28.10.2021

Dorost v derby dvakrát vedl, přesto odchází jako poražený

Pardubické dorostence čekalo druhé derby v sezóně a stejně jako v prvním případě, i tentokrát na rivala z Hradce Králové nestačili. Hradci se podařilo dvakrát dotáhnout jednogólový náskok Dynama, naopak svěřenci Michala Mikesky na vedoucí branku Mountfieldu z 54. minuty zareagovat nedokázali a prohráli 2:3.

Extraliga dorostu, 13. kolo, čtvrtek 28.10.2021, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

2:3
1:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 15:07 Lejdar (Oliva, Kaštánek), 31:00 Oliva (Pražan) – 30:33 Král (Novotný), 35:08 Král (Vencl, Hora), 53:19 Hora (Král, Bezpalec). Rozhodčí: Vepřovský – Bohuněk, Landsmann. Diváci: 60. Vyloučení: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Oliva, Kaštánek, Holec, Hemský, Sopoušek, Šmerda, Úlehla – Lejdar, Pražan, Kalužík, Hiemer, Vrba, Dostál, Turena, Pilař, Kučera, Svoboda.
Mountfield HK: Kasal – Bezpalec, Burda, Černý, Žaba, Pavič, Fiala – Král, Hora, Novotný, Vencl, Mach, Klíma, Jón, Síla, Trejbal, Pavlík.

Východočeské derby vždy slibuje zajímavou podívanou a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Ve vyrovnaném zápase plném osobních soubojů se jako první radovali domácí, když hradeckého brankáře Kasala prostřelil Ludvík Lejdar - 1:0. Naopak na druhé straně Lukáš Matěcha pochytal všechny střely Hradce.

Ve druhé třetině se oběma týmům dlouho nedařilo dostat se k souvislejšímu tlaku a hra se přelévala ze strany na stranu. Až ve 31. minutě se poprvé ke slovu dostal hostující Hradec Králové. Adam Novotný krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Lukáše Krále a hradecký útočník se nemýlil - 1:1. Dynamo rychle odpovědělo, když ještě v téže minutě zapadla za Kasala přesná střela Matěje Olivy od modré čáry - 2:1. Další vyrovnání však přišlo o čtyři minuty později. Na konci pohledné kombinace byl opět Lukáš Král, který blafákem překonal Matěchu podruhé - 2:2.

Třetí třetina patřila Hradci Králové. Lukáše Matěchu nejdříve dvakrát neúspěšně prověřil z dobré pozice střílející Tomáš Hora, následně museli pardubickému brankáři pomáhat také obránci, aby po závaru v brankovišti neskončil puk v pardubické bráně. Překonat Matěchu potřetí se však nakonec přeci jen podařilo. Mountfield sehrál přečíslení dva na jednoho perfektně, Lukáš Král našel přihrávkou přes hokejku Tomáše Horu, který si následně poradil s Matěchou - 2:3. Na vedoucí branku už Dynamo nedokázalo zareagovat ani při závěrečné hře bez brankáře a z derby odchází bez bodu.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Docela dobrý zápas. Dostali jsme se do vedení, pak jsme nechali hloupě soupeře vyrovnat. V podstatě všechny góly padly po individuálních chybách, což nás mrzí, protože nemáme ani bod."