13.1.2023

Dorostenci těsně prohráli derby v Hradci

Pardubičtí dorostenci se představili v derby na půdě Hradce a dokázali se dostat do vedení, avšak domácí ještě do konce třetiny otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. Ve druhé třetině ještě vylepšil Hradec skóre na rozdíl dvou branek, na což přišla vzápětí odpověď v podobě gólu Dynama. V závěrečné dvacetiminutovce se opět první prosadil Hradec, ale čtyři minuty před koncem přišlo opět snížení. Ani následný tlak Pardubic na srovnání nestačil, a tak odjíždí dorostenci Dynama bez bodů.

Extraliga dorostu, 11. kolo, pátek 13.1.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

4:3
2:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 18:13 Jón (Pavlík; 5/5), 19:05 Pavlík (Novotný, Samek; 5/5), 27:38 T. Vítek (Voděracký, Novotný; 5/5), 46:36 Novotný (Samek; 4/5) – 14:57 Kantor (Bartoň; 5/5), 31:16 Pražan (Kučera, Pilař; 5/5), 55:49 Kantor (Šmerda; 5/3). Rozhodčí: Borecký – Řezníček, Šesták. Diváci: 123. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Mountfield HK: Meišner – Pánek, Forejtek, Samek, Janeček, Černý, Burda – Voděracký, Frolík, Jón, Aschenbrenner, Hendrych, Novotný, T. Vítek, Pavlík, Páleník.
Dynamo Pardubice: Antoš – Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Úlehla, Oliva – M. Vítek, Kučera, Bartoň, Pilař, Pražan, Kopecký, Kantor, Rolinek, Turena.

Opatrný start utkání mohl prolomit v osmé minutě Pavlík, který poslal puk z úhlu do prostoru před brankou, kde se ho do sítě snažil poslat Novotný, ten ale nedokázal přes houf hráčů propasírovat puk za záda Antoše. První branka utkání padla až v patnácté minutě z hole Tadeáše Kantora, jenž převzal přihrávku od Bartoně a poslal ji mezi betony Meišnera – 0:1. Hradec poté začal tlačit, z čehož v devatenácté minutě těžil Jakub Jón, jemuž ihned po vhazování nabil na tvrdou ránu Pavlík – 1:1. O necelou minutu poté se Hradec dostal do vedené poté, co Novotný poslal puk před branku, kde již čekal volný Dominik Pavlík a přízemní střelou poslal domácí poprvé v zápase do vedení – 2:1.

Dynamo mohlo na začátku druhé dvacetiminutovky srovnat skóre zápasu, ale Bartoň, který sebral puk po chybě v obranné třetině domácích, avšak následný nájezd vyšel lépe Meišnerovi. Co se nepovedlo na jedné straně přišlo na té druhé. Krásná kombinace útočníků Hradce, na jejíž začátku byl Novotný, jenž posunul puk na volného Voděrackého, který nejdřív naznačil střelu, avšak následně našel na úrovni brankoviště nehlídaného Tobiáše Vítka. Ten dokázal trefit odkrytou branku Dynama a zvýšit vedení – 3:1.

Snížení přišlo po polovině druhé třetiny, kdy se za branku domácích dostal Kučera, jenž poslal puk před branku na najíždějícího si Tadeáše Pražana, který měl na střelu dost času a ránou k tyči snížil na rozdíl jedné branky – 3:2. Do konce třetiny mohl ještě srovnat Šmerda. Ten sólovou akcí prošel přes celé hřiště, ale těsně před zakončením mu puk ujel.

Závěrečná třetina nám gól přinesla až v sedmačtyřicáté minutě, kdy se trefili domácí ve vlastním oslabení. Při přečíslení dva na jednoho adresoval Samek puk na nikým neobsazeného Adama Novotného, jenž kličkou do bekhendu a následným zakončením nad beton Antoše rozvlnil pardubickou síť – 4:2. Dynamo poté dostalo výhodu v podobě přesilové hry pět na tři, kterou v šestapadesáté minutě využil Tadeáš Kator. Ten vyjel zpoza branky a střelu zblízka prostřelil Meišnera – 4:3. Ani závěrečná hra bez gólmana srovnávací branku nepřinesla, a tak Hradec vítězí doma 4:3.