27.2.2023

Dynamo B v posledním domácím utkání proti Jihlavě mocně dotahovalo, vyrovnat ale nedokázalo

Dynamo B v posledním domácím utkání letošní sezony jako první inkasovalo, Jihlava přidala druhou branku v úvodu druhé části. V přesilovce snížil Hanousek, jenže Dukla si do konce třetiny vzala své dvoubrankové vedení zpět. Ve 41. minutě snížil opět v přesilovce Matýs, i přes celou řadu šancí už Pardubice vyrovnat nedokázaly.

Chance liga, 51. kolo, pondělí 27.2.2023, Chrudim, Zimní stadion

Dukla Jihlava

2:3
0:1, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 34:36 Hanousek (Matys, Nedbal; 5/4), 40:58 Matys (Nedbal, Hanousek; 5/4) – 12:28 Křehlík (Cachnín, Dundáček; 5/5), 21:24 Šik (Pořízek, Brož; 5/5), 38:38 Karabáček (Dvořák, Dundáček; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Thuma, Maňák. Diváci: 712. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:26 (10:9, 12:17, 4:0). Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 22:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Hanousek, Nedbal, Drtina, Kubíček, Zdráhal – O. Rohlík, Rákos, Lichtag – Matys, Urban, Rouha – Machač, Zeman, Pochobradský – Kaplan, M. Rohlík, Půhoný.
Dukla Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dvořák, Dundáček – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Pořízek, Handl, Šik – Cachnín, Křehlík, Brož.

První minuty předposledního utkání základní části se nesly ve znamení trestů. Při hře ve čtyřech šla nepřesně před celou šíři ledové plochy přihrávka Ondřeje Rohlíka přímo na hůl Josefa Skořepy, Kloučkovi po jeho střele přistál puk přímo do náruče. Ani napodruhé si zkušený Skořepa s gólovou šancí neporadil, obrana mu nabídla na zakončení hodně prostoru, Klouček ale jeho úmysl přečetl. Následně uzamkli domácí v útočné třetině svého soupeře a vznikla z toho nabídka pro Urbana, který si chytře sjel na zadní tyč, branku ale minul. Ve 13. minutě se Dukla dostala do vedení. Dundáček si najel zpoza brány do prostoru, jeho pokus se ale napodruhé vynořil před Richardem Cachnínem, který se nejlépe zorientoval a poslal kotouč do brány – 0:1. O pár chvil později rychlým pasem přesunul Dvořák puk na Šika, kterého obrana nezachytila, ale Klouček mířený pokus k tyči chytil. Odpovědět mohl Jakub Lichtag, který dostal do mezikruží od Ondřeje Rohlíka puk, Beran se ale rychle k zásahu přesunul.

Pardubice dohrávaly na startu druhé části přesilovou hru, úvod ale vůbec nezachytily. Už ve vlastním oslabení hrozil Karabáček a ve 22. minutě navýšil Otakar Šik, který dále sledoval kotouč a v pádu ho dorazil do brány – 0:2. Aktivní Cachnín měl na hokejce druhou branku v zápase. Jeho bekhend z otočky sice prošel Kloučkovi mezi nohama, ale zamířil vedle pravé tyče. Zmatků v jihlavské obraně mohl ke snížení využít Tomáš Zeman, který měl jedinečnou příležitost, ale puk vůbec netrefil. Neuspěl ani Jakub Lichtag, jehož bekhendové dorážky se nad beton Berana nedostaly. Diváky rozradostnil až přesnou přesilovkou trefou Tomáš Hanousek, jenž dostal puk od Matýse a z kruhu přesně trefil nad beton Berana – 1:2. Když už to vypadalo, že Dynamo půjde do kabin se ztrátou jedné branky, hosté ještě minutu před koncem udeřili. Nejprve sice zajímavou příležitost Václav Karabáček zahodil, ale o chvíli později přesně trefil pod horní tyč, když útočníci nestihli dostoupit proti jeho střele – 1:3.

Zkraje třetí třetiny využilo Dynamo druhou přesilovou hru, když se vteřinu před koncem trefil naprosto precizní střelou pod horní tyč Ondřej Matýs – 2:3. A domácí pokračovali v nátlakové hře a hnali se za vyrovnáním, hostující Jihlavu nepustili ve třetí třetině vůbec k ničemu. Blízko byl třeba Jakub Lichtag, který střelou těsně nad ledem jen o kousek minul. V další skvěle sehrané přesilovce hrozil Michal Pochobradský, jehož mohutná postava dělala Beranovi problémy, s pomocí obrany ale všechny dorážky zneškodnil. Neustálou aktivitou si Dynamo vynutilo další početní výhodu, ve které Tomáš Urban poslal puk jen do boční sítě. Neuspěl ani po krásně umístěné teči Lichtag, kterého vybídl od mantinelu Rákos. Zaskočená Jihlava mohla ale inkasovat ve vlastní přesilovce, jenže Robin Kaplan ani v jednom úniku Berana neprostřelil. Další velké příležitosti, které zůstaly nevyužity. V možná největší šanci celé třetí třetiny se ocitl v 57. minutě Daniel Rákos, když Lichtag odrazil o beton puk a na Rákose zívala prázdná brána, dorážku ale zamířil vedle. Domácí, které hnala mohutná podpora, to zkoušeli i bez brankáře Kloučka poslední minutu. V posledních vteřinách to zkoušel ještě z úhlu Ondřej Matýs, ale Beran vyrovnání nedopustil.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Je škoda, že poslední domácí utkání v téhle sezoně jsme nedokázali vyhrát, i když si myslím, že obzvlášť ve třetí třetině jsme měli k tomu dost šancí zvrátit utkání v náš prospěch. Dvě přesilovky jsme dokázali využít, ale bohužel poslední dva zápasy jsme nebyli schopni při hře pět na pět vstřelit gól a to byl asi ten rozhodující faktor, protože Jihlavu jsme přehrávali, ale soupeř byl efektivnější v zakončení.“