10.3.2023

Dorost vstoupil do play-off porážkou, v duelu plném zvratů padl v prodloužení

Pardubičtí dorostenci vstoupili do play-off porážkou. Na ledě v Mladé Boleslavi se vedení hned v prvních třech minutách ujali domácí. Dynamo ale skóre otočilo zásluhou Erika Úlehly a Víta Pilaře. Duel plný zvratů vygradoval ve třetím dějství, po jehož skončení se šlo do prodloužení. V prvních sekundách prodloužení se prosadili domácí, vyhráli tak 4:3 a ujali se vedení v sérii.

Extraliga dorostu, OF1, pátek 10.3.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

4:3p
1:2, 1:0, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 03:17 Kurka (Král, Lisler; 5/5), 39:51 Kubíček (Hlinský; 5/5), 53:29 Steklý (Průšek; 5/5), 60:19 Steklý (Hlinský; 3/3) – 09:56 Oliva (Bartoň; 5/4), 11:17 Pilař (Korec, Kantor; 5/5), 54:13 Kučera (Úlehla, Bartoň; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Raška – Kurtin, Beneš. Diváci: 108. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Mladá Boleslav: Vystrčil – Kovář, Křivánek, Hlinský, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Konobelj, Šindelář, Lisler.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Kaštánek, Vápeník, Oliva, Jansa – Kučera, Šmerda, Bartoň, Korec, Pilař, Úlehla, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor.

Hned na začátku první třetiny se vedení ujali domácí, kdy Adam Kurka pálil z levého kruhu a střela propadla Tuláčkovi mezi betony – 1:0. Poté si Pardubice zahrály přesilovou hru, kterou využily, kdy od modré střílel Erik Úlehla, jehož střela doletěla až do boleslavské branky – 1:1. O dvě minuty později šlo Dynamo do vedení, Korec z pravého rohu našel před brankou osamoceného Víta Pilaře, který procpal puk za záda Vystrčila – 1:2. Před koncem první třetiny se do samostatného úniku dostal Konobelj, který mířil na bližší tyčku, tam byl ale připraven Tuláček.

V úvodu druhé části si početní výhodu zahráli i domácí, při níž se do gólové šance dostal Kurka, který chtěl dorážet puk u pravé tyče do skoro odkryté prázdné branky, ale Tuláček se stačil včas přesunout. Poté zkoušel z ostrého úhlu vystřelit Šmerda, avšak domácí brankář zasáhl lapačkou. V dobré šanci se potom ocitl pardubický Oliva, který poslal kotouč z pravého kruhu na Vystrčila, tomu málem puk vypadl, ale dokázal ho udržet. Deset vteřin před koncem druhé třetiny Mladá Boleslav vyrovnala, kdy Richard Kubíček vyslal tvrdou ránu, která prostřelila Tuláčka – 2:2.

Na začátku třetí pasáže se do dobré střelecké pozice dostal Úlehla, který vystřelil z mezikruží, ale Vystrčil byl připraven a kotouč zastavil. V 53. minutě šli domácí opět do vedení, kdy vypálil z pravého kruhu Vojtěch Steklý a Tuláček puk nedokázal zastavit – 3:2. Pardubice na to ale ihned zareagovaly, kdy Dominik Kučera vyslal nenápadnou střelu, která propadla Vystrčilovi za jeho záda – 3:3. Do konce třetiny se o vítězi nerozhodlo, proto následovalo desetiminutové prodloužení.

V prodloužení se hned rozhodlo, kdy po uplynutí devatenácti vteřin Vojtěch Steklý přesnou ranou překonal pardubického brankáře. Dynamo tak prohrálo 3:4 a v sérii tak musí dotahovat.