1.3.2023

Druhá prohra v řadě, junioři nestačili na brněnskou Kometu

Pardubičtí junioři odehráli dohrávku na ledě Brna, příliš se jim ale nedařilo. Na první i druhou branku Komety se povedlo mladíkům Dynama odpovědět, ve třetím případě ale již byli krátcí. Domácí udeřili rozhodující brankou v čase 53:48, Pardubice už nedokázaly zareagovat a po porážce 2:3 zapsaly druhou prohru v řadě.

Extraliga juniorů, 18. kolo, středa 1.3.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

3:2
2:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 03:07 Boltvan (Otava, Zembol; 5/5), 15:35 Panasenko (Linka, Nesvadba; 5/5), 53:48 Zembol (Bělohlav; 4/5) – 06:40 Burda (Chabada; 5/5), 47:46 Tomas (Herčík, Tvrdík; 5/4). Rozhodčí: Obadal, Blaha – Smetková, Viskot. Diváci: 81. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Kometa Brno: Kavan – Řehák, Eich, Svoboda, Ulbricht, Fajmon, Němec – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Nesvadba, Cakl, Masař, Bělohlav, Panasenko, Linka, Boltvan, Bárta.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Hebek, Tvrdík, Koudelka, Chabada – Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Bartoň, Burda, Novotný, Kučera, Kalužík.

Hned na začátku první třetiny se vedení ujali domácí, kdy Adam Boltvana vypálil z mezikruží do horního rohu pardubické branky a překonal tak Borovičku - 1:0. O pár minut později Pardubice vyrovnaly, kdy dvojice Kalužík a Daniel Burda ujeli do přečíslení dva na jednoho, nejdříve pálil první jmenovaný, ale neuspěl, k dorážce se tak dostal druhý jmenovaný, který prostřelil Kavanu - 1:1. Herčík poté střílel od modré, ale domácí brankář kotouč vyrazil. V 15. minutě šlo Brno opět do vedení, kdy nahození tečoval za záda Borovičky Bohdan Panasenko - 2:1.

Pardubice se hned ve druhé části hnaly do útoku, kdy Fiala s Kubíčkem zkoušeli překonal Kavanu, ten však všechny pokusy zastavil. Potom přišlo první vyloučení v zápase, kdy odešel na trestnou lavici pardubický Novotný, ale domácí si během přesilovky nevytvořili větší šanci. Naopak se do šance dostal hostující Herčík, ale v samostatném úniku přestřelil. Ke konci třetiny se do obrovské šance dostal brněnský Řehák, který nejdříve z levého kruhu vypálil, ale Borovička puk vyrazil, z dorážky trefil tyčku pro změnu domácí Zembol.

Dynamo opět hned po vhazování ve třetí třetině zaútočilo, tentokrát Kalužík, který střílel z pravého kruhu, ale pouze jen do Kavanovy lapačky. Poté Herčík vstřelil gól, ale nakonec rozhodčí branku neuznal. Ve 47. minutě, ale už hosté znovu vyrovnali, kdy se trefil rychlou střelou k levé tyčce Radek Tomas - 2:2. V 53. minutě šlo Brno do vedení potřetí, ve vlastním oslabení rozvlnil síť za Borovičkou Jakub Zembol - 3:2. Ke konci závěrečného dějství se hosté snažili o vyrovnání a odvolali brankáře, ale tuto výhodu nevyužili a prohráli tak 2:3.