20.1.2024

Dorost Dynama po nezvládnutém závěru klání v Edenu se Slavií nakonec prohrál

Tým Dynama bojoval v sobotu večer v pražském Edenu o třetí výhru v rámci skupiny o pořadí v play off Extraligy dorostu. Přestože si v utkání vypracoval dvougólový náskok, nakonec neuspěl. Mohla za to především nepovedená třetí třetina, v jejímž závěru Slavia dokonala obrat a rozhodla o konečném skóre 4:3.

Extraliga dorostu, 8. kolo, sobota 20.1.2024, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

4:3
1:1, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 11:01 Šámal (Huk; 4/5), 33:19 Šámal (5/5), 53:31 Huk (Pšenička, Šámal; 5/4), 59:54 Švancar (Šámal, Huk; 5/5) – 12:45 Rolinek (Vápeník, Řehořek; 5/4), 20:24 Vápeník (Rolinek; 5/5), 22:36 Sekanina (Rolinek, Ruml; 5/5). Rozhodčí: Vokoun – Bernard, Jurak. Diváci: 47. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Slavia Praha: Poletín – Lorenz, Skyba, Oh, Labuzík, Marek, Pšenička – Egart, Šámal, Huk, Keller, Švancar, Holejšovský, Tittl, Matějovský, Tichý.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan, Řehořek – Rolinek, Tvrdik, Ryšavý, Mikeska, Úlehla, Sekanina, Krčál, Lempach, Korec, Macek, Novák.

Úvodní desetiminutovka nabídla střelecké pokusy na obou stranách, důležitější situace však přinesla druhá polovina první třetiny. V 11. minutě rozhodčí vyloučili domácího Tittla, přesto šla Slavia 14 sekund poté do vedení. Viktor Šámal sebral Východočechům puk a ve vlastním oslabení forhendovou kličkou překonal brankáře Davida Veřmiřovského.

Dynamo nicméně stihlo těsně před koncem slávistického trestu přesilovku gólově zužitkovat a vyrovnat na 1:1. Dorážkou Řehořkovy střely se o to zasloužil David Krčál. Hosté se pak v Edenu ubránili v početní nevýhodě dané Novosadovým krosčekem.

Skóre se znovu měnilo až po přestávce, přičemž lepší vstup do prostřední třetiny si svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse nemohli přát. Necelou půlminutu po úvodním vhazování rychlý brejk úspěšně zakončil Teodor Vápeník. Na 1:3 z pražského pohledu navíc ve 23. minutě upravil jeho spoluhráč Tobiáš Sekanina, a to rovněž z povedeného protiútoku.

Slávisté zareagovali, na 2:3 snížil ve 34. minutě podruhé v zápase skórující Šámal. Hned nato se nechal za svůj faul vyloučit pardubický Křečan, jenž ovšem na trestné lavici vydržel celé dvě minuty. Dorostenci z města perníku tedy po dvou periodách drželi stále nadějný jednobrankový náskok.

Pražané byli od začátku třetí části herně lepší. Jejich nápor rozbil až oddechový čas Pardubic a následné vyloučení Pšeničky deset minut před sirénou. Jenže fauloval také Řehořek a přesilová hra brzy skončila. Klíčové však bylo potrestání Jansy z 53. minutě. Nabídnutou početní převahu totiž využil a vyrovnání na 3:3 zařídil David Huk. A šest sekund před ukončením základní hrací doby inkasovali hokejisté Dynama rozhodující úder. Po jejich pochybení v obraně stanovil výsledek 4:3 Vojtěch Švancar.