25.11.2023

Dorost jasně porazil Olomouc, Veřmiřovský udržel čisté konto

Extraliga dorostu nabídla v sobotu v podvečer souboj Pardubic s Olomoucí. Dynamo proti předposlednímu celku tabulky zvládlo roli favorita a vyhrálo 5:0. Na jednoznačném vítězství se vedle jiných výrazně podíleli tříbodový Václav Joska a bezchybný gólman David Veřmiřovský.

Extraliga dorostu, 21., sobota 25.11.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

5:0
1:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 06:26 Joska (Tvrdik, Křečan; 5/5), 23:29 Tvrdík (Ruml, Rolinek; 5/5), 30:13 Rolinek (Vápeník, Tvrdik; 5/5), 52:37 Joska (Řehořek, Křečan; 5/4), 54:44 Korec (Joska, Mikeska; 5/4). Rozhodčí: Raška – Hájková, Kolář. Diváci: 80. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Tvrdík, Šimonek, Mikeska, Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Novák, Tvrdik.
Olomouc: Žbánek – Kalman, Vaněk, Přidal, Hubáček, Holaň, Holéczy – Krásny, Balog, Bartok, Harásek, Brym, Sekanina, Koryčanský, Kubát, Navrátil, Prokop, Minář.

Po herně vlažném úvodu zápasu šli domácí ve velké hale enteria areny v sedmé minutě do vedení. Václav Joska ze středního pásma přebruslil olomouckou obranu a střelou pod horní tyč otevřel skóre. Důležitou asistenci si připsal Pavel Tvdík. Chvíli poté hokejisté Dynama čelili kvůli Vápeníkově vyloučení soupeřově přesilovce, ale poměrně v klidu se ubránili. V 15. minutě mohl být pardubický náskok ještě výraznější, jenže kapitán Tomáš Rolinek z nadějné pozice trefil pouze tyč.

Ve 24. minutě se Východočeši radovali z gólu na 2:0. Náporu v útočném pásmu nakonec využil Václav Tvrdík, jenž dokázal po dvou zblokovaných ranách kotouč dostat za brankovou čáru. V polovině základní hrací doby byla k vidění zřejmě nejpohlednější akce večera. Po přihrávkách Teodora Vápeníka a Pavla Tvrdíka stál na konci efektní i efektivní souhry Rolinek. Uklizením puku do poloodkryté brány se tak přece jen zapsal na listinu střelců a především zvýšil na 3:0. Sám se pak sice za podrážení nechal vyloučit, ale jeho spoluhráči zvládli i toto oslabení.

Ve třetí třetině hráli svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse tři přesilovky. Tu první nevyužili, zbylé dvě ovšem ano. V 52. minutě brzy po buly vystřelil Joska a mohl se radovat ze svého druhého zásahu v utkání. O tři minuty později si připsal asistenci, a to u branky Lukáše Korce. A protože brankář David Vermiřovský dokázal udržet čisté konto i v závěru, zvítězilo Dynamo 5:0. Na druhém místě tabulky skupiny B dorostenecké extraligy momentálně ztrácí dva body na vedoucí Třinec, oproti němuž však odehrálo o jeden duel méně.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Jsme rádi, že jsme utkání zase zvládli zodpovědně a důsledně v obraně. Udrželi jsme další nulu, což se nám v posledních zápasech daří. Je dobře, že jsme po první třetině zareagovali na hru soupeře. Navíc jsme do našeho výkonu zapojili přihrávky přes osu hřiště. Díky tomu jsme se dostávali do šancí, kterých jsme v té úvodní části tolik neměli. Byli jsme je pak schopní proměnit a padli i hezké góly. Děkuji hráčům za skvělý týmový výkon a výsledek.“

Radek Philipp (HC Olomouc): „Pardubice získaly zasloužené tři body. Myslím si, že první třetina byla z naší strany podařená. Od té druhé jsme tahali za kratší konec. Ve třetí třetině se kluci snažili, ale soupeřova kvalita rozhodla.“