Vítkovic v rozmezí jednatřicet vteřin, které byly také posledními brankami v utkání. Vítkovice tak ve druhé třetině rozhodly o vítězství 3:1.


Dynamo Pardubice
Vítkovice
Komentář
Rychlý start do utkání předvedly Vítkovice, které se již po sedmnácti vteřinách dostaly do vedení. Zásluhu na tom má Marek Hofman, který si v situaci dva na jednoho převzal kotouč od Fasnera u pravé tyče a zakončil do odkryté branky – 1:0. Dynamo mohlo snížit v jedenácté minutě poté, co si Václav Tvrdík najel do útočného pásma a skrytou střelou se snažil propálit Vargu. Ten ale reflexivně zakročil a zakončení zlikvidoval.
Hned o minutu později dostali Vítkovice k dispozici nájezd, který si vzal na starosti Olaf Zachariasz. Tomu se ale nepovedlo zakončení mezi betony Tuláčka, a tak bylo skóre stále 1:0. To se změnilo až v poslední minutě první třetiny, kdy Dynamo využilo přesilovou hru. Křečan našel na modré čáře volného Jiřího Řehořka, jenž tvrdou ránou propálil Vargu – 1:1.
Opatrný začátek prostřední části zápasu mohl prolomit Mikeska, který se v devětadvacáté minutě probojoval k odraženému kotouči před odkrytou vítkovickou brankou, ale než se mu podařilo vystřelit, tak o kotouč přišel. Gólové konto druhé třetiny otevřel až ve dvaatřicáté minutě Maxmilián Max, jenž si převzal kotouč po rychlém brejku od Mareše a propálil Tuláčka – 1:2. O jednatřicet vteřin později šly Vítkovice poprvé v utkání do dvoubrankového vedení. Postarala se o to opět dvojice vítkovických útočníků, která se podobně jako u předchozího gólu rozjela rychle o pardubické brance, přičemž Fasner našel na poslední chvíli najíždějícího si Michaela Nazada, jemuž sedla střela z první a rozvlnil pardubickou síť – 1:3.
Navýšení vedení mohlo přijít již ve dvaačtyřicáté minutě potom, co Plško skvěle hledal volného spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka byla tečována mimo ohrožení branky. V devětačtyřicáté minutě měl na druhé straně možnost snížit Rolinek, jenž se probojoval do prostoru pravého kruhu, ale jeho zakončení našlo jen Vargovu lapačku. V závěru utkání přišlo velké množství vyloučení, avšak žádné z nich nemělo gólovou dohru, a tak si Vítkovice z Pardubic odváží vítězství 3:1.
Ohlasy po utkání
Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice) – „Samozřejmě když dostaneme gól hned po sedmnácti vteřinách, tak to není úplně dobře zahájený zápas. Nějakých pět minut jsme se z toho dostávali a byli jsme pod tlakem. Soupeř byl všude dřív. Poté se nám podařilo jednoduše sehrát přesilovou hru a srovnat na 1:1. Od té doby jsme začali soupeře mírně přehrávat. Bohužel potom ve druhé třetině dal soupeř dva slepené góly rychle za sebou a trochu nás to položilo. Ve druhé třetině jsme vlastně měli osmnáct střel a nedokázali jsme dát gól, takže i přes tenhle optický tlak se nám nedařilo držet se soupeřem krok, a vlastně třetí třetina byla dost ovlivněna tím pětiminutovým trestem na začátku, kdy se hrálo dlouho v oslabení, a poté jsme se už nedostali k náporu, abychom byli schopní ten zápas otočit. Gratulace soupeři.“
Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera) – „Myslím si, že jsme od poloviny první třetiny měli dobrý pohyb hlavně křídel, což byl náš záměr dostat pardubické beky pod tlak. Potom si myslím, že jsme hráli velice organizovaně v obranném pásmu. Je to velké vítězství a mám z toho radost, jelikož body potřebujeme jako sůl.“
Statistiky zápasu
Brankáři | Min | Stř | Zás | Ink |
---|---|---|---|---|
Matěj Tuláček | 60 | 27 | 24 | 3 |
Obránci | G | A | +/- | TM |
---|---|---|---|---|
Filip Křečan | 0 | 1 | 0 | 0 |
Jiří Řehořek | 0 | 1 | 0 | 0 |
Dominik Jaroš | 0 | 0 | -1 | 2 |
Michal Jansa | 0 | 0 | -1 | 0 |
Ondřej Ruml | 0 | 0 | -2 | 0 |
Teodor Vápeník | 0 | 0 | -2 | 0 |
Útočníci | G | A | +/- | TM |
---|---|---|---|---|
Lukáš Korec | 1 | 0 | 0 | 0 |
Matěj Novák | 0 | 0 | 0 | 25 |
Václav Joska | 0 | 0 | 0 | 2 |
Dominik Drábek | 0 | 0 | -1 | 0 |
Štěpán Lempach | 0 | 0 | -2 | 0 |
Martin Mikeska | 0 | 0 | -1 | 0 |
Tomáš Rolinek | 0 | 0 | -2 | 0 |
Patrik Šimonek | 0 | 0 | -1 | 0 |
Václav Tvrdík | 0 | 0 | -2 | 0 |
Pavel Tvrdík | 0 | 0 | 0 | 0 |