1.2.2023

Fantom Klouček nepustil gól a Urban rozsekl v nájezdech drama se Slavií

Fanoušci v Chrudimi viděli gólově velmi úsporné utkání proti pražské Slavii. Po nepříliš střelecky aktivní první třetině už od začátku druhé třetiny šance přicházely, jenže ani jedna nepřekonala výborně chytající brankáře Kloučka a Brízgalu. Po šedesáti minutách bez branek se tak šlo do prodloužení, ve kterém také nedošlo k rozuzlení. To přišlo až v nájezdech, když jediným úspěšným střelcem byl Tomáš Urban, jenž přisoudil Dynamu bonusový bod. Milan Klouček za sebe nepustil jediný puk.

Chance liga, 44. kolo, středa 1.2.2023, Chrudim, Zimní stadion

Slavia Praha

1:0sn
0:0, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: rozh. náj. Urban. Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Zídek, Polák. Diváci: 431. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 21:26 (8:10, 12:10, 1:6). Zblokované střely: 14:11. Vhazování: 45:32.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Hanousek, Bučko, Nedbal, Hrádek, Drtina – Mandát, Rákos, Zeman – Kaplan, Kaut, Svoboda – O. Rohlík, Urban, Lichtag – Rouha, M. Rohlík, Pochobradský.
Slavia Praha: Brízgala – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, Barák – Stehlík, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Krliš, Havrda, Simon.

První třetina příliš ofenzivní krásy ani z jedné strany nenabídla, naopak to byl třetina plná nepřesností. Nepomohly jí ani tři přesilové hry, které oba týmy výborně odbránily. Ke konci první třetiny na tom bylo kombinačně lépe domácí Dynamo, které se více drželo v pásmu, ke gólu to ale zatím nevedlo. V přesilové hře pálil Tomáš Hanousek jen do ramene hostujícího brankáře.

Na první vážnou šanci jsme čekali až na samý začátek druhé třetiny. Špatného střídání na domácí straně mohl využít Robin Všetečka, který byl sice sám před Kloučkem, ale chyběla mu rychlost, a tak puk napálil jen do jeho výstroje. Ve 29. minutě musel být Klouček znovu v pozoru, když si obrana nepokryla u tyče Simona. Pardubický brankář ale beton k tyči rychle přisunul a zachránil gól. Při vlastní přesilovce se obrana Dynama pomalu vracela, čehož využil tvrdou střelou Tadeáš Hejda a ke štěstí Pardubic sice puk procedil mezi Kloučkovou rukou a tělem, puk ale se ale dokutálel vedle tyče. V přesilové hře ke konci druhé třetiny se Tomáš Urban kličkou uvolnil do středu hřiště, ale v dobré pozici přestřelil.

Ani ve třetí třetině se na šanci nečekalo dlouho. Tomáš Kaut s Robinem Kaplanem byli blízko gólu, ale z několika dorážek neuspěli. Následně Lukáš Žejdl pohrdl dobrou střeleckou pozicí a trefil jen boční síť. Klouček už byl mimo ideální pozici a nestihl by tedy zasáhnout. V poslední desetiminutovce se více za úvodní brankou duelu tlačili domácí. Marek Drtina se dobře odvázal od útočníka a najel si pro přihrávku Kaplana, Brízgala ho ale vychytal. V dobré šanci byl i Ondřej Rohlík, který využil své šikovnosti, proklestil si cestu mezi několika hráči, jeho bekhendový pokus ale ztrostkotal na betonu brankáře Slavie.

Jelikož se gólové nikdo neprosadil ani v prodloužení, dostalo se i na nájezdy, ve kterých vynuloval všechny střelce soupeře fantastický Klouček a druhý bonusový bod vystřelil Dynamu Tomáš Urban.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Dneska to bylo utkání s parametry play off. Kralovali oba gólmani, kluci do toho dali všechno. Milan Klouček dnes předvedl výborný výkon. Obranné speciální týmy dnes fungovaly lépe než ty přesilovkové. Bohužel se ani jednomu týmu nepodařilo dát gól, my jsme byli šťastnější na nájezdy. Gratulace do kabiny a pokračujeme dál.“