1.10.2022

Druhá prohra v řadě. Dorost v derby padl

Pardubičtí dorostenci vyjeli na další zápas na led Hradce. Domácí šli jako první do vedení, ale Pardubicím se podařilo ke konci první třetiny vyrovnat. Hradec ale šel poté do dvoubrankového vedení a Dynamo dokázalo jen o jeden gól snížit skóre. Ke konci třetiny domácí potvrdili svoji výhrou vyhozením puku do prázdné brány. Dynamo tak prohrálo 4:2.

Extraliga dorostu, 6. kolo, sobota 1.10.2022, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

4:2
1:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 03:36 Burda (Jón; 4/4), 38:01 Černý (5/5), 38:39 Páleník (Bolehovský, Samek; 5/5), 59:35 V. Aschenbrenner (5/5) – 11:18 Kučera (Bartoň, M. Vítek; 5/5), 58:03 Korec (Bartoň, Kaštánek; 5/5). Rozhodčí: Borecký – Hájková, Hnilička. Diváci: 120. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Mountfield HK: Meišner – Samek, Janeček, Mráz, Černý, Burda, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Bednář, Voděracký, Jón, V. Aschenbrenner, Hendrych, T. Vítek, Pavlík, Páleník.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Novosad, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – M. Vítek, Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Turena.

Na začátku první třetiny se dostal do velké šance pardubický Krčál, který pálil z mezikruží, Meišner vyrazil střelu betony. V páté minutě šel Hradec do vedení, kdy Tadeáš Burda střílel z mezikruží a překonal Tuláčka – 1:0. Poté byl jeden z domácích hráčů vyloučen a Dynamo při početní výhodě mohlo skórovat, Oliva se dostal k domácímu brankáři, ale Meišner byl připraven. V 11. minutě Pardubice vyrovnaly, do přečíslení dva na jednoho se dostal Dominik Kučera s Bartoněm, první jmenovaný zakončil kotouč za záda hradeckého brankáře – 1:1. Ve třetině se už nic vážného nestalo, do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině se Pavlík natlačil před Tuláčka, ten ale jeho střelu vyrazil. Do samostatného úniku se potom chtěl hnát Jóda, ale Kaštánek mu v tom zabránil. Poté při obrovském zaváhání v rozehrávce domácích se sám před Meišnerem ocitl Krčál, ale přestřelil. Ve 38. minutě se k puku dostal Štěpán Černý, který střelou k bližší tyči překonal Tuláčka – 2:1. Jen o 38 vteřin později šel Hradec do dvoubrankového vedení, kdy se k osamocenému Ondřeji Páleníkovi dostal kotouč a ten ho poslal za záda Tuláčka – 3:1.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Dynamo si tak zahrálo přesilovou hru, při níž se hostům nepodařilo vymyslet, jak překonat Meišnera. Poté Korec ujel sám před domácího brankáře, ale když chtěl vystřelit, puk mu sjel z hole. Pardubice v 57. minutě odvolaly brankáře, a to se jim vyplatilo, Lukáš Korec dostal přihrávku a střelou mezi betony snížil na 2:3. Před koncem třetiny domácí přidali čtvrtou branku do prázdné brány a tím tak potvrdili svoji výhru, o branku se postaral Vojtěch Aschenbrenner – 4:2.