28.9.2022

Pardubice B proti Třebíči marně dotahovaly jednobrankové manko

Dynamu B se v domácím utkání proti Třebíči zásluhou branek Tomáše Zemana a Ondřeje Matýse povedlo dvakrát srovnat stav utkání. Ve třetí části se Pardubice nadechovaly k obratu, jenže inkasovaly a i přes řadu šancí se jim již nepovedlo vyrovnat.

Chance liga, 6. kolo, středa 28.9.2022, Chrudim, Zimní stadion

Horácká Slavia Třebíč

2:3
1:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 04:47 Zeman (Pochobradský, Herčík; 5/5), 39:48 Matys (Kaut; 5/4) – 03:08 Krliš (Bořuta, Vodný; 5/4), 15:06 Bittner (Dočekal, Forman; 5/5), 48:48 Bittner (Dočekal, Forman; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Šudoma – Kokrment, Thuma. Diváci: 317. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 41:29 (13:14, 15:9, 13:6). Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Nečas – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal, Oliva, Drtina – Rouha, Matys, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Herčík, Zeman, Pochobradský – Turek, Štetka, Rohlík.
Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Bittner, Meluzin – Vodný, Šilhavý, Holec – Krliš, Michálek, Ferda – Svoboda, Novák.

Pardubice se hned na začátku zápasu nechaly vyloučit, což dokázala Třebíč potrestat a ve 4. minutě se ujala vedení. Hosté se udrželi na puku u pravého mantinelu, poté ho dostal na modrou čáru Antonín Bořuta, jenž ranou příklepem propálil Nečase pod rukou – 0:1. Drtina měl rychle možnost odčinit své vyloučení poté, co mu předložil puk Matýs, ale Jekel jeho zakončení zneškodnil. Na další příležitost Pardubic už byl ale krátký, Pochobradský vyhrál souboj v rohu, přiťukl puk Tomáši Zemanovi, který prakticky z nulového úhlu zamířil přesně k zadní tyči – 1:1. V polovině třetiny měl domácí brankář štěstí, když se kotouč po zvláštní rotaci otřel o horní tyč. O obrat ve skóre se po parádním dloubáku Zdráhala z obranné třetiny mohl postarat Půhony, jeho bekhendový pokus jen těsně minul branku. A tak si v 16. minutě vzala Horácká Slavia své vedení zpět. Střela Dočekala z levého kruhu propadla Nečasovi mezi betony a Ladislav Bittner měl při dorážce lehkou práci – 1:2. Třebíč zahrozila ještě v posledních vteřinách třetiny ve vlastním oslabení, proti samostatnému úniku domácí brankář dobře zakročil.

Dynamo ještě v úvodu druhé části dohrávalo početní výhodu, největší šancí bylo zakončení Herčíka, proti kterému zakročil Jekel betony. Nečas musel vytáhnout dobrý zákrok ve 26. minutě při početní výhodě soupeře, úspěšně se přesunul proti střele Bittnera. V polovině zápasu zůstal před brankářem volný Ferda, mohl zakončovat do prázdné branky, ale špatně se zorientoval a nepřesně hledal spoluhráče. Při čtvrté přesilové hře v samotném závěru druhé třetiny Pardubice našly recept na obranu soupeře. Matýs zavezl puk po ose do pásma, Kautova následná střela propadla brankáři mezi betony a Ondřej Matýs pohotově dorazil kotouč do brány – 2:2.

Pardubičtí hokejisté měli ve třetí třetině více ze hry a vytvořili si celou řadu příležitostí, gólman Jekel byl však vždy dobře připraven. A to i ve 49. minutě, kdy na něj mířil zcela osamocený Turek, jehož vychytal lapačkou. A potvrdilo se nedáš – dostaneš. Pardubičtí totiž při protiakci soupeře nechali před bránou zcela osamoceného Ladislava Bittnera, jenž bezprostředním zakončením zužitkoval přihrávku od Dočekala – 2:3. Dynamo nedokázalo zužitkovat nabídnutou početní výhodu a po jejím konci ukázal svou šikovnost Matýs, toho však vychytal Jekel. Pardubice v závěru hned několikrát zatlačily Třebíč, ale i přes celou řadu příležitostí, kdy jednou například měl Půhoný před sebou odkrytou branku, nezvládly protlačit puk za výborného brankáře Jekela.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Těsná porážka strašně moc mrzí. Zápasy jdou rychle za sebou, my bychom potřebovali sbírat nějaké body. Nechci se na to vymlouvat, ale nejsme v lehké situaci, kdy máme hodně zraněných hráčů. Spíše nás ale mrzí začátek, protože jsme si řekli, že do utkání musíme vstoupit na sto procent, na plné pecky. Přišlo mi, že do desáté minuty jsme to dodržovali a poté jsme trochu polevili. Od druhé třetiny jsme misku vah překlápěli na svou stranu, ale ve třetí třetině, kdy jsme podali parádní bojovný výkon, měli jsme střely, chodili jsme před bránu, všechno tam bylo, jsme udělali individuální chybu a Třebíč ne. To nás dnes stálo body.“