15.10.2022

Závěrečný tlak nestačil. Dynamo B podlehlo Jihlavě 2:3

Další atraktivní soupeř čekal na pardubickou rezervu, která opět podala srdnatý výkon, ani tentokrát to však na body nestačilo. Dynamo B muselo celý zápas dotahovat. Snížit se nejprve podařilo Zdráhalovi a následně šest minut před koncem Bučkovi, po jehož brance si svěřenci Davida Havíře vytvořili tlak. Ani ten však k vyrovnání nevedl a B tým si tak na další body do tabulky bude muset počkat.

Chance liga, 12. kolo, sobota 15.10.2022, Jindřichův Hradec, Zimní stadion

Dukla Jihlava

3:2
1:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 04:33 Miškář (Haman, Fronk; 5/4), 32:00 Beránek (Seman, Šik; 5/5), 47:02 Fronk (Harkabus; 5/5) – 10:28 Zdráhal (Machač; 5/5), 53:21 Bučko (Půhoný, Herčík; 5/4). Rozhodčí: Hucl, Skopal – Jindra, Štofa. Diváci: 630. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:31 (9:11, 12:9, 9:11). Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Rutar, Kolář, Haman, Jáchym, Kočí, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Pořízek – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Seman, Šik – Křehlík, Handl, Brož.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Drtina, Nedbal, Zdráhal, Hrádek, Oliva, Kaštánek, Kulhánek – Rouha, Kaut, Půhoný – Endál, Herčík – Turek, Pochobradský, Machač – Rohlík, Zeman, Hajný.

Už ve třetí minutě se poprvé radovalo Dynamo, domácí brankář však posunul branku a rozhodčí se po vzájemné poradě rozhodli Endálovu branku neuznat. Byla to tak Jihlava, kdo v Jindřichově Hradci otevřel skóre. Patrik Miškář dostal nabito k modré čáře a bez váhání vymetl horní roh pardubické branky - 1:0. Na rozdíl dvou branek mohl následně zvýšit Kolář, jemuž však v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku a domácí obránce tak nezvládl zamést puk do odkryté části branky.

Vyrovnání přišlo v 11. minutě, kdy se uvolnil Jan Zdráhal a tváří v tvář Beranovi se nemýlil střelou do pravého horního rohu - 1:1. Na konci první třetiny pak musela v pardubické přesilovce zachránit Milana Kloučka po Beránkově střele horní tyč.

Hned na začátku druhé třetiny musel řešit nepříjemnou situaci Klouček. Pardubický brankář vyjel daleko z brány, k puku se však jako první dostal domácí Skořepa, který nedokázal v rozhodující chvíli obhodit Kloučkův beton. V rozehrávce následně zaváhal také Beran, kterému sebral kotouč Michal Machač, z velkého úhlu však pardubický brankář nedokázal trefit odkrytou jihlavskou branku.

Ve 32. minutě si domácí vzali vedení zpět, když Petr Beránek dokázal využít nedůslednosti pardubické obrany a v pádu dorazit puk za bezmocného Kloučka - 2:1. Následně se ve vyrovnané druhé třetině dostala do šance opět Jihlava. Na Kloučka nejprve neúspěšně pálil Miškář a úspěšný nebyl ani Harkabus z následné dorážky. Pardubický brankář ve druhé třetině několikrát podržel svůj tým a udržel tak jednobrankový rozdíl.

Ve třetí třetině ale dokázala Jihlava proměnit hned první výraznou šanci. Před Kloučkem se objevil volný Jiří Fronk, jehož bekhendový blafák skončil až v pardubické brance - 3:1. Snížit mohl ještě v téže minutě Jiří Půhoný, na kterého zívala odkrytá branka, pardubický útočník však mířil pouze do tyče. Dynamu se ale nakonec přeci jen podařilo snížit. V čase 53:21 využil zmatků v jihlavské defenzívě Martin Bučko, jehož střelu z pravého kruhu nedokázal Beran zastavit - 3:2.

Necelé dvě minuty před koncem pak Dynamo zkusilo hru se šesti hráči v poli, kterou se pokusil potrestat Pořízek, který však místo čtvrtého jihlavského gólu poslal puk pouze na zakázané uvolnění. David Havíř poté při oddechovém čase ještě upřesnil svým svěřencům taktiku, ani to však nestačilo a Dynamo B tak odjíždí z Jindřichova Hradce bez bodu.

Jan Starý (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B): „Bylo to pro nás těžké utkání, což se dalo proti Jihlavě předpokládat. Mrzí nás to, protože jak odskočili na 3:1, tam to bylo po individuální chybě, kdy jsme nedostali kotouč z pásma, a Dukla má tak kvalitní kádr, že to potrestala. Pak jsme měli přesilovou hru, něco nám nevyšlo, nakonec to tam ale padlo. A v závěru už je to vlastně vabank, hrajete bez brankáře. Byly tam šance i předtím, byla tam nastřelená tyčka, tlačili jsme se do brány, ale to je prostě pozdě. Už je to asi třetí zápas, kdy se to snažíme dohnat v posledních pěti minutách, což není dobře. Myslím si, že pro nás stěžejní byla druhá třetina, kterou jsme neodehráli vůbec dobře. Byli jsme pod neustálým tlakem. Měli bychom hru spíš zjednodušovat a my si ji naopak komplikujeme. Začátek byl dobrý a dejme tomu i třetí třetina. Z tohoto se musíme ponaučit. Byla škoda, že jsme tu nic neuhráli, ale jak říkám, Jihlava je zkušený tým a bylo to pro nás těžké v posledních minutách urvat alespoň bod."