3.12.2022

Dorost těsně padl se Slavií

Pardubičtí dorostenci odehráli další zápas v nadstavbě, tentokrát proti pražské Slavii. Slavia šla jako první do vedení, ale Dynamu se podařilo pár vteřin před koncem první třetiny vyrovnat. Dynamo šlo na začátku druhé třetiny do vedení zásluhou Rolinka, ale Slavia ihned na začátku třetí části srovnala. Ke konci zápasu se do vedení dostali hosté a to už udrželi až do konce. Dynamo tak v nadstavbě padlo se Slavií 2:3.

Extraliga dorostu, 4. kolo, sobota 3.12.2022, Pardubice, enteria arena

Slavia Praha

2:3
1:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky:15:45 Matějovský (Poletín, Curran), 19:46 Krčál (Vápeník), 22:55 Rolinek (Kučera, Pilař) 40:12 Matějovský (Curran, Poletín), 59:02 Ciolek (Marek) . Rozhodčí:Vepřovský – Tichý, Jiruška . Vyloučení: 6:1 . Využití: . V oslabení: . Diváci: 70 . Střely na branku:28:45 . Průběh utkání: 1:1, 1:0, :0:2 .
Dynamo Pardubice: Antoš – Kaštánek, Křečan, Úlehla, Šmerda, Vápeník, Oliva, Švec – Krčál, Kantor, Pražan, Pilař, Korec, Lempach, Kučera, Kopecký, Bartoň, Rolinek
Slavia Praha: Bašta – Hubinka, Lorenz, Pšenička, Kubánek, Ciolek, Marek – Chludil, Němeček, Poletín T., Matějovský, Tichý, Tittl, Filip, Kucharčík, Curran, Grebeníček

Ihned na začátku první třetiny byl vyloučen jeden z domácích hráčů, a Slavia si tak zahrála přesilovou hru, při níž Kubánek nastřelil tyčku. Poté si Kopecký najel až před Baštu, kde zakončoval, ale brankář střelu vyrazil. V 16. minutě šla Slavia do vedení, kdy z pravého kruhu se prosadil Artur Matějovský - 0:1. Pár vteřin před koncem začaly mít Pardubice velký tlak na bránu, který se jim vyplatil, protože vyrovnaly a to jmenovitě z mezikruží David Krčál - 1:1.

Na začátku druhé třetiny šly Pardubice do vedení, kdy před branku dostal puk Tomáš Rolinek, který neměl problém zakončit - 2:1. Poté si Slavia zahrála další početní výhodu, při níž se Němeček ocitl v dobré šanci, ale skórovat nedokázal. Pardubice mohly jít potom do dvoubrankového vedení, kdy Kantor nahrával na pravý kruh Krčálovi, který mohl zakončit do prázdné brány, ale promáchl. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo.

Hned pár vteřin po vhazování ve třetí třetině Pražané vyrovnali, kdy Artur Matějovský překonal Antoše z mezikruží - 2:2. Poté ve vlastním oslabení Kučera ujel do samostatného úniku, ale hostující brankář, střelu lapil do lapačky. Potom se k puku dostal Němeček, který vystřelil od modré, ale Antoš střelu vyrazil. Minutu před koncem zápasu Slavia šla do vedení a to zásluhou Denise Cioleka, který vystřelil hostům výhru - 2:3.