12.3.2023

Dorostencům končí cesta play off v osmifinále. Na Boleslav nestačili ani ve druhém zápase

Druhý zápas osmifinálové série proti Mladé Boleslavi se tentokrát přesunul do Pardubic a domácí Dynamo potřebovalo pro udržení dalších nadějí bezpodmínečně zvítězit. V první třetině byly k vidění od obou týmů spíše taktické šachy, kdy ani jeden nechtěl udělat chybu. Do druhé třetiny ale vletěli hosté ve velkém stylu a ve 23. minutě se poprvé radovali zásluhou tvrdé rány Konobelje. Dynamo to ale příliš nezaskočilo a tlačilo se do útoku, díky čemuž srovnal nahozením od modré Jansa. Další šance ve druhé dvacetiminutovce bohužel zůstaly nevyužity. Také třetí třetina byla dlouho herně vyrovnaná, deset minut před koncem ale udeřil Kurka a domácím už na víc nezbyly síly. Hosté pečetili výhru 4:1 dvěma góly do prázdné brány, Dynamo tak končí svoji sezonu v osmifinále.

Extraliga dorostu, OF2, neděle 12.3.2023, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

1:4
0:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 25:15 Jansa (Turena, Bartoň; 5/5) – 22:05 Konobelj (Kovář; 5/5), 49:45 Kurka (Konobelj; 5/5), 58:41 Kurka (Král; 5/5), 59:22 Kubíček (5/5). Rozhodčí: Matoušek, Mejzlík – Štěrba, Augusta. Diváci: 160. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 30:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Šmerda, Jansa, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Úlehla, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Turena.
Mladá Boleslav: Vystrčil – Kovář, Křivánek, Hlinský, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Konobelj, Šindelář, Lisler.

První třetina v enteria areně začala velmi opatrně. Obě mužstva si byla dobře vědoma, o co hrají. V 8. minutě neustále sledoval odražený kotouč Martin Švec, snažil se obtočit okolo brány a následně ho zasunout za Vystrčila, ale puk měl od hole daleko a zakončit se mu nakonec nepodařilo. V přesilové hře hrozili hosté hlavně nahozeními od modré čáry. Tuláček byl ale pozorný a všechno kryl. Obránce přesprintoval David Krčál, kterému se ale bekhendem nepovedlo zakončit po zásahu hráče.

Hosté vstoupili do druhé třetiny hodně dominantně, blízko ke gólu už byl Adam Kurka, jehož dorážka těsně minula tyč. Stav utkání poprvé změnil ve 23. minutě Tristan Konobelj, jenž tvrdou střelou těsně za modrou využil nezformované pardubické obrany – 0:1. Za tři minuty už ale bylo vyrovnáno. Turena zpoza brány poslal puk podél mantinelu na Michala Jansu, jehož nahození ve vzduchu zaplavalo a skončilo přesně v horní části brány – 1:1. Navyšovat chtěl Oskar Lisler, obrana ale jeho dobrou střelu nepropustila ani ke svému brankáři. Ke konci druhé části byli domácí velice aktivní šli si za vedením. Dobře zapracoval Tadeáš Kantor, který se nejprve snažil u tyče zasunout puk za záda brankáře. To mu sice nevyšlo ideálně, ale odraz si opět sebral a dezorientovanou obranu musel po další střele zachraňovat Vystrčil. Dynamo skvěle využívalo ke střelbě obránce a změnit skóre mohl Matěj Oliva, který trefil konec betonu Vystrčila, který měl ale co dělat, aby se k puku vůbec dostal.

Dynamo zkraje třetí třetiny přečkalo přesilovou hru soupeře, i když mělo hodně namále. Teč Kristka Tuláčka nepřekonala. Dlouho Pardubice držely se svým soupeřem krok výsledkově i herně, bohužel deset minut před koncem po individuální akci našel Konobejl před bránou nehlídaného Adama Kurku, jemuž stačilo přesně zamířit. Tuláček nestihl reagovat – 1:2. Domácí tým byl inkasovaným gólem zaskočen a příliš dalších šancí si už vytvořit nezvládl. Naděje však stále držel skvělý Matěj Tuláček, který vytáhl semafor proti ráně Davida Šindeláře, tady už mohlo být definitivně hotovo. Při hře bez brankáře v posledních třech minutách ještě Dynamo inkasovalo podruhé v zápase od Adama Kurky – 2:3. Půlminutu před koncem ještě z vlastního pásma trefil prázdnou bránu Richard Kubíček – 1:4.