28.1.2023

Pardubice B sahaly po bodech proti Vsetínu. Rozhodla trefa v posledních minutách

Vášnivá atmosféra obou fanouškovských táborů dávala najevo už před samotným začátkem, že půjde o bojovné a vyrovnané utkání i na ledě. A to se potvrdilo. Dynamo se dostalo do vedení v 15. minutě po premiérové trefě v seniorské kategorii Martina Kubíčka, který tvrdou bombou propálil Vošvrdu. Na začátku druhé třetiny srovnal pohotovou tečí Sihvonen. Už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, jenže tři minuty před koncem dostal chvilku prostoru Říha a trefil pod ruku Kloučka. Při hře bez brankáře rozhodl o vítězství Vsetína Číp.

Chance liga, 42. kolo, sobota 28.1.2023, Chrudim, Zimní stadion

Vsetín

1:3
1:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 14:56 Kubíček (Drtina, Kaut; 5/5) – 22:53 Sihvonen (Říha, Přikryl; 5/5), 56:19 Říha (Bláha, Přikryl; 5/5), 59:52 Číp (5/5). Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Bohuněk, Kotlík. Diváci: 725. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 24:36 (9:8, 7:17, 8:11). Zblokované střely: 13:19. Vhazování: 16:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Chabada, Hrádek, Kubíček, Drtina – Kaplan, Kaut, Svoboda – Zeman, Urban, O. Rohlík – Rouha, P. Machač, Lichtag – M. Machač, M. Rohlík, Pochobradský.
Vsetín: Vošvrda – Smetana, Krajčík, Němec, Jenáček, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob – Půček, Klhůfek, Číp – Sihvonen, Přikryl, Bláha – Štefka, Lichanec, Berger – Klímek.

Hned v prvních minutách atraktivního zápasu byla k vidění dvě vyloučení, po jednom na každé straně. Gólově to ani jednomu týmu neklaplo. Sám vsetínský brankář následně vyhrál souboj o puk a přesnou rozehrávkou na hůl Lichance připravil šanci, která ovšem zůstala nevyužita. V první polovině úvodní části měl Vsetín převahu, ale Dynamo hrozilo z rychlých protiútoků. Jeden takový nevyužil Michal Machač, který po přihrávce Pochobradského trefil beton přesouvajícího se brankáře. Pardubice se k velké radosti tribun dostaly do vedení v 15. minutě, kdy uzavřely v pásmu soupeře. Kaut rychle přenesl puk na Drtinu, který si vyhlédl osamoceného Martina Kubíčka, který se od modré čáry opřel do puku a ten prolétl až za Vošvrdu. Pro Kubíčka se jednalo o první branku v Chance lize – 1:0.

Pardubicím ale na začátku druhé třetiny náskok nevydržel dlouho, když ve 23. minutě hosté uzamkli pásmo a po nahození Říhy od modré čáry vložil do dráhy letu puku hůl Riku Sihvonen, který umístil kotouč mimo dosah Kloučka – 1:1. Na vyrovnání ale mohl bleskově odpovědět Tomáš Svoboda, který vkládal hůl do střílené přihrávky, ale puk zamířil nad. Následně předvedl neuvěřitelný zákrok Milan Klouček, který zachránil nerozhodný stav, když zmařil dorážku do zcela prázdné brány nataženou hokejkou! Ve 33. minutě musel Klouček vytěsnit ramenem střelu Klhůfka. Při dalším trvalém tlaku ke konci třetiny opět skvěle zasahoval Klouček a i s pomocí obětavosti spoluhráčů uchránil stav 1:1 také do třetí třetiny.

Ve třetí třetině byla hra dlouho vyrovnaná a otevřená na obě strany. Vedení mohl Dynamu přisoudit šest minut před koncem Tomáš Svoboda, jenže ve dvou obrovských šancích z předbrankového prostoru netrefil bránu. A to se Dynamu nakonec bohužel vymstilo, protože v 57. minutě si odskočil do volného prostoru Jiří Říha a trefil prostor pod horní tyčí – 1:2. Domácí si snažili bez brankáře vytvořit tlak, ale trefou do prázdné brány přisoudil Vsetínu tři body Radek Číp – 1:3. O další body se budou Pardubice snažit hned v pondělí na ledě čtvrtého Prostějova.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Přesto, že jsme dneska prohráli, musím kluky pochválit. Kluci k tomu utkání přistoupili výborně. Měli jsme trochu problém dát dohromady sestavu kvůli nějakým zraněním a nemocem. Ale hráči k tomu přistoupili, tak jak bychom si představovali. Odehráli jsme dvě třetiny vyrovnané utkání, bohužel špatné střídání v závěru nás stálo body. Ale za stavu 1:1 chvíli před tím, než jsme inkasovali, jsme měli velkou šanci na to, abychom utkání zvrátili v náš prospěch. Bohužel se nám to nepodařilo a odcházíme z dnešního utkání bez bodu. Jsou ale porážky, za které se nemusí tým stydět a myslím si, že to je i ten dnešní případ.“