13.1.2024

Šňůra proher přerušena! Dorost porazil doma Vítkovice 5:4

Pardubičtí dorostenci přivítali v dalším zápase na domácím ledě Vítkovice. Dynamo šlo jako první do vedení a po úvodní třetině vedlo 2:0. Vítkovicím se podařilo dotáhnout skóre a poté i vyrovnat, ale v 50. minutě Pardubice přidaly rychlé dva góly a zajistily si tak výhru 5:4.

Extraliga dorostu, 6. kolo, sobota 13.1.2024, Pardubice, enteria arena

5:4
2:0, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 01:48 Macek (Krčál, Křečan; 5/5), 12:44 Korec (Lempach; 4/5), 35:38 Krčál (Macek; 5/5), 50:31 Vápeník (5/5), 51:16 Krčál (Macek; 5/5) – 21:26 Man (Fojtík, Daněk; 5/4), 37:38 Svozil (Fojtík, Szarowski; 5/4), 42:25 Zachariasz (Plško, Rončka; 5/5), 56:23 Svozil (5/5). Rozhodčí: Hort – Štěrba, Topolský. Diváci: 80. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4.
Dynamo Pardubice: Valášek – Koudelka, Vápeník, Novosad, Jansa, Řivnáč, Křečan, Řehořek – Macek, Tvrdik, Ryšavý, Mikeska, Sekanina, Krčál, Lempach, Korec, Rolinek, Novák.
Vítkovice: Varga (52. Špírek) – Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Lyčka, Vítek, Drábek – Zachariasz, Kisza, Sedlák, Rončka, Svozil, Daněk, Plško, Šebesta, Man.

Pardubice se hned ve druhé minutě ujaly vedení, kdy si na pravý kruh najel Vít Macek, který po krásné střele překonal Vargana – 1:0. Ve dvanácté minutě si Vítkovice zahrály přesilovou hru, při níž ale byli úspěšnější domácí, kdy se Štěpán Lempach trefil do horního rohu vítkovické brány – 2:0. Poté se vítkovický Plško dostal do samostatného úniku, ale jeho střelu Valášek lapil do lapačky.

Na začátku druhé třetiny si opět Vítkovice zahrály početní výhodu, kterou hned po pěti vteřinách využily, Maxmilián Man vystřelil z pravé strany a prostřelil vše – 2:1. Poté se do dobré pozice dostal domácí Rolinek, který si objel branku a zakončoval, ale nakonec bez úspěchu. Ve 35. minutě Pardubice vstřelily třetí branku, z předbrankového prostoru se trefil David Krčál – 3:1. O dvě minuty později, ale Ridera snížila, kdy Ladislav Svozil rychlou střelou z pravého kruhu překonal Valáška – 3:2.

Vítkovicím se opět na začátku třetiny dařilo, kdy se jim podařilo vyrovnat, a to zásluhou Olafa Zachariasze – 3:3. Potom si zahrálo Dynamo přesilovou hru, při níž si ale žádnou větší šanci nevytvořilo. V 50. minutě se Pardubice znovu ujaly vedení, Teodor Vápeník se dostal do samostatného úniku, který využil. O minutu později Dynamo vstřelilo pátou branku, kdy se podruhé trefil David Krčál – 5:3. Vítkovice nato střídaly brankáře a v 56. minutě se jim podařilo se znovu dotáhnout, kdy se trefil Ladislav Svozil. Pardubice si ale vedení udržely a poprvé v této sezóně porazily Vítkovice 5:4.

Vojtěch Faltys „Tak první třetina se nám povedla velmi dobře. Navázali jsme na ten výkon ze včera, vedli jsme 2:0, druhá třetina nebyla úplně tak, jak jsme si představovali. Trošičku jsme tam vypadli z role. Soupeř bruslil líp, pak jsme řešili i trošku nehokejové věci, zbytečně po našem gólu na 3:1 jsme udělali zbytečný faul po odpískání, v tom oslabení jsme soupeře zase nechali doskočit na rozdíl gólů. Třetí třetina byla nahoru, dolů. Jsme rádi, že jsme to ubojovali. Škoda zbytečných gólů čtvrtého, který jsme si nechali dát. Po naší nedůslednosti, ale jsme rádi, že jsme zvládli zápas v závěru a uhráli to powerplay." Jan Vavrečka „Možná z naší strany teda ze strany Vítkovic takový ne lajdácký, ale ne úplně stoprocentně vstup 1 třetině. Pak jsme se dostali do zápasu. Myslím si, že jsme byli už blízko k tomu to otočit, ale bohužel možná i víceméně vlastní branka našeho gólmana nám vzala vítr z plachet, ale každopádně kluci byli pochváleni za bojovnost a myslím si, že za dobrý výkon."